Wrzesień

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 listopada 2017
 • CYBERPRZEMOC = AGRESJA ELEKTRONICZNA
 • „CZAR TRZECH SŁÓW”
 • INFORMACJA O DNIACH WOLNYCH
 • „MAGIC SHOW”
 • „JESTEM WIDOCZNY = JESTEM BEZPIECZNY”
 • LEKCJA JĘZYKA CZESKIEGO PRZEZ SKYPE
 • NAGRODA SKO
 • WITAJ SZKOŁO!

CYBERPRZEMOC = AGRESJA ELEKTRONICZNA

             W dniach 28 i 29 września 2017 roku w naszym zespole odbywały się trzygodzinne warsztaty profilaktyczne z zakresu cyberprzemocy. Udział w nich wzięli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz z klasy II gimnazjum, nauczyciele i rodzice.

             W trakcie ich trwania prowadząca zwróciła uwagę uczestników warsztatów na niebezpieczeństwa czyhające w sieci; popularne portale społecznościowe; gry komputerowe, w które grają osoby dla których nie są przeznaczone. Uczulała słuchaczy szczególnie na udostępnianie swoich danych w Internecie, „lajkowanie”.

             Mamy nadzieję, że uczestnicy warsztatów inaczej spojrzą teraz na zasoby internetowe.


„CZAR TRZECH SŁÓW”

       Dnia 28 września 2017 roku do naszej placówki zawitał Teatrzyk Zielony Melonik ze spektaklem „Czar trzech słów”. Udział w nim wzięli przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej.

       Nasi milusińscy dzięki przygodom rozkapryszonej dziewczynki Krysi dowiedzieli się jaką moc mają „czarodziejskie słowa”: proszę, dziękuję, przepraszam.

       Spotkanie z teatrem zostało zorganizowane przez p. Annę Piątkowską.


INFORMACJA O DNIACH WOLNYCH

             Zgodnie z treścią rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego zarządza się w roku szkolnym 2017/2018 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w następujących terminach:

 • 19 marca 2018 roku,
 • 18-20 kwietnia 2018 roku,
 • 30 kwietnia 2018 roku,
 • 2 maja 2018 roku,
 • 4 maja 2018 roku,
 • 1 czerwca 2018 roku.

„MAGIC SHOW”

             Dnia 25 września 2017 roku w naszym zespole gościliśmy iluzjonistę, p. Ryszarda Goclina. Przeniósł on widzów w świat iluzji prezentując sztuczki karciane, z obręczami, linami, chusteczkami, balonikami, znikające piłeczki, itp.

             Dodatkową atrakcją dla widzów był ich aktywny udział w prezentowanych przez p. Ryszarda sztuczkach. Wszyscy chcieli wziąć w nich udział, ale udało się tylko niektórym.


„JESTEM WIDOCZNY = JESTEM BEZPIECZNY”

             Dnia 21 września 2017 roku uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej odwiedził aspirant, p. Rafał Szymański wraz ze swoim partnerem z Komendy Policji w Tarnobrzegu.

             Panowie policjanci przeprowadzili wśród nich pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Ponadto zwrócili uwagę naszym milusińskich na to, aby do domu nie wpuszczali nieznajomych oraz z nimi nie rozmawiali.


LEKCJA JĘZYKA CZESKIEGO PRZEZ SKYPE

             Z okazji zbliżającego się Dnia Języków Obcych dnia 20 września 2017 roku klasa czwarta razem ze swoją wychowawczynią, p. Danutą Boczulą, uczestniczyła w internetowej rozmowie z Panią Agatą Wojtą, która jest Polką, a mieszka w Czechach.

             Pani Agata rozmawiała z dziećmi o czeskich bajkach, uczyła ich podstawowych zwrotów, razem z nimi zaśpiewała piosenkę po czesku. Na zakończenie spotkania dociekliwi uczniowie zadawali p. Agacie przeróżne pytania.

       Nasi czwartacy potrafią się przywitać po czesku, spytać o imię i znają kilka prostych zwrotów.

             Inicjatorką tej rozmowy była nasza nauczycielka języka angielskiego – p. Danuta Boczula.

(aut. Magdalena Šudák, kl. IIIG)

             Nietypowa lekcja została zorganizowana przez Ambasadę Czech działającą w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej (EUNIC) w Warszawie.


NAGRODA SKO

             Rok rocznie Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy naszej szkole podstawowej bierze udział w konkursie organizowanym dla Szkolnych Kas.

             Dnia 13 września 2017 roku dzięki zaangażowaniu opiekuna oraz członków naszego szkolnego SKO, już po raz trzeci z rzędu, NAGRODĘ II stopnia na etapie regionalnym w edycji 2016/2017 z rąk Dyrektora Banku PKO S. A. w Tarnobrzegu odebrała p. Małgorzata Artyszuk.

             GRATULUJEMY!!!


WITAJ SZKOŁO!

„Witaj nam, szkoło radosna,

grająca dzwonkiem co rano!

Dzień dobry, szkoło wesoła.

Lesie i łąko – DOBRANOC.

                                     Tadeusz Kubiak

W naszym zespole rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Michała Dzióbę oraz ks. Tomasza Flisa w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ślęzakach. Po niej cała społeczność szkolna zgromadziła się na dziedzińcu szkolnym. Tam, zgromadzonych przywitał nowy dyrektor naszej placówki, p. Jacek Rożek, który złożył ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie skierował kilka słów do zebranych oraz poinformował ich, że w bieżącym roku szkolnym nadal duży nacisk w naszym zespole będzie położony na przedmioty matematyczno-przyrodnicze.

W bieżącym roku szkolnym nowymi wychowawczyniami zostały:

 • p. Beata Guściora – klasy ISP,
 • p. Danuta Boczula – klasy IVSP.

Z pracą w naszej placówce pożegnała się p. Anna Hynowska, dotychczasowy dyrektor zespołu, która od września przeszła na zasłużoną emeryturę. Na rocznym urlopie zdrowotnym w bieżącym roku szkolnym będzie przebywał p. Marek Mrzygłód. Z kolei na dłuższym zwolnieniu lekarskim przebywają: p. Elżbieta Dul, p. Elżbieta Karpińska i p. Izabela Skowron.

Od 1 września pracę w naszym zespole rozpoczęły: p. Maria Bajdas, p. Katarzyna Guła, p. Danuta Kasperczyk, p. Krystyna Rusin, p. Anna Skrok, p. Agnieszka Szymczyk.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-24
Data publikacji:2017-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:690