Październik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 grudnia 2017
  •  „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ…”
  •  „ŚWIAT ZMYSŁÓW”
  •  „ZA TRUD, ZA UŚMIECH, ZA SERCE…”
  •  SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  •  WIZYTA NA KOMENDZIE POLICJI
  •  BOMBKOLANDIA
  •  BATERIE
  • PIKNIK EKOLOGICZNY
  •  „AKCJA SEGREGACJA”
  •  DZIEŃ UŚMIECHU
  •  DZIEŃ CHŁOPAKA
  • PRÓBNA EWAKUACJA

„ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI,

TAK SZYBKO ODCHODZĄ…”

             Pierwszy listopada to dzień „Wszystkich świętych”. W ten dzień odwiedzamy groby naszych bliskich. W tradycji polskiej cmentarz jest miejscem szczególnym, podobnie jak szczególna jest cześć oddawana przez Polaków własnym przodkom. Cmentarz wrósł na trwałe w nasz pejzaż. Jest on symbolem smutku i zadumy, a poprzez nadany mu przez chrześcijaństwo sens – znakiem nadziei i wiary.

             W związku ze zbliżającym się świętem w poniedziałek, 30 października 2017 roku, uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Ewy Krasoń, nauczycielki historii, odwiedzili pobliski cmentarz. Tam uporządkowali kilka grobów i zapalili na nich znicze.


„ŚWIAT ZMYSŁÓW”

             Dnia 20 października 2017 roku uczniowie klasy czwartej wraz ze swoją wychowawczynią, p. Danutą Boczulą, wzięli udział w wycieczce do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

             Tam, nie tylko zapoznali się z historią rodu Tarnowskich, ale uczestniczyli w wystawie interaktywnej „Świat zmysłów”. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie zadań zgodnie z instrukcją poznawali prezentowane zjawiska i odkrywali tajniki funkcjonowania narządów zmysłów. Ich „badania” odbywały się na trzech tematycznych „wyspach”: receptory, mono czy stereo oraz iluzja.

             Każdy uczestnik wycieczki znalazł coś dla siebie, co go zainteresowało i wciągnęło do „zabawy”. Wszyscy zgodni byli co do jednego, że czas tak szybko minął….


„ZA TRUD, ZA UŚMIECH, ZA SERCE…”

             Dnia 17 października 2017 roku w naszym zespole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów połączona z obchodami dnia Komisji Edukacji Narodowej.

             Aby najmłodsi członkowie szkoły podstawowej mogli zostać pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej musieli „zdać” egzamin z bezpieczeństwa, śpiewu, zasad panujących w szkole przed swoimi rodzicami, nauczycielami oraz starszymi koleżankami i kolegami. Ze wszystkimi zadaniami stawianymi im przez „egzaminatorów” poradzili sobie wspaniale. Dzięki temu mogli i złożyli ślubowanie, po którym p. dyrektor, Jacek Rożek, pasował ich na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach.

             Akademia została przygotowana przez wychowawczynię klasy I, p. Beatę Guściorę we współpracy z p. Marią Tłuścik-Babulą oraz p. Łukaszem Jugo, który czuwał nad oprawą muzyczną.

             W trakcie trwania akademii kilka ciepłych słów do zebranych skierował p. Marek Mazur – Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, p. Ewa Drauss – Radna Sejmiku Wojewódzkiego oraz p. Agnieszka – Przewodnicząca Rady Rodziców.

       Tego dnia p. dyrektor, Jacek Rożek, wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Otrzymali je:

  • p. Wiesław Bajdas,
  • p. Krystyna Dryka,
  • p. Marta Foc,
  • p. Grzegorz Koptyra,
  • p. Anna Piątkowska,
  • p. Beata Szewc,
  • p. Maria Tłuścik-Babula,
  • p. Józefa Turbak,
  • p. Aneta Wilk.

             Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski z rąk p. Marka Mazura odebrały:

  • p. Małgorzata Artyszuk,
  • p. Elżbieta Obara.

             Po akademii nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.


SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Opiekun: p. Beata Małodzińska

Przewodnicząca: Anna Marek (kl. IIIG)

Zastępca: Marcin Marek (kl. IIIG), Alessia Polek (kl. IIG)

Skarbnik: Amelia Gołąbek (kl. IIG)

Sekretarz: Martyna Kopeć (kl. IIG)


WIZYTA NA KOMENDZIE POLICJI

             Dnia 12 października 2017 roku uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Komendy Policji w Tarnobrzegu. Po komendzie oprowadzał ich p. Ciba.

             Podczas spotkania zapoznał swoich gości z zawodem policjanta – przedstawił „drogę zawodową” jaką trzeba przejść, aby znaleźć się w szeregach policji. Ponadto uczulił na kamery znajdujące się na rynku w Tarnobrzegu, zaprezentował osprzęt policyjny, który chętni uczniowie mogli przymierzyć.

             Było to pierwsze spotkanie trzecioklasistów w ramach zajęć zawodoznawczych. Wyjazd został zorganizowany przez p. Agatę Stawiarską przy współpracy z p. Urszulą Rożek.


BOMBKOLANDIA

             Dnia 12 października 2017 roku przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Anną Piątkowską, p. Ewą Hankus, p. Beatą Guściorą i p. Elżbietą Obarą udali się na wycieczkę do Nowej Dęby.

             Pierwszym punktem na ich trasie wycieczkowej było Muzeum Bombki Choinkowej. Tam obejrzeli przepiękne bombki umieszczone na choinkach oraz w specjalnych gablotach, zobaczyli proces powstawania ozdób choinkowych. Najpiękniejszym momentem dla naszych milusińskich w muzeum była możliwość ozdobienia bombek według własnego uznania.

             Ponieważ pogoda im „sprzyjała” udali się jeszcze do pizzerii na smaczny posiłek i na pobliski plac zabaw, aby spalić nagromadzone kalorie.


BATERIE

             Nasza szkoła od wielu lat stawia na ekologię. Prężnie działa w niej Szkolne Koło Ekologiczne, którego w bieżącym roku szkolnym opiekunem jest p. Katarzyna Guła. Młodzi ekolodzy prowadzą zbiórkę baterii, zużytych tonerów, plastikowych nakrętek, elektrośmieci.

             Dnia 10 października 2017 roku Firma EKO HARPOON Recykling sp. z o. o. odebrała z naszej placówki 20 kg baterii.


PIKNIK EKOLOGICZNY

             Dnia 6 października 2017 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbył się piknik ekologiczny pod hasłem „Akcja segregacja”. Udział w nim wzięło ośmioro czwartoklasistów z naszej szkoły.

             Przygoda z ekologią czwartoklasistów rozpoczęła się od zwiedzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pracownik PSZOK-u oprowadził ich po poszczególnych pomieszczeniach oraz poinformował, jakiego rodzaju produkty trafiają do niego.

             Następnie udali się do ŚDK, gdzie obejrzeli film o segregacji odpadów, pokaz mody słynnego projektanta RECY KLINGA. Wzięli również udział w zajęciach plastycznych (wykonywali biżuterię i ozdoby z produktów recyklingowych) i sportowych (ułożenie słowa „segregacja”, przeciąganie liny, zabawy w kółku, kręgle, rzuty do celu). Przyłączyli się również do zbiórki nakrętek dla Kacperka.

             Chociaż nasi reprezentanci rywalizowali ze starszymi kolegami dotrzymywali im kroku. Przykładem może być zajęcie II miejsca w ułożeniu słowa „SEGREGACJA”.

             Należy również podkreślić fakt, że II miejsce w konkursie plastycznym „Akcja segregacja” w kategorii trzeciej zajęła Natalia Węgrzyńska.


DZIEŃ UŚMIECHU

             Dnia 6 października 2017 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Jego pomysłodawcą był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Święto to obchodzone jest od 1999 roku.

             O tak pięknym dniu w naszej placówce przypomniał samorząd uczniowski pod opieką p. Beaty Małodzińskiej. Tego dnia jego członkowie przyklejali uśmiechnięte „buźki” nauczycielom, swoim młodszym i starszym kolegom.


DZIEŃ CHŁOPAKA

             Dnia 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W naszej placówce nikt też nie zapomniał o tak ważnej dacie dla każdego Pana.

Począwszy od 28 września do 6 października Panów w naszym zespole czekały niespodzianki. Były to skromne upominki, wspólne oglądanie filmu, wspólne jedzenie pizzy, babeczek, a nawet wspólny wyjazd do kina do Nowej Dęby.

             Ponadto dnia 5 października 2017 roku samorząd uczniowski pod opieką p. Beaty Małodzińskiej przygotował dyskotekę dla klas IV-VII SP i II-III G. Podczas niej było wiele konkursów i zabaw, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.


PRÓBNA EWAKUACJA

             Dnia 5 października 2017 roku w naszym zespole odbyła się próbna ewakuacja przeprowadzona pod czujnym okiem p. Bogumiła Smykli. Głównym jej celem było utrwalenie procedur ewakuacyjnych.

             Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły po usłyszeniu sygnału alarmowego opuścili budynek szkoły i zgromadzili się w „bezpiecznym” miejscu – na boisku szkolnym.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-25
Data publikacji:2017-12-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:2592