Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślęzakach

Maj

17 lipca 2018
  •  „UMIEM PŁYWAĆ”
  • „DZIEŃ WARKOCZA I WŁOSÓW NA ŻELU”
  • „TEN, KTÓRY SŁUŻYŁ DLA DOBRA KOŚCIOŁA, OJCZYZNY I NARODU” - KONKURS
  • "TEN, KTÓRY SŁUŻYŁ DLA DOBRA KOŚCIOŁA, OJCZYZNY I NARODU" - ŚWIĘTO SZKOŁY
  • BIEG PAPIESKI
  • „MORSKA PRZYGODA”
  • „PIĘKNA JEST NASZA MOWA OJCZYSTA”
  • SANDOMIERZ – KRZYŻTOPÓR
  • „ŚWIAT W KOLORACH TĘCZY”
  • KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY
  • PIELGRZYMKA
  • ZDROWE KANAPKI
  • PIOSENKA I POEZJA EKOLOGICZNA

 „UMIEM PŁYWAĆ”

             W drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 trzydziestu uczniów z naszej placówki brało udział w programie „Umiem pływać”. Program skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Podczas nich zajęcia odbywały się w trzech grupach, w zależności od stopnia zaawansowania młodych pływaków.

             Nasi młodzi pływacy byli bardzo zadowoleni z cotygodniowych wyjazdów na basen. Żałowali tylko, że czas na nauce pływania tak szybko im mijał…


„DZIEŃ WARKOCZA I WŁOSÓW NA ŻELU”

             Dnia 30 maja 2018 roku w naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy dzień z serii nietypowych. Tym razem uczniowie działający w samorządzie uczniowskim przygotowali zabawę międzyklasową – „Dzień warkocza i włosów na żelu”. Każda dziewczynka tego dnia mogła uczesać się w warkocze, zaś chłopcy postawić włosy na żel.

             Nad przebiegiem zabawy czuwały dziewczęta z klasy II G – Alessia Polek oraz Paulina Ślusarz, które sprawdzały w każdej klasie, ilu uczniów ma obowiązującą w tym dniu fryzurę. Wyniki zabawy przedstawiały się następująco:

Klasy, które najliczniej wzięły udział w zabawie otrzymały symboliczne słodkości ufundowane przez szkolny sklepik TOFFI.

             DZIĘKUJEMY za wspólną zabawę!

(aut. Marzena Ścipień)


„TEN, KTÓRY SŁUŻYŁ DLA DOBRA

KOŚCIOŁA, OJCZYZNY I NARODU”

             Dnia 29 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim pt. „Ten, który służył dla dobra kościoła, ojczyzny i narodu…”, w którym wzięli udział gimnazjaliści z terenu naszej gminy z: Baranowa Sandomierskiego, Ślęzaków i Woli Baranowskiej.

             Celem konkursu było propagowanie wartości, które swoim życiem i działalnością przekazywał Kardynał Stefan Wyszyński. Miał on również za zadanie kształtować wartości patriotyczne z uwagi na obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Konkurs obejmował następujące zagadnienia:

             Zmagania drużynowe przeplatane były występami słowno-muzycznymi naszych uczniów.

             Jury konkursowe w składzie:

przyznało:

             Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom, zaś organizatorom – p. Małgorzacie Artyszuk oraz p. Annie Cieśli należą się ogromne podziękowania.

(aut. Marzena Ścipień)


„TEN, KTÓRY SŁUŻYŁ DLA DOBRA

KOŚCIOŁA, OJCZYZNY I NARODU”

             Dnia 28 maja 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły w 37-tą rocznicę śmierci Patrona Szkoły Podstawowej – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzień ten jest niezwykle ważny dla całej naszej szkolnej społeczności. Rozpoczął się on Mszą Świętą odprawioną przez księdza Tomasza Flisa w kościele parafialnym w Ślęzakach.

             Następnie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na czele ze sztandarami przeszli do budynku szkoły, gdzie zebrali się na sali gimnastycznej. Tam odbyła się przepiękna akademia przedstawiająca fragmenty z życia Kardynała Wyszyńskiego. Piękne wiersze i pieśni oraz pojawiająca się, grana przez naszego ucznia Marcina Marka, postać Stefana Wyszyńskiego, dostarczyły wszystkim oglądającym wiele emocji.

             Kolejnym punktem uroczystości był WIELKI TEST WIEDZY O NASZYM PATRONIE. W rozgrywce wzięły udział po dwie pary z każdej klasy. Każdy uczeń mógł zaprosić do testu kogoś z rodziny, dlatego w parach z naszymi uczniami pojawiły się mamy, czy babcie.

             W pierwszym etapie konkursu uczestniczyły pary z klas od ISP do IIIG, z kolei na drugim etapie rywalizowały klasy od IV do IIIG, zaś na trzecim już tylko uczniowie z klas VII, IIG i IIIG. Kto wygrał? Na ogłoszenie wyników musimy poczekać do 3 czerwca….

             Test wiedzy znakomicie poprowadził p. Sławomir Kozioł.

             Na zakończenie tego uroczystego dnia uczniowie udali się do klas, gdzie zostali poczęstowani pieczonymi kiełbaskami.

             Całą uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Artyszuk i Anna Cieśla oraz p. Sławomir Kozioł, którym składamy serdeczne podziękowania.

(aut. Marzena Ścipień)


BIEG PAPIESKI

             Dnia 23 maja 2018 roku, dla upamiętnienia w rocznicy urodzin Karola Wojtyły, odbył się V Bieg Papieski zorganizowany przez Zespół Szkół w Skopaniu. Uczestniczyli w nim uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Grzegorza Koptyry.

             Nasi reprezentanci zajęli odpowiednio w kategorii:


„MORSKA PRZYGODA”

             Dnia 22 maja 2018 roku do przedszkolaków i uczniów klas I-III szkoły podstawowej zawitał teatrzyk „Zielony Melonik” z przedstawieniem „Morska przygoda”.

             Spektakl opowiada o morskich przygodach tchórzliwego księcia, który w odpowiednim momencie wykazał się zdumiewającą odwagą. Podczas spektaklu uczniowie uczyli się szant oraz brali udział w zabawach ruchowych.

             Spotkanie z teatrzykiem zostało zorganizowane przez p. Annę Piątkowską.


„PIĘKNA JEST NASZA MOWA OJCZYSTA”

             Dnia 22 maja 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dąbrowicy odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Piękna jest nasza mowa ojczysta”. Był on skierowany do uczniów klas trzecich i piątych szkół podstawowych. Polegał na wykonaniu lapbooka, czyli na samodzielnym zrobieniu książeczki na wskazany temat.

             Udział w nim wzięli z naszej placówki uczniowie z klasy piątej pod opieką p. Anny Cieśli, którzy zostali nagrodzeni.


SANDOMIERZ – KRZYŻTOPÓR

             Dnia 17 maja 2018 roku grupa uczniów z klasy I i III SP udała się wraz z opiekunkami: p. Beatą Guściorą, p. Elżebietą Obarą oraz p. Marią Tłuścik-Babulą na wycieczkę. Celem wyjazdu było zwiedzanie Sandomierza oraz zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

             Na początku wycieczkowicze odwiedzili podziemną trasę turystyczną w Sandomierzu. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu średniowiecznych piwnic uczniowie zjedli pyszne zapiekanki, aby potem wybrać się na rejs statkiem po Wiśle. Następnym miejscem, do którego udali się nasi milusińscy był Ujazd, w którym znajdują się ruiny zamku Krzyżtopór.

             Pomimo pogody, która w tym dniu ich nie rozpieszczała, dzieci pełne wrażeń i dobrych wspomnień powróciły do swoich domów.

(aut. Marzena Ścipień)


„ŚWIAT W KOLORACH TĘCZY”

             Dnia 17 maja 2018 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego „Świat w kolorach tęczy”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Moje środowisko”. Wśród 110 autorów prac znaleźli uczniowie z naszego zespołu, którzy swoje prace wykonali pod czujnym okiem p. Anny Piątkowskiej i p. Agnieszki Szymczyk.

             Nasi reprezentanci rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:


KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

             15 maja 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dąbrowicy odbył się gminny konkurs przyrodniczo-ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna z klasy trzeciej – Dawid Myszka, Marysia Ślusarz i Mateusz Ślusarz.

             Dali z siebie wszystko…. Wykonali poprawnie doświadczenie z wodą, ale znowu zabrakło szczęścia, aby znaleźć się na podium. Mimo wszystko gratulacje im się należą.

(aut. Elżbieta Obara)


PIELGRZYMKA

             12 maja 2018 roku uczniowie z klasy trzeciej wyruszyli w swoją pielgrzymkę pokomunijną. Wraz ze swoimi kolegami ze szkoły z Dąbrowicy, rodzicami, ks. Tomaszem Flisem, p. Sławkiem Koziołem i wychowawczynią, p. Elżbietą Obarą modlili się w wielu miejscach.

             Pierwszym miejscem, które odwiedzili podczas pielgrzymki była Kalwaria Zebrzydowska. Następnie udali się do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. W drodze powrotnej odwiedzili Łagiewniki, a także w ostatniej chwili zdążyli zobaczyć Centrum Jana Pawła II.

             Są to piękne miejsca i na pewno pielgrzymka na długo pozostanie w pamięci uczestników.

(aut. Elżbieta Obara)


ZDROWE KANAPKI

             Dnia 10 maja 2018 roku uczniowie klasy V SP uczestniczyli w kulinarnych zajęciach w ramach lekcji techniki. Tematem zajęć było przygotowanie zdrowych kanapek. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których organizowali swoją pracę. Każdy przyniósł potrzebne produkty oraz przybory niezbędne do zrobienia kanapek. Piątoklasiści z dużym zaangażowaniem oddawali się poszczególnym zajęciom i każdy miał przydzielone obowiązki. Efektem pracy były wspaniałe, kolorowe oraz zdrowe kanapki przygotowane z dużą starannością i z wykorzystaniem wiosennych nowalijek.

             Najbardziej oczekiwanym punktem zajęć była sama konsumpcja. Chłopcy i dziewczęta podzielili się swoją pracą częstując nauczycieli i innych uczniów szkoły. Na sam widok tak pięknie wykonanych kanapek niejednemu uśmiech pojawił się na twarzy.

             Nad przebiegiem pracy oraz bezpieczeństwa dzieci podczas wykonywania posiłku czuwali nauczyciele: p. Wiesław Bajdas oraz Marzena Ścipień.

             Taka forma lekcji bardzo podobała się uczniom i wywołała same pozytywne emocje integrując tym samym całą klasę.

(aut. Marzena Ścipień)


PIOSENKA I POEZJA EKOLOGICZNA

             Dnia 7 maja 2018 roku w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim odbył się XVIII Gminny Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”. Udział w nim wzięli uczniowie z naszego zespołu. Odnieśli oni sukces w następujących kategoriach:

- praca plastyczna: I miejsce zajął Szymon Kochowski z klasy IV, którego praca została wykonana pod czujnym okiem p. Anny Piątkowskiej;

- recytacja: II miejsce za zaprezentowanie wiersza „Przyroda Polska”, zajęła Patrycja Cebula z klasy V;

- piosenka: II miejsce za wykonanie utworu „Wszystko kwitnie wkoło” z repertuaru Skaldów wywalczył zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Julia Burlikowska (kl. IV), Kornelia Lis (kl. IV), Martyna Mrówczyńska (kl. IV), Wiktoria Wilk (kl. IV), Zuzanna Malinowska (kl. VI), Kacper Mruk (kl. VI), Hubert Myszka (kl. VI), Bartłomiej Ślusarz (kl. VI), Szymon Ślusarz (kl. VI) i Tomasz Krutysza (kl. VII);

- recytacja: III miejsce za zaprezentowanie wiersza „Kościeliska” Adama Asnyka zajęła Agnieszka Kołodziej z klasy III;

- piosenka: I miejsce zajął zespół Interim (jego skład stanowią uczniowie klasy III: Grzegorz Babiuch, Klaudia Brylska, Krzysztof Chmielowiec, Jakub Dąbrowski, Sylwia Dul i Magdalena Šudák) za wykonanie utworu „Pól kroku stąd” Natalii Nykiel.

             Młodymi recytatorkami opiekowała się p. Anna Cieśla, zaś zespołem wokalno-instrumentalnym oraz Interim p. Łukasz Jugo.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-17
Data publikacji:2018-07-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:4298