Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślęzakach

Styczeń

24 stycznia 2023

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI "POLAKOM NA UKRAINIE" 

ŚWIETLICA FERYJNA 

"PROJEKT WĄŻ" 

FERIE ZIMOWE 2023

SPOTKANIE NOWOROCZNE  

JASEŁKA DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

BEZPIECZNE FERIE 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

"SZKOŁA WRAŻLIWYCH SERC" 

ZAPROSZENIE NA JASEŁKA

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI "POLAKOM NA UKRAINIE" 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział i zaangażowanie się w akcję "Polakom na Ukrainie" z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody Podkarpackiego.


ŚWIETLICA FERYJNA 

       W dniach od 16 do 20 stycznia 2023 roku w naszej szkole zorganizowana została świetlica feryjna dla uczniów klas I-VIII. 

    W ramach świetlicy przygotowano ciekawe zajęcia plastyczno-techniczne, sportowe, matematyczne, kulinarne, a także gry planszowe i maraton filmowy. Opiekę nad uczniami w tych dniach sprawowali nauczyciele naszego zespołu. Zapraszamy do galerii.   


 "PROJEKT WĄŻ" 

  
       Podczas zajęć technicznych, które były realizowane w grudniu i w styczniu w naszej placówce każda z klas zrobiła duże postępy w wykonaniu przydzielonych im zadań.
 

      Pierwsze, kolorowe efekty widać zwłaszcza w pracach uczniów klasy czwartej, którzy zrobili głowę węża. Oczywiście nie oznacza to, że w pracach pozostałych „techników” nie widać efektów ich pracy.  

        Piątoklasiści w tym czasie przygotowali nóżki i wieszak dla marionetki, zaś szóstoklasiści – podstawę sygnalizatora. (BS) Zapraszamy do galerii. 

 

 


 FERIE ZIMOWE 2023 

Od 16.01.2023r. do 29.01.2023r. trwają ferie zimowe! 

Z tej okazji życzymy Wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku!!!

 

Informujemy, iż w dniach 17.01.2023r.-20.01.2023r. w naszej szkole będzie zorganizowana świetlica feryjna dla chętnych uczniów. Zapraszamy na ciekawe zajęcia!


 SPOTKANIE NOWOROCZNE  

      Dnia 16 stycznia 2023 roku uczniowie naszego zespołu wystąpili z pięknym programem jasełkowym dla członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej w Ślęzakach oraz zaproszonych gości. Nad przebiegiem Jasełek czuwali p. Beata Guścora, p. Izabela Skowron oraz p. Łukasz Jugo.  
 
       W naszej szkole mieliśmy okazję gościć: Posła na Sejm RP – Pana Zbigniewa Chmielowca, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Panią Ewę Draus, Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego – Pana Jerzego Sudoła, Wicestarostę Powiatu Tarnobrzeskiego – Pana Jacka Rożka, Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – Pana Marka Mazura, Przewodniczącego Rady Miejskiej Baranów Sandomierski – Pana Wacława Smyklę wraz z radnymi Rady Miejskiej, Proboszcza Parafii Ślęzaki – Księdza Dominika Buckiego, Komendanta Miejskiego ZOSP w Gminie Baranów Sandomierski – Pana Józefa Bereskiego, prezes Spółdzielni Socjalnej „Wiejska Pyza” – Panią Agnieszkę Figacz, sołtysów sołectw Ślęzaki, Kaczaki, przedstawicieli OSP z Parafii Ślęzaki, przedstawicieli KGW z Parafii Ślęzaki oraz członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej z Parafii Ślęzaki. 
 
      Dziękujemy zaproszonym gościom za obecność, życzenia noworoczne oraz miłe słowa skierowane do Dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Zapraszamy do galerii.

 JASEŁKA DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

    Dnia 15 stycznia 2023 roku w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach zostały przedstawione Jasełka bożonarodzeniowe dla lokalnej społeczności. Jasełka przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Zapraszamy do galerii. 


  BEZPIECZNE FERIE  

       W drugim tygodniu stycznia 2023 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe omawiali wraz z wychowawcami tematy związane ze zbliżającymi się feriami zimowymi oraz z Dniem Babci i Dziadka.  

      Z okazji tego święta przygotowali laurki i okolicznościowe medale, a także układali życzenia dla swoich dziadków. 

       Ponadto rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i wykonali pracę plastyczną na ten temat. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy o zimie, a także śpiewali piosenki o tej porze roku.  

      Uczniowie wypowiadali się też na temat atrakcyjnego i bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Dobre rady i przestrogi na ferie zaprezentowali na wspólnym plakacie, który umieszczony został na gazetce ściennej. Zapraszamy do galerii.

 

(aut. G. Koptyra)


 DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

      Dnia 12 stycznia 2023 roku uczniowie klas I-III przedstawili piękny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas wyjątkowego montażu słowno-muzycznego. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz pokazy taneczne. 

   Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze, następnie uczniowie zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na koniec wszystkie dzieci obdarowały swoich Dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Zapraszamy do galerii.


"SZKOŁA WRAŻLIWYCH SERC" 

      W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach nawiązał współpracę z fundacją Mary`s Meals Polska za pośrednictwem szkoły z Rzeszowa w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szkoła Wrażliwych Serc”. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na dożywianie głodujących dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata.  

        Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu dnia 15 stycznia 2023 roku po wystawieniu „Jasełek” będą zbierali pieniądze „do puszek” przeznaczone na ten cel.  

 

Z GÓRY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZĄ SIĘ DO TEJ ZBIÓRKI!!!  


 ZAPROSZENIE NA JASEŁKA

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-01-24
Data publikacji:2023-01-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Monika Cichoń
Liczba odwiedzin:675