Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślęzakach

Osiągnięcia przedmiotowe

PIOSENKA I POEZJA EKOLOGICZNA

             Dnia 7 maja 2018 roku w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim odbył się XVIII Gminny Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”. Udział w nim wzięli uczniowie z naszego zespołu. Odnieśli oni sukces w następujących kategoriach:

             Młodymi recytatorkami opiekowała się p. Anna Cieśla.

 


KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ 

             Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Sandomierzu odbył się finał diecezjalnego konkursu biblijnego z „Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”.

             Reprezentant naszej szkoły, uczeń klasy VII – Michał Ślusarz, został jego finalistą.

             GRATULUJEMY!!! 


„BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWYM”

             Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Udział w nich wzięli uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Grzegorza Koptyry.

             W kategorii gimnazjum nasi reprezentanci: Kacper Barszczewicz (kl. III), Marcin Marek (kl. III) oraz Bartosz Turbak (kl. II) zajęli II miejsce.

             Niestety, nie awansowali do dalszej rywalizacji, chociaż walczyli do końca….


„TRZESZCZĄCE WIERSZYKI”

             Dnia 18 kwietnia 2018 roku w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników I Wojewódzkiego Konkursu Logopedycznego „Trzeszczące wierszyki” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2. Skierowany był on do uczniów klas 0-III szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego i miał na celu upowszechnienie kultury żywego słowa.

             Wśród nagrodzonych w kategorii literackiej dla klas trzecich znalazła się uczennica z naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Obary. Marysia Ślusarz w swojej kategorii zajęła I miejsce. Jej praca została wyłoniona ze 102 prac, które napłynęły. Marysia odebrała nagrodę za wiersz „Pracowita Pszczółka”, który sama napisała.

             Poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz:

Pracowita Pszczółka

Spod Leżajska pewna pszczoła

wciąż zbierała miód dokoła.

Z szałwii, z róży, z koniczyny,

w końcu rzecze: Dość tej kpiny!

Dość latania, dość zbierania,

nadszedł czas podróżowania.

Brata Szymka mam w Szczecinie,

ciocię w Książu, siostrę w Pszczynie,

babcię z dziadkiem w Częstochowie, 

a kuzynki dwie w Rzeszowie. 

Zbieram się dziś w odwiedziny. 

Rzucam wszystko. Do rodziny! 

Pośród bliskich posiedziała,

różne miejsca pozwiedzała. 

Ugoszczona przez najbliższych 

pszczółka wciąż o domu myśli. 

I do ula szybko wraca: 

„Jednak nie ma to jak praca!” 


„WIOSNA Z MATEMATYKĄ”

             Dnia 17 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Skopaniu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pt. „Wiosna z matematyką”. Był on skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

             Z naszej szkoły udział w nim wzięli uczniowie klasy trzeciej, Dawid Myszka i Marysia Ślusarz, pod opieką p. Elżbiety Obary.

                Nasz reprezentant, Dawid Myszka, zajął w nim II miejsce.


„Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”

             Dnia 20 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się dekanalny etap konkursu „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

             Naszą placówkę reprezentowali: Hubert Myszka z klasy VI, Michał Ślusarz z klasy VII, Marcin Marek z klasy III PG oraz Kacper Barszczewicz z klasy III PG.

             Pragniemy poinformować, że na szczeblu diecezjalnym, naszą szkołę reprezentował będzie Michał Ślusarz. Gratulujemy Michałowi wiedzy, jaką wykazał się w konkursie.

             Opiekunami naszych uczniów byli ksiądz Tomasz Flis oraz pan Sławomir Kozioł.

(aut. Marzena Ścipień)


„NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”

             Dnia 5 marca 2018 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Niepokorni, niezłomni, wyklęci…” zorganizowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przez Zespół Szkół ze Skopania.

             Nasi reprezentanci odnieśli sukces w następujących kategoriach:

             Nagrodzone prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Anny Cieśli oraz p. Ewy Krasoń.


JAN TWARDOWSKI

             Dnia 18 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu „Wiedzy o życiu i twórczości księdza Jana Twardowskiego”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Anny Cieśli.

             Nasi przedstawiciele odnieśli sukces w następujących kategoriach:


KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

             Dnia 12 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Think British 2017 "British Royal Family". Konkurs odbył się w Baranowie Sandomierskim.

             Miło nam poinformować, że reprezentujący naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych Karolina Ślusarz z klasy IV oraz Hubert Myszka z klasy VI zajęli I miejsce.

             Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Opiekunem uczniów była p. Danuta Boczula.

(aut. Marzena Ścipień)

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-18
Data publikacji:2016-02-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2582