Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach zaprasza na koncert

z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych",

który odbędzie się

dnia 4 marca 2018 roku o godzinie 17:00

na sali gimnastycznej placówki.

 

 


UWAGA!!!

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach informuje, że w zakładce "Podania do szkoły" zamieszczono kryteria oraz terminy rekrutacji do Publicznego Przedszkola oraz do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej.


CYRK O`BIMBOLANDO

             Dnia 19 lutego 2018 roku do naszej placówki zawitał cyrk O`Bimbolando. W trakcie swojego krótkiego występu nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć ciekawy występ artystów. Pojawiły się wygłupy klauna, pokazy żonglerki, ćwiczenia gimnastyczne, kobieta-guma, taniec hula-hoop, prawdziwe zwierzęta: królik i wąż, który wzbudził „strach” wśród najmłodszej części widowni.

             Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania z cyrkiem był ich aktywny udział w występie gości.


„MAŁY KSIĄŻĘ”

„Jeśli coś kochasz – puść to wolno.

Kiedy do Ciebie wróci, jest Twoje

Jeśli nie – nigdy Twoje nie było”.

                                Antonie de Saint-Exupery

             Dnia 14 lutego 2018 roku pięćdziesięciu czterech uczniów z naszego zespołu wzięło udział w wycieczce do Nowej Dęby. Udali się do Samorządowego Ośrodka Kultury na spektakl „Mały Książę” przygotowany przez grupę teatralną PANTEATR.

             Twórcy spektaklu zabrali widzów w międzyplanetarną podróż pełną przygód, życiowych mądrości i wzruszeń. W trakcie jej trwania towarzyszyła im nastrojowa muzyka, która odzwierciedlała uczucia głównego bohatera spektaklu.

             Wyjazd został zorganizowany przez p. Annę Cieślę.


POCZTA WALENTYNKOWA

             Miłosna i radosna atmosfera panowała w naszej szkole dzięki poczcie walentynkowej, która działała w dniach 13-14 lutego 2018 roku.

             Uczennice z klasy II PG – Alessia Polek, Amelia Gołąbek, Martyna Kopeć i Aneta Serwon oraz z klasy VII SP – Martyna Brylska i Karolina Figacz, działające w samorządzie uczniowskim, przygotowały specjalną skrzynkę, do której każdy mógł wrzucić napisaną przez siebie kartkę czy list. Takie świętowanie w naszej szkole tradycyjnych Walentynek cieszyło się dużym zainteresowaniem, czego dowodem była ogromna ilość zebranych kartek. Dzięki takiej formie zabawy można było sprawić komuś radość, wyrazić swoją sympatię, której być może nie potrafimy okazywać w bezpośredni sposób na co dzień.

             Dziewczęta przygotowały także kolorowe serduszka, którymi obdarowywały każdego ucznia, nauczyciela i pracownika szkoły.

             Samorząd uczniowski postanowił w jeszcze jeden sposób uświetnić Walentynki. Uczniowie z klasy III PG – Anna Marek, Magdalena Šudák, Agnieszka Kołodziej, Martyna Trela oraz Kacper Barszczewicz nakręcili krótki filmik, który można obejrzeć na szkolnym Facebook’u.

             Działania SU wspierane są przez opiekunów: p. Marzenę Ścipień oraz p. Danutę Boczulę. Cieszymy się, że nasi uczniowie z zaangażowaniem podejmują ciekawe inicjatywy dla całej społeczności szkolnej.

(aut. Marzena Ścipień)


BAL KARNAWAŁOWY

             Jak co roku w naszej szkole świętujemy dobrą zabawą czas karnawału. Uczniowie naszego zespołu dnia 13 lutego 2018 roku bawili się znakomicie podczas tzw. balu karnawałowego.

             Zabawę rozpoczęli nasi milusińscy z przedszkola oraz klasy I i III SP, którzy zamienili się tego dnia w księżniczki, wróżki czy policjantów. Najmłodsi uczestnicy balu chętnie brali udział w przygotowanych zabawach animacyjnych, wspólnych tańcach i ciekawych konkursach. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

             Następnie swoją zabawę mieli uczniowie z klasy IV, V oraz VI SP, którym również nie zabrakło dobrego humoru i wspaniałej zabawy.

             W ostatniej turze balu uczestniczyli uczniowie z klasy VII SP oraz II i III G. Młodzież chętnie bawiła się w rytm najlepszych dyskotekowych utworów, które znakomicie przygrywał DJ. Dziewczęta i chłopcy z klasy III G przygotowali dla swoich kolegów zabawne konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

             Bal karnawałowy został zorganizowany z inicjatywy samorządu uczniowskiego przy współpracy z opiekunami, wychowawcami klas oraz rodzicami naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą wspólną zabawę.

(aut. Marzena Ścipień)


FERIE ZIMOWE

od 29 stycznia 2018 roku do 10 lutego 2018 roku

             Nareszcie nadeszły upragnione ferie zimowe. Koniec pierwszego półrocza to dla niektórych czas wytężonej pracy, poprawek, ale i oczekiwania na zimową przerwę. Przed nami ferie zimowe – czas odpoczynku i wspaniałej zabawy. Dlatego korzystajmy z niego w pełni, aby potem z zapałem wrócić do swoich obowiązków. Pamiętajmy jednak, aby podczas tych wolnych dni nie opuszczał nas zdrowy rozsądek.

             W naszej szkole tuż przed feriami Samorząd Uczniowski przypomniał o kilku ważnych zasadach bezpiecznego wypoczynku zimowego, które zaprezentowano przez szkolny radiowęzeł. Na tablicy Samorządu zawisła również gazetka, która przypominała nam o regułach bezpiecznego zachowania.

             Działająca w ramach Samorządu Uczniowskiego sekcja porządkowa podsumowała prowadzoną w I półroczu akcję „Zmienne obuwie”. Wyniki akcji przedstawiają się następująco: kl. I SP – 100%, kl. III SP – 100%, kl. IV SP– 96%, kl. V SP – 100%, kl. VI SP – 100%, kl. VII SP – 75%, kl. II PG – 73%, kl. III PG – 76%. Uczniom sumiennie wywiązujących się ze swoich obowiązków gratulujemy i dziękujemy.

             Został również podsumowany konkurs na najciekawszy plakat z tematu „Cyberprzemoc”. Jury w składzie: p. U. Rożek, p. E. Obara i p. K. Guła zdecydowało przyznać pierwsze miejsce klasie II i III gimnazjum. Gratulujemy!

(aut. Marzena Ścipień)


***

W świątecznym kiermaszu, który miał miejsce 17 grudnia, zebraliśmy 1 200 zł. Kwota ta została w całości przekazana rodzicom Adasia Wieczorka z Rozalina. Rodzice przeznaczą ją na zakup specjalnych butów do chodzenia dla chłopca.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania powyższej kwoty!!!

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu


BABCIU, DZIADKU – KOCHAMY WAS

             Dnia 24 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej zaprosili do naszej placówki swoich Dziadków. Pod czujnym okiem p. Elżbiety Obary wnuczęta zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny, który bardzo spodobał się niecodziennym gościom.

             Z kolei, 26 stycznia najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej gościli swoje Babcie i swoich Dziadków. Niezwykli goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego częstując się ciastem oraz popijając herbatkę lub kawkę. Spotkanie zostało przygotowane przez p. Krystynę Drykę, p. Ewę Hankus oraz p. Annę Piątkowską.

             Na zakończenie obu spotkań wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom przygotowane przez siebie laurki.


„TRADYCYJNA CHOINKA 2017”

             Dnia 21 stycznia 2018 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie Plastyki Bożonarodzeniowej „Tradycyjna choinka 2017”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej placówki. W kategorii:

  • ozdoby świątecznewyróżnienie wywalczył Szymon Ślusarz z klasy VI;
  • kartki świąteczneIII miejsce zajęła Malwina Kłos z klasy IV.

GRATULUJEMY!!!


INAUGURACJA OBCHODÓW

100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć …”

Jan Paweł II

             Historia naszego narodu pokazuje, że wielokrotnie musieliśmy walczyć o niezależność naszego państwa. Jednak najgorszy los spotkał nasz kraj po trzecim rozbiorze w 1795 roku. Wtedy to nasza Ojczyzna zniknęła z mapy Europy na 123 lata. Chociaż Polacy przez te wszystkie lata walczyli o wolność Polski, udało im się to dopiero 11 listopada 2018 roku.

             W bieżącym roku obchodzimy więc stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym, dnia 20 stycznia 2018 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach odbyła się inauguracja gminnych obchodów tak ważnej ROCZNICY dla każdego Polaka.

             W uroczystości udział wzięli między innymi: p. Marek Mazur – Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, p. Zbigniew Chmielowiec i p. Rafał Weber – posłowie na sejm RP, p. Ewa Draus – radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, radni Rady Powiatu, Rady Miejskiej, sołtysi, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski.

             Uczniowie i absolwenci naszej placówki zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny, który stanowił prawdziwą lekcję patriotyzmu. Widzowie byli pod dużym wrażeniem wspaniale przygotowanej uroczystości oraz występu naszych młodych wykonawców.

             Akademia została przygotowana przez p. Ewę Krasoń i p. Łukasza Jugo przy współpracy z p. Sławomirem Koziołem. Piękną dekorację wykonały p. Katarzyna Guła i p. Agnieszka Szymczyk.


DZIEŃ KAPCIA

             „Załóż papcie na swe łapcie” – pod takim hasłem mijał uczniom dzień 19 stycznia 2018 roku, który potocznie nazwano Dniem Kapcia. Tego dnia uczniowie wzięli udział w zabawie międzyklasowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski, w której zamiast typowego zmiennego obuwia, zamieniali je na domowe kapcie. Każdy mógł ubrać swoje ulubione domowe papcie.

             Zabawa podobała się nie tylko najmłodszym uczniom, ale także tym ze starszych klas, którzy postanowili również założyć śmieszne przebrania. Taki akcent wywoływał uśmiechy na twarzach uczniów oraz nauczycieli.

(aut. Marzena Ścipień)


JAN TWARDOWSKI

             Dnia 18 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu „Wiedzy o życiu i twórczości księdza Jana Twardowskiego”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Anny Cieśli.

             Nasi przedstawiciele odnieśli sukces w następujących kategoriach:

  • recytacja wierszaII miejsce zajęła Patrycja Cebula z klasy VSP za recytację wiersza „Aniele Boży”,
  • pojedynek wiedzowyII miejsce zajęły uczennice klasy IIIG Agnieszka Kołodziej i Anna Marek.

„JESTEM ŚWIADOMY – JESTEM BEZPIECZNY”

             Dnia 15 stycznia 2018 roku uczniowie klas IV, V i VI SP wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. M. Artyszuk, p. D. Boczulą oraz p. A. Wilk wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Państwowej Wyższej Szkoły w Tarnobrzegu. Uczelnia przy współpracy różnych instytucji, w tym m.in. Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu, realizuje kolejną edycję Akcji „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”. Celem Akcji jest szeroko pojęta profilaktyka w temacie propagowania wiedzy o zagrożeniach i niebezpieczeństwach oraz zainteresowanie profilaktyką bezpieczeństwa.

             Uczniowie uzyskali cenne informacje na temat zasad bezpieczeństwa, reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Sami także wykazali się dużą wiedzą w omawianym temacie. Takie spotkania z przedstawicielami służb publicznych są dla uczniów cennymi lekcjami, a do uczestniczenia w nich nie trzeba nikogo namawiać.

(aut. Marzena Ścipień)


KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

             „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” – pod takim tytułem w Kościele Parafialnym w Ślęzakach dnia 14 stycznia 2018 roku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. W koncercie wzięli udział uczniowie klasy IV SP, V SP, VI SP, III PG oraz absolwenci naszej szkoły, którzy zagrali i zaśpiewali m.in. „Gore gwiazda Jezusowi”, „A wczora z wieczora” czy „Gdy się Chrystus rodzi”. Koncert poprowadzili uczniowie klasy III PG – Ania Marek i Marcin Marek, którzy przybliżyli nam historię kolęd oraz kultywowanie ich w innych krajach. Jednak to nasze polskie kolędy i pastorałki są niezwykle piękne, dlatego warto ten zwyczaj śpiewania ich pielęgnować.

             Wspólne kolędowanie zgromadziło wielu słuchaczy, w tym przedstawicieli władz samorządowych z p. Markiem Mazurem – Burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Za cudowny występ podziękował Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach – p. Jacek Rożek oraz Proboszcz ks. Michał Dzióba.

             Składamy serdeczne podziękowania naszej utalentowanej młodzieży, która pod okiem p. Łukasza Jugo i pomocy p. Anety Wilk przeniosła nas w pełne wrażeń i wzruszeń chwile. Dziękujemy!

(aut. Marzena Ścipień)


„KOLĘDY I PASTORAŁKI”

             Dnia 11 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Koprzywnicy odbyła się XIV edycja „Konkursu Kolęd i Pastorałek Koprzywnica 2018”. Udział w nim wziął zespół wokalno-instrumentalny Interim z naszego gimnazjum pod opieką p. Łukasza Jugo.

             Za wykonanie kolędy „A wczora z wieczora” jury przyznało naszym reprezentantom I miejsce w kategorii gimnazjum.

Skład zespołu wokalno-instrumentalnego Interim: Grzegorz Babiuch (kl. III), Klaudia Brylska (kl. III), Krzysztof Chmielowiec (kl. III), Jakub Dąbrowski (kl. III), Sylwia Dul (kl. III), Magdalena Šudák (kl. III).


ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

od 23 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku

Życzymy, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dawały radość, szczęście i nadzieję na dobry czas. Niech nowo narodzony Jezus obdarza nas potrzebnymi łaskami i umacnia w codziennym życiu, a Nowy Rok przyniesie wiele pomyślności i spełnienie marzeń. Wesołych Świąt!


WIGILIA SZKOLNA

             Święta to wyjątkowy i magiczny czas oczekiwania na narodzenie maleńkiego Jezusa. Społeczność naszej szkoły zebrała się wspólnie dnia 22 grudnia 2017 roku, by razem kolędować. Przed zaproszonymi gośćmi, w tym przedstawicielami władz samorządowych z p. Markiem Mazurem – Burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, a także emerytowanymi pracownikami szkoły, nauczycielami oraz rodzicami każda klasa prezentowała wybraną przez siebie kolędę.

             Wspaniałe występy oceniało jury składające się z naszych nauczycieli: p. Łukasza Jugo oraz p. Sławomira Kozioła, a także z naszych uczennic – Sylwii Dul i Magdaleny Šudák, które same są znakomitymi wokalistkami w szkolnym zespole Interim. Jurorzy postanowili nagrodzić klasy: ISP, VSP, VISP oraz IIIG.

             Wspólne kolędowanie wprowadziło radosną i świąteczną atmosferę.

(aut. Marzena Ścipień)

             Dnia 21 i 22 grudnia w naszej placówce odbywały się wigilie klasowe. Członkowie naszej społeczności szkolnej wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi cieszyli się z narodzenia Pana Jezusa.


DAR SERCA

             W dniach od 27 listopada do 15 grudnia 2017 roku w naszym zespole trwała zbiórka produktów żywnościowych dla podopiecznych Hospicjum Świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu. Taka zbiórka w naszej placówce została zorganizowana już po raz trzeci. Tym razem jej inicjatorami byli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Ewy Krasoń i p. Beaty Szewc.

             W trakcie jej trwania wśród uczniów zbierano produkty długoterminowe: ryż, kasze, makarony, konserwy rybne i mięsne, dżemy, mąkę, słodycze, przyprawy, galaretki, płatki śniadaniowe, budynie, kisiel. Z kolei, za pieniądze zebrane wśród nauczycieli, pracowników administracji i obsługi zakupiono bony umożliwiające dokonanie zakupów w sklepach sieci Kaufland.

             Dnia 19 grudnia opiekunowie koła wraz z p. Grzegorzem Koptyrą oraz przedstawicielami wolontariuszy zawieźli zebrane produkty do hospicjum. Na miejscu spotkali się z dyrektorem hospicjum, p. Marią oraz osobami tam przebywającymi.

             Nasi wolontariusze nie tylko pojechali zawieść zebrane artykuły, ale również przygotowali krótki koncert kolęd dla podopiecznych p. Marii. W trakcie jego trwania słodkie upominki rozdawał Święty Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami. Mikołaj nie zapomniał o nikim. Po wspólnym kolędowaniu wraz ze swoimi asystentkami udał się do pokoi podopiecznych hospicjum, aby z nimi porozmawiać, wysłuchać ich, wręczyć coś słodkiego…. Oczywiście nie obyło się bez sesji zdjęciowej ze Świętym Mikołajem.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZROZUMIENIE POTRZEB INNYCH!!!


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

             Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką p. Ewy Krasoń i p. Beaty Szewc, nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach, którzy potrzebują naszej pomocy.

             Dnia 17 grudnia 2017 roku wolontariusze zorganizowali przy Kościele Parafialnym w Ślęzakach kiermasz ozdób choinkowych (bombek, łańcuchów, pierników, reniferów, itp.), stroików bożonarodzeniowych, kartek świątecznych. Podobny kiermasz miał miejsce w naszym zespole w dniach 18-19 grudnia.

             Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone dla chorego dziecka z naszej okolicy. Dokładne szczegóły podamy po Nowym Roku.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I ZROZUMIENIE POTRZEB INNYCH!!!

             DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ RODZICOM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZORGANIZOWANIA KIERMASZU!


KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

             Dnia 12 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Think British 2017 "British Royal Family". Konkurs odbył się w Baranowie Sandomierskim.

             Miło nam poinformować, że reprezentujący naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych Karolina Ślusarz z klasy IV oraz Hubert Myszka z klasy VI zajęli I miejsce. W kategorii gimnazjum szkołę reprezentowały natomiast Anna Marek oraz Agnieszka Kołodziej z klasy III.

             Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Opiekunem uczniów była p. Danuta Boczula.

(aut. Marzena Ścipień)


„CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”

             Dnia 8 grudnia 2017 roku gościliśmy w naszej placówce dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowej Dęby, p. Roberta Głaza.

             Pan Robert spotkał się z uczniami klasy IV. Wśród nich poprowadził pogadankę na temat "Czad i ogień – obudź czujność". Nie tyle przypomniał uczestnikom spotkania numery alarmowe do straży, ile te numery podali mu sami czwartacy. Oczywiście nie obyło się bez dociekliwych pytań zadawanych przez członków naszej społeczności szkolnej.


MIKOŁAJ W SZKOLE

             Dzień po obchodzeniu kalendarzowych Mikołajek, czyli 7 grudnia 2017r., w naszej szkole nadal panowała świąteczna atmosfera. Na długiej przerwie, na szkolnym korytarzu pojawił się miły gość – Mikołaj, który grzecznym dzieciom rozdawał słodkości przy pomocy wspaniałych Śnieżynek. Mikołaj pamiętał nie tylko o uczniach naszej szkoły, ale także o nauczycielach, pracownikach szkoły oraz przedszkolakach.

             W tym dniu uczniowie zakładali mikołajkowe czapki lub ubierali coś czerwonego. Taki element ubioru mógł ich „uchronić” przed pytaniem przez nauczycieli na lekcjach.

             Zwieńczeniem tego miłego spotkania była wspólna pamiątkowa fotografia. Dziękujemy naszym kolegom z Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali wspólną zabawę.

(aut. Marzena Ścipień)

             Święty Mikołaj był obecny w naszej placówce nie tylko 7 grudnia, ale także dzień wcześniej. Dnia 6 grudnia odbywały się „mikołajki klasowe” – uczniowie wręczali sobie wzajemnie prezenty. Był to dzień pełen wzruszeń, podziękowań, ….


 MIKOŁAJKI W KLASIE II G

             Dnia 7 grudnia 2017r. swoje klasowe mikołajki świętowali także uczniowie z klasy II PG. Chłopcy i dziewczęta wraz ze swoim wychowawcą, p. Krzysztofem Sałkiem oraz p. Pawłem Wilkiem wyjechali na wycieczkę do Nowej Dęby. Tam wycieczkowicze świetnie bawili podczas gier stołowych, m.in. grali w bilard. Nie zabrakło również akcentu lubianego przez wszystkich, czyli wspólnego jedzenia pizzy.

             Cały wyjazd okazał się bardzo udany i wszyscy z zadowoleniem wrócili do domu.

(aut. Marzena Ścipień)


MIKOŁAJ U PIERWSZAKÓW

             Mikołajkowy dzień minął naszym pierwszoklasistom na wspaniałej i pysznej zabawie. Wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Guściorą oraz p. Marią Tłuścik-Babulą dzieci wykonywały wspaniałe świąteczne ozdoby. Przy pomocy swoich pań oraz rodziców przygotowywały również smaczne gofry. Nie zabrakło także symbolicznych mikołajkowych czapeczek na głowach najmłodszych uczniów.

             Z kolei 7 grudnia pierwszaki wybrały się do teatru w Kielcach, gdzie z zaciekawieniem oglądały spektakl pt. „Kot w butach”. Nasi milusińscy uczestniczyli również w lekcji teatralnej, gdzie poznali historię powstania oraz rodzaje lalek. Na zakończenie spotkania odwiedził ich Święty Mikołaj, który częstował ich słodyczami.

(aut. Marzena Ścipień)


 MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLASY IIISP

             Wspaniałą wycieczkę mikołajkową zorganizowała klasie IIISP, jej wychowawczyni, p. Elżbietą Obarą przy współpracy z rodzicami. Dnia 6 grudnia 2017 r. trzecioklasiści udali się do Tarnobrzega.

             Pierwszym punktem wspólnej wycieczki było smaczne śniadanie w McDonald’s. Następnie odbyła się wizyta na poczcie, podczas której dzieci uczestniczyły w ciekawej pogadance i poznały specyfikę tej pracy. Potem długo wyczekiwana wizyta w sali zabaw Figloland, gdzie nasi milusińscy oddawali się pełnym energii szaleństwom.

             Na zakończenie tego miłego dnia uczniowie obejrzeli w kinie film „Pierwsza gwiazdka”, który wprowadził świąteczną atmosferę i dobry nastrój.

(aut. Marzena Ścipień)


  MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

             Dnia 6 grudnia 2017 roku do najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej, czyli przedszkolaków, zawitał niecodzienny gość. Ubrany był w czerwony kostium, miał długą, siwą brodę oraz worek pełen prezentów. Nasi milusińscy, pod kierunkiem p. Krystyny Dryki, p. Ewy Hankus i p. Anny Piątkowskiej, przygotowali dla swojego gościa króciutki montaż słowno-muzyczny. Po nim każdy mógł się cieszyć z prezentu otrzymanego od świętego Mikołaja.


WIDOWISKO W FILHARMONII PODKARPACKIEJ

             Na wyjątkowe świętowanie Mikołajek wybrali się uczniowie klas IV, V i VI SP, którzy 6 grudnia 2017r. odwiedzili Filharmonię Podkarpacką w Rzeszowie. Uczniowie pod opieką p. Danuty Boczuli, p. Małgorzaty Artyszuk, p. Anety Wilk oraz p. Marty Foc uczestniczyli w widowisku pt. „O smoku i królu leniuchu”. Spektakl okazał się wspaniałą zabawą oraz nauką szlachetnych zasad. Nasi uczniowie mieli także szansę zaistnieć na scenie, dzięki czemu ten wyjazd na pewno długo zapadnie im w pamięci.

             Wyjazd był także okazją do konsumowania smacznych poczęstunków w McDonald’s.

(aut. Marzena Ścipień)


SPOTKANIE Z MISTRZYNIAMI

             Grupa uczniów naszej szkoły dnia 1 grudnia 2017r. wybrała się wraz z Panem Dyrektorem, Jackiem Rożkiem na wyjątkowe spotkanie sportowe w tenisie stołowym. W rozegranym meczu Ligi Mistrzyń drużyna KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała z Lyssois Lille Metropole 3:0 i tym samym z pierwszej pozycji awansowała do ćwierćfinału.

Uczniowie mieli okazję nie tylko oglądać ten interesujący i ekscytujący pojedynek, ale również spotkać się z zawodniczkami, zrobić wspólne zdjęcie i zdobyć cenne autografy.

(aut. Marzena Ścipień)