Osiągnięcia przedmiotowe

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

„WAKACYJNA FRASZKA”

             Dnia 23 czerwca 2018 roku w Skopaniu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Rodzinnego „Wakacyjna fraszka” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Radę Osiedla w Skopaniu. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Baranów Sandomierski. Do organizatora wpłynęło prawie sześćdziesiąt prac. Wśród nich znalazły się fraszki uczniów z naszego zespołu napisane pod czujnym okiem p. Anny Cieśli, p. Elżbiety Obary oraz p. Izabeli Skowron.

             Nasi reprezentanci osiągnęli najlepsze wyniki w kategoriach:

- I miejsceAgnieszka Kołodziej (kl. III),

- II miejsceAlessia Polek (kl. II),

- III miejsceAnna Marek (kl. III),

- wyróżnienieGabriela Furtak (kl. III) i Martyna Trela (kl. III).


CERTYFIKATY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

              Dnia 18 maja 2018 roku sześcioro uczniów z klasy trzeciej naszego gimnazjum pod opieką p. Łukasza Jugo udało się do Krakowa. Tam, w Goethe-Institut zdawali międzynarodowy egzamin z języka niemieckiego na poziomie A1 – „Fit in Deustch 1” lub na poziomie A2 – „Fit in Deustch 2”, który składał się z części pisemnej i ustnej.

              Dnia 21 czerwca odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników w naszej placówce. Nasi reprezentanci zdali go w wynikiem bardzo dobrym lub dobrym. Byli to:

 •  na poziomie A1: Agnieszka Tęcza i Martyna Trela,
 • na poziomie A2: Grzegorz Babiuch, Agnieszka Kołodziej, Anna Marek i Magdalena Šudák.

 „ŚWIETLIK’

             Dnia 13 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się XI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Konkurs ten ma na celu propagowanie nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło szesnastu uczniów z naszej szkoły podstawowej pod opieką p. Urszuli Rożek.

             Oficjalne ogłoszenie wyników w naszej placówce nastąpiło 21 czerwca. Najlepszym „przyrodnikiem” w naszej szkole został uczeń klasy pierwszej – Antoni Serwan.


 „BARANOWSKIE STRASZONY”

             Dnia 2 czerwca 2018 roku na Zamku w Baranowie Sandomierskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród gminnego konkursu literackiego „Baranowskie Straszony 2018”. Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej wśród dzieci i młodzieży. Zadanie polegało na napisaniu opowiadania, którego akcja rozgrywa się w Baranowie Sandomierskim, a jego bohaterem było jedna z czterech zaproponowanych postaci.

             Udział w nim wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Anny Cieśli i p. Izabeli Skowron. W gronie laureatów znaleźli się:

 • Grzegorz Babiuch (kl. III G),
 • Agata Gancarz (kl. III G),
 • Agnieszka Kołodziej (kl. III G),
 • Michał Ślusarz (kl. VII SP),
 • Bartosz Turbak (kl. II G).

 „TEN, KTÓRY SŁUŻYŁ DLA DOBRA

KOŚCIOŁA, OJCZYZNY I NARODU”

             Dnia 29 maja 2018 roku w naszym zespole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim pt. „Ten, który służył dla dobra kościoła, ojczyzny i narodu…”, w którym wzięli udział gimnazjaliści z terenu gminy Baranów Sandomierski.

             Drużyna z naszej placówki w składzie: Agnieszka Kołodziej (kl. III G), Anna Marek (kl. III G) oraz Michał Ślusarz (kl. VII SP) zajęła I miejsce.


 „PIĘKNA JEST NASZA MOWA OJCZYSTA”

             Dnia 22 maja 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dąbrowicy odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Piękna jest nasza mowa ojczysta”. Był on skierowany do uczniów klas trzecich i piątych szkół podstawowych. Polegał na wykonaniu lapbooka, czyli na samodzielnym zrobieniu książeczki na wskazany temat.

             Udział w nim wzięli z naszej placówki uczniowie z klasy piątej pod opieką p. Anny Cieśli, którzy zostali nagrodzeni.


PIOSENKA I POEZJA EKOLOGICZNA

             Dnia 7 maja 2018 roku w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim odbył się XVIII Gminny Konkurs Piosenki i Poezji Ekologicznej pod hasłem „Piękna nasza Polska cała”. Udział w nim wzięli uczniowie z naszego zespołu. Odnieśli oni sukces w następujących kategoriach:

 • klasy IV-VI SP: recytacja: II miejsce za zaprezentowanie wiersza „Przyroda Polska”, zajęła Patrycja Cebula z klasy V;
 • klasa VII i klasy gimnazjalne: recytacja: III miejsce za zaprezentowanie wiersza „Kościeliska” Adama Asnyka zajęła Agnieszka Kołodziej z klasy III;

             Młodymi recytatorkami opiekowała się p. Anna Cieśla.

 


KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ 

             Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Sandomierzu odbył się finał diecezjalnego konkursu biblijnego z „Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”.

             Reprezentant naszej szkoły, uczeń klasy VII – Michał Ślusarz, został jego finalistą.

             GRATULUJEMY!!! 


„BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWYM”

             Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Udział w nich wzięli uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Grzegorza Koptyry.

             W kategorii gimnazjum nasi reprezentanci: Kacper Barszczewicz (kl. III), Marcin Marek (kl. III) oraz Bartosz Turbak (kl. II) zajęli II miejsce.

             Niestety, nie awansowali do dalszej rywalizacji, chociaż walczyli do końca….


„TRZESZCZĄCE WIERSZYKI”

             Dnia 18 kwietnia 2018 roku w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników I Wojewódzkiego Konkursu Logopedycznego „Trzeszczące wierszyki” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2. Skierowany był on do uczniów klas 0-III szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego i miał na celu upowszechnienie kultury żywego słowa.

             Wśród nagrodzonych w kategorii literackiej dla klas trzecich znalazła się uczennica z naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Obary. Marysia Ślusarz w swojej kategorii zajęła I miejsce. Jej praca została wyłoniona ze 102 prac, które napłynęły. Marysia odebrała nagrodę za wiersz „Pracowita Pszczółka”, który sama napisała.

             Poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz:

Pracowita Pszczółka

Spod Leżajska pewna pszczoła

wciąż zbierała miód dokoła.

Z szałwii, z róży, z koniczyny,

w końcu rzecze: Dość tej kpiny!

Dość latania, dość zbierania,

nadszedł czas podróżowania.

Brata Szymka mam w Szczecinie,

ciocię w Książu, siostrę w Pszczynie,

babcię z dziadkiem w Częstochowie, 

a kuzynki dwie w Rzeszowie. 

Zbieram się dziś w odwiedziny. 

Rzucam wszystko. Do rodziny! 

Pośród bliskich posiedziała,

różne miejsca pozwiedzała. 

Ugoszczona przez najbliższych 

pszczółka wciąż o domu myśli. 

I do ula szybko wraca: 

„Jednak nie ma to jak praca!” 


„WIOSNA Z MATEMATYKĄ”

             Dnia 17 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Skopaniu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pt. „Wiosna z matematyką”. Był on skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

             Z naszej szkoły udział w nim wzięli uczniowie klasy trzeciej, Dawid Myszka i Marysia Ślusarz, pod opieką p. Elżbiety Obary.

                Nasz reprezentant, Dawid Myszka, zajął w nim II miejsce.


„Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”

             Dnia 20 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się dekanalny etap konkursu „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

             Naszą placówkę reprezentowali: Hubert Myszka z klasy VI, Michał Ślusarz z klasy VII, Marcin Marek z klasy III PG oraz Kacper Barszczewicz z klasy III PG.

             Pragniemy poinformować, że na szczeblu diecezjalnym, naszą szkołę reprezentował będzie Michał Ślusarz. Gratulujemy Michałowi wiedzy, jaką wykazał się w konkursie.

             Opiekunami naszych uczniów byli ksiądz Tomasz Flis oraz pan Sławomir Kozioł.

(aut. Marzena Ścipień)


„NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”

             Dnia 5 marca 2018 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Niepokorni, niezłomni, wyklęci…” zorganizowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przez Zespół Szkół ze Skopania.

             Nasi reprezentanci odnieśli sukces w następujących kategoriach:

 • literackiejII miejsce zajęła Agnieszka Kołodziej (kl. III G),
 • prezentacja multimedialnawyróżnienie przyznano Michałowi Ślusarzowi (kl. VII).

             Nagrodzone prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Anny Cieśli oraz p. Ewy Krasoń.


JAN TWARDOWSKI

             Dnia 18 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu „Wiedzy o życiu i twórczości księdza Jana Twardowskiego”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Anny Cieśli.

             Nasi przedstawiciele odnieśli sukces w następujących kategoriach:

 • recytacja wierszaII miejsce zajęła Patrycja Cebula z klasy VSP za recytację wiersza „Aniele Boży”,
 • pojedynek wiedzowyII miejsce zajęły uczennice klasy IIIG Agnieszka Kołodziej i Anna Marek.

KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

             Dnia 12 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Think British 2017 "British Royal Family". Konkurs odbył się w Baranowie Sandomierskim.

             Miło nam poinformować, że reprezentujący naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych Karolina Ślusarz z klasy IV oraz Hubert Myszka z klasy VI zajęli I miejsce.

             Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Opiekunem uczniów była p. Danuta Boczula.

(aut. Marzena Ścipień)

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-18
Data publikacji:2016-02-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2890