Osiągnięcia przedmiotowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

  „NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”

              Dnia 28 lutego 2020 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IX edycji gminnego konkursu „Niepokorni, niezłomni, wyklęci…” zorganizowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przez Zespół Szkół w Skopaniu.

              W konkursie udział wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Ewy Krasoń.

              Nasi reprezentanci odnieśli sukces w kategorii prezentacja multimedialna lub film – klasy VII-VIII:

  •  I miejsce za przygotowanie filmu przypominającego Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” zajęli uczniowie klasy VII: Patrycja Cebula, Marta Dul, Dawid Giza, Patryk Kozdęba, Monika Lis, Patrycja Magda, Jakub Paduch, Kamil Stawowy, Patryk Urbaniak, Paulina Węgrzyńska oraz Ewa Wilk;
  • wyróżnienie za wykonanie prezentacji wywalczył Szymon Ślusarz (kl. VIII).

„KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI”

             Kolejny Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Księdza Jana Twardowskiego jest już za nami. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły świetnie się zaprezentowali.

             Hubert Myszka i Bartłomiej Ślusarz w zmaganiach wiedzowych i prezentacji multimedialnej zajęli II miejsce. Wykonali pełną refleksji prezentację, która zachwyciła swoją głębią jurorów i przybliżyła zebranym wielkość poezji księdza Twardowskiego.

             Z kolei Martyna Mrówczyńska pięknie wyrecytowała wiersz pt. ,,Wielkanocny pacierz”, a Kornelia Lis wykonała muzyczną interpretację utworu ,,Chleb”. Dziewczęta zajęły III miejsce.

             Drużyna naszej szkoły została przygotowana przez panią Annę Cieślę, a muzyczną oprawę zrealizował pan Łukasz Jugo.

 (aut. Anna Cieśla)

             Gminny konkurs o księdzu Janie Twardowskim odbył się 6 lutego 2020 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim.


 KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

             Co roku Kuratorium Oświaty w Rzeszowie organizuje konkursy przedmiotowe. Przystępuje do nich wielu uczniów, ponieważ umożliwiają zwolnienie z pisania egzaminu ósmoklasisty. Ci uczniowie automatycznie otrzymują maksymalną liczbę punktów z poszczególnych przedmiotów.

             W bieżącym roku szkolnym uczniowie z naszego zespołu najlepiej wypadli z chemii. Uczeń klasy ósmej, Bartłomiej Ślusarz, pokonał etap szkolny i dotarł do rejonowego. Niestety nie został zakwalifikowany do dalszej rywalizacji….

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-18
Data publikacji:2016-02-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4436