Osiągnięcia przedmiotowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

„ŚWIETLIK”

             W marcu w naszej szkole odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, który ma na celu propagować nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W konkursie naszą szkołę reprezentowało dwudziestu jeden uczniów pod opieką p. Urszuli Rożek.

             Ogłoszenie wyników w naszej placówce miało miejsce 10 czerwca 2019 roku i przedstawiało się następująco:

  • tytuł laureata za zajęcie II miejsca zdobyli ex aequo: Zuzanna Bereska (kl. I), Nikola Kaptur (kl. I) oraz Kacper Pruś (kl. I),
  • wyróżnienie wywalczyła Sylwia Rożnowska (kl. Vb).

„JA I ŚWIAT”

             Na przełomie lutego i marca została ogłoszona XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ja i świat”. Aby wziąć w niej udział należało napisać wiersz, który wyraża relacje autora ze światem.

             Dnia 7 czerwca 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się GALA Laureatów konkursu „Ja i świat”. Udział w niej wzięła uczennica z naszej placówki. W kategorii klasy III-IV Maria Ślusarz z klasy IV wywalczyła wyróżnienie. Jej wiersz znalazł się w tomiku poezji dla dzieci i młodzieży.

             Marysia swój wiersz napisała pod czujnym okiem p. Danuty Boczuli.


 THE BIG CHALLENGE

             Dnia 3 kwietnia 2019 roku trzydziestu dwóch uczniów z naszej szkoły podstawowej, pod opieką p. Danuty Boczuli, wzięło udział w międzynarodowym konkursie z języka angielskiego „The Big Challenge” skierowanym do uczniów w wieku 10-17 lat.

          Konkursowicze mieli za zadanie rozwiązać test ONLINE na odpowiednim poziomie. Nasi reprezentanci rywalizowali na dwóch poziomach: uczniowie z klas IV-VI pisali test na poziomie 1, z kolei z klas VII-VIII na poziomie 3.

             Oficjalne ogłoszenie wyników w naszej placówce miało miejsce 5 czerwca 2019 roku. Na poziomie 1 najlepsi okazali się uczniowie klasy szóstej – Patryk Kozdęba i Jakub Paduch, z kolei na poziomie 3Przemysław Kłos (kl. VIII) oraz Hubert Myszka (kl. VII).


„GMP 2019”

             Dnia 8 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej odbyła się XIV edycja, a zarazem ostatnia, gminnego międzygimnazjalnego konkursu matematyczno-przyrodniczego „GMP 2019”.

             Udział w nim wzięła drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Martyna Kopeć, Alessia Polek oraz Bartosz Turbak, która sprawdzała swoją wiedzę z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki.

             Nasi reprezentanci zajęli I miejsce.


„WYBIERAMY CZYSTE POWIETRZE”

             Dnia 7 maja 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyła się XIX edycja gminnego konkursu „Piosenki i poezji ekologicznej” pod hasłem „Wybieramy czyste powietrze” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Baranowie Sandomierskim.

             Udział w nim wzięli uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Anny Cieśli.

             W zmaganiach recytatorów z klas IV-VI szkoły podstawowej II miejsce zajęła Patrycja Cebula (kl. VI) za recytację wiersza „Piękno polskiej ziemi”.


„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

             Dnia 2 kwietnia 2019 roku w Baranowie Sandomierskim odbyły się eliminacje miejsko-gminne XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w której udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i klasy III gimnazjum z terenu gminy Baranów Sandomierski.

             Reprezentantka naszej szkoły, Paulina Witoń (kl. Vb), w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce i awansowała do rywalizacji powiatowej.

             Uczennicę do konkursu przygotowywał p. Sławomir Kozioł.

             Dnia 29 kwietnia odbyła się rywalizacja na etapie powiatowym. Niestety nasza reprezentantka odpadła z dalszej rywalizacji…


 „GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA”

             Dnia 26 marca 2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się IV edycja gminnego konkursu logopedyczno-recytatorskiego pod hasłem „Gimnastyka buzi i języka”. Udział w nim wzięli uczniowie uczęszczający do przedszkoli oraz klas I-III szkoły podstawowej znajdujących się na terenie gminy Baranów Sandomierski.

             Nasi reprezentanci odnieśli sukcesy w swoich kategoriach wiekowych:

  • III miejsce ex aequo zajęły: Zuzanna Bereska (kl. I) recytując wiersz „Pierniczki Smoka Mirosława” oraz Aleksandra Marek (kl. I) wierszem „Przeprowadzka”,
  • II miejsceAdrianna Malinowska (kl. II) za prezentację wiersza „Jeż”.

             Konkurs przygotowały p. Maria Tłuścik-Babula oraz p. Anna Piątkowska przy współpracy z p. Krystyną Dryką, p. Ewą Hankus i p. Małgorzatą Ślęzak.


„Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”

             Dnia 20 marca 2019 roku w naszym zespole odbył się etap diecezjalny konkursu „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”. Udział w nim wzięło dwudziestu uczniów, wśród których znaleźli się reprezentanci z naszej placówki.

             Do finału, czyli do etapu dekanalnego, awansowali z naszej szkoły Paulina Witoń (kl. Vb) oraz Michał Ślusarz (kl. VIII).

             Nad przebiegiem konkursu czuwali ks. Tomasz Flis i p. Sławomir Kozioł.

             Dnia 25 kwietnia odbył się finał konkursu. Niestety nasi reprezentanci musieli uznać wyższość rywali….


„NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”

             Dnia 1 marca 2019 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VIII edycji gminnego konkursu „Niepokorni, niezłomni, wyklęci…” zorganizowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przez Zespół Szkół w Skopaniu.

             W konkursie udział wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Anny Cieśli i p. Ewy Krasoń. Nasi reprezentanci rywalizowali w dwóch kategoriach, w których odnieśli sukces. W kategorii – napisanie wierszaIII miejsce zajął Michał Ślusarz z klasy VIII, zaś w kategorii – prezentacja multimedialnaII miejsce wywalczył Hubert Myszka z klasy VII.


„KSIĄDZ JAN DO BIEDRONKI”

             Dnia 24 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbyła się XII edycja gminnego konkursu poświęcona ks. Janowi Twardowskiemu pod nazwą „Ksiądz Jan od biedronki”. Nasi reprezentanci rywalizowali w trzech kategoriach.

W konkursie wiedzy uczestniczyli uczniowie z klasy VII – Hubert Myszka oraz Bartłomiej Ślusarz. Chłopcy zajęli II miejsce.

             W kategorii recytacji, wierszem księdza Twardowskiego pt. „Śpieszmy się” III miejsce zajęła uczennica klasy VI, Patrycja Cebula.

             Uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Cieśla.

             Z kolei utworem muzycznym pt. „Małe śpiewanie o księdzu Janie”, Wiktoria Wilk z klasy Vb zajęła II miejsce. Piosenka została przygotowana pod okiem pana Łukasza Jugo.

             Gratulujemy serdecznie naszym reprezentantom zajęcia zaszczytnych miejsc, a nauczycielom za ich przygotowanie.

(aut. Marzena Ścipień)


„BEZPIECZNY INTERNET – SIECIAKI”

             We wrześniu uczniowie klasy czwartej wraz ze swoją wychowawczynią, p. Elżbietą Obarą, poznawali zasady bezpiecznego korzystania z internetu. W tym celu przechodzili misje z drużyną Sieciaków wykonując poszczególne zadania.

             Dnia 11 października 2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do finału gminnego konkursu „Bezpieczny Internet – Sieciaki”. Zostały one przeprowadzone przez p. Wojciecha Antończyka z Fundacji Orange.

             Do dalszego etapu awansowali: Kacper Obara, Maria Ślusarz i Mateusz Ślusarz.

             W finale, który odbył się 12 października w Zespole Szkół w Skopaniu, nasi reprezentanci musieli uznać wyższość konkurentów….


„A TO POLSKA WŁAŚNIE”

             W maju został ogłoszony przez Zespół Szkół w Woli Baranowskiej gminny konkurs fotograficzny pod hasłem „A to Polska właśnie”. Udział w nim wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Ewy Krasoń.

             Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 16 września 2018 roku, podczas uroczystych obchodów „Polskiego Września” na stadionie w Woli Baranowskiej.

             Nasz reprezentant, Grzegorz Babiuch, w kategorii klasy II-III gimnazjum zajął III miejsce.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-18
Data publikacji:2016-02-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3988