Osiągnięcia przedmiotowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 „PINGWIN 2019 – PANDA 2020”

             Dnia 22 listopada 2019 roku w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „PINGWIN 2019”. Wzięło w nim udział czternastu uczniów z naszej placówki, którzy sprawdzali swoją wiedzę z matematyki.

             Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 23 stycznia 2020 roku.

             Dyplom laureata oraz nagrodę książkową za zajęcie V miejsca zdobył Jakub Małodziński (kl. VIII), zaś wyróżnienie za zajęcie:

  • VII miejscaBartłomiej Ślusarz (kl. VIII),
  • VIII miejsca Mikołaj Surowiec (kl. VIII),
  • IX miejscaHubert Myszka (kl. VIII).

             Z kolei dnia 5 czerwca 2020 roku siedmiu uczniów z naszej placówki wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „PANDA 2020”. Tym razem test z matematyki pisali w swoich domach on-line.

             Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 10 czerwca 2020 roku.

             Wyróżnienie za zajęcie X miejsca wywalczyła Maria Ślusarz (kl. V).


 „ŻYCIE WIERSZEM PISANE”

             Dnia 15 maja 2020 roku odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu literackiego skierowanego do Młodych Talentów pod hasłem „Życie wierszem pisane” zorganizowanego przez bibliotekę w Baranowie Sandomierskim. Udział w nim wzięło dziewięciu uczniów.

             Wśród nagrodzonych prac znalazły się wiersze uczennic z naszej placówki. W kategorii I – klasy IV-VIII I miejsce zajęła Maria Ślusarz (kl. V) za wiersz „Czy to wiosna, czy …?” oraz wyróżnienie wywalczyła Patrycja Cebula (kl. VII) za zestaw wierszy.


  „NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”

              Dnia 28 lutego 2020 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IX edycji gminnego konkursu „Niepokorni, niezłomni, wyklęci…” zorganizowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przez Zespół Szkół w Skopaniu.

              W konkursie udział wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Ewy Krasoń.

              Nasi reprezentanci odnieśli sukces w kategorii prezentacja multimedialna lub film – klasy VII-VIII:

  •  I miejsce za przygotowanie filmu przypominającego Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” zajęli uczniowie klasy VII: Patrycja Cebula, Marta Dul, Dawid Giza, Patryk Kozdęba, Monika Lis, Patrycja Magda, Jakub Paduch, Kamil Stawowy, Patryk Urbaniak, Paulina Węgrzyńska oraz Ewa Wilk;
  • wyróżnienie za wykonanie prezentacji wywalczył Szymon Ślusarz (kl. VIII).

„KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI”

             Kolejny Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Księdza Jana Twardowskiego jest już za nami. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły świetnie się zaprezentowali.

             Hubert Myszka i Bartłomiej Ślusarz w zmaganiach wiedzowych i prezentacji multimedialnej zajęli II miejsce. Wykonali pełną refleksji prezentację, która zachwyciła swoją głębią jurorów i przybliżyła zebranym wielkość poezji księdza Twardowskiego.

             Z kolei Martyna Mrówczyńska pięknie wyrecytowała wiersz pt. ,,Wielkanocny pacierz”, a Kornelia Lis wykonała muzyczną interpretację utworu ,,Chleb”. Dziewczęta zajęły III miejsce.

             Drużyna naszej szkoły została przygotowana przez panią Annę Cieślę, a muzyczną oprawę zrealizował pan Łukasz Jugo.

 (aut. Anna Cieśla)

             Gminny konkurs o księdzu Janie Twardowskim odbył się 6 lutego 2020 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim.


 KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

             Co roku Kuratorium Oświaty w Rzeszowie organizuje konkursy przedmiotowe. Przystępuje do nich wielu uczniów, ponieważ umożliwiają zwolnienie z pisania egzaminu ósmoklasisty. Ci uczniowie automatycznie otrzymują maksymalną liczbę punktów z poszczególnych przedmiotów.

             W bieżącym roku szkolnym uczniowie z naszego zespołu najlepiej wypadli z chemii. Uczeń klasy ósmej, Bartłomiej Ślusarz, pokonał etap szkolny i dotarł do rejonowego. Niestety nie został zakwalifikowany do dalszej rywalizacji….

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-18
Data publikacji:2016-02-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4712