Jesteś tutaj: Start / Ekologia

Ekologia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

MAKULATURA

             Od wielu lat nasza placówka prowadzi zbiórkę makulatury współpracując z firmą Santa-EKO z Sandomierza, która na szeroką skalę prowadzi selektywną zbiórkę odpadów.

             Ogłoszona na początku września zbiórka doczekała się końca. Dnia 23 listopada 2017 roku zebrana makulatura o wadze 740 kg została odebrana przez firmę Santa-EKO.


BATERIE

             Nasza szkoła od wielu lat stawia na ekologię. Prężnie działa w niej Szkolne Koło Ekologiczne, którego w bieżącym roku szkolnym opiekunem jest p. Katarzyna Guła. Młodzi ekolodzy prowadzą zbiórkę baterii, zużytych tonerów, plastikowych nakrętek, elektrośmieci.

             Dnia 10 października 2017 roku Firma EKO HARPOON Recykling sp. z o. o. odebrała z naszej placówki 20 kg baterii.


PIKNIK EKOLOGICZNY

             Dnia 6 października 2017 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbył się piknik ekologiczny pod hasłem „Akcja segregacja”. Udział w nim wzięło ośmioro czwartoklasistów z naszej szkoły.

             Przygoda z ekologią czwartoklasistów rozpoczęła się od zwiedzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pracownik PSZOK-u oprowadził ich po poszczególnych pomieszczeniach oraz poinformował, jakiego rodzaju produkty trafiają do niego.

             Następnie udali się do ŚDK, gdzie obejrzeli film o segregacji odpadów, pokaz mody słynnego projektanta RECY KLINGA. Wzięli również udział w zajęciach plastycznych (wykonywali biżuterię i ozdoby z produktów recyklingowych) i sportowych (ułożenie słowa „segregacja”, przeciąganie liny, zabawy w kółku, kręgle, rzuty do celu). Przyłączyli się również do zbiórki nakrętek dla Kacperka.

             Chociaż nasi reprezentanci rywalizowali ze starszymi kolegami dotrzymywali im kroku. Przykładem może być zajęcie II miejsca w ułożeniu słowa „SEGREGACJA”.

             Należy również podkreślić fakt, że II miejsce w konkursie plastycznym „Akcja segregacja” w kategorii trzeciej zajęła Natalia Węgrzyńska.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-18
Data publikacji:2016-02-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2657