Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślęzakach

Najnowsze aktualności

 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     Na prośbę Podkarpackiego Kuratora Oświaty udostępniamy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, pod numerem jest także możliwość rozmowy z psychologiem biegle posługującym się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim). 

    


STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH   

 
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach
od dnia 15 lutego 2024 roku wprowadza się 
procedury zwane: standardy ochrony małoletnich.
 
W standardach znajdziecie zasady,
które pomogą nam i Wam tworzyć 
szkołę i przedszkole 
przyjazne, bezpieczne i wolne od przemocy. 

 


HARMONOGRAM PRACY PRZEDSZKOLI W CZASIE WAKACJI 

     

     W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2024r. przedszkola publiczne funkcjonujące na terenie Gminy Baranów Sandomierski pracują w dniach: 

  • Publiczne Przedszkole w Dąbrowicy: od 01.07 – 12.07.2024 r.

  • Publiczne Przedszkole w Skopaniu: od 15.07 – 02.08.2024 r.

  • Publiczne Przedszkole w Ślęzakach: od 15.07 – 26.07.2024 r.

  • Publiczne Przedszkole w Baranowie Sandomierskim: od 05.08 - 16.08.2024 r.

  • Publiczne Przedszkole w Woli Baranowskiej: od 19.08 – 30.08.2024 r.  

     Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach informuje, że Rodzice, którzy są zainteresowani posłaniem dziecka do przedszkola w trakcie wakacyjnej pracy naszej placówki, zobowiązani są do wcześniejszego zgłoszenia tego faktu w sekretariacie szkoły.  

Pliki do pobrania: 

karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny 


WARSZTATY MUZYCZNE 

      W dniach 20-23 sierpnia 2024 roku w naszej szkole odbędą się warsztaty muzyczne przy udziale profesjonalnych i doświadczonych instruktorów. 

Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem telefonu 158118709.

Zapraszamy chętnych do udziału w warsztatach muzycznych.

  

Przy zapisie na warsztaty prosimy dostarczyć niżej wymienione dokumenty.    

 

1. Karta kwalifikacyjna uczestnika 2. Klauzula informacyjna 3. Klauzula zgody 


FENIX SZKOŁOM 2023/2024 

        W związku z naborem wniosków do programu Fenix Szkołom 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Firmę Fenix Metals edycja 2023/2024.

        Z przyjemnością informujemy, że po długich i starannych rozważaniach Dyrekcja Firmy zdecydowała, że nagroda finansowa na modernizację pracowni komputerowej w kwocie 50 000 zł została przyznana Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Ślęzakach.

        Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice składają serdeczne podziękowanie za zwrócenie uwagi na potrzeby naszej szkoły i ogromne dla nas wsparcie.

         Dyrekcja składa również serdeczne podziękowania Rodzicom, pracującym w Firmie Fenix za poparcie udzielone przy przygotowaniu wniosku do programu Fenix Szkołom. 


DZIEŃ BEZ PLECAKA 

         Dnia 14 czerwca 2024 roku Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Marzeny Ścipień i p. Anety Wilk, zorganizował ostatnią już w tym roku szkolnym zabawę międzyklasową pod hasłem: "Dzień bez plecaka".

        Tego dnia uczniowie klas I-VII mogli wykazać się niezwykłą kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Okazało się, że książki czy niezbędne pomoce można przynieść dosłownie we wszystkim, m.in. w wiklinowym koszyku, w torebce, w kartonowym pudełku, w ekologicznej torbie, w pokrowcu na gitarę, w koszu na śmieci, w klatce dla zwierząt, w miękkiej pufie, a nawet w garnku. Zabawa była fantastyczna. Nasi uczniowie udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zapraszamy do galerii.


CZŁONKOWIE SKO "ŚLADAMI KRÓLOWEJ JADWIGI"

       Dnia 13 czerwca 2024 roku uczniowie z klasy I, II, III, IV i V, głównie członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności w Ślęzakach, wybrali się na wycieczkę edukacyjno-poznawczą do Sandomierza i Banku PKO w Tarnobrzegu. Wyjazd był nagrodą za całoroczną, aktywną pracę uczniów w SKO.

      Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję spacerować ścieżkami Królowej Jadwigi zwiedzając sandomierski Rynek, Dom Jana Długosza, Kościół Św. Jakuba oraz dziedziniec Zamku Królewskiego. Dodatkową atrakcją było wybijanie pamiątkowej monety. 

       Podczas wizyty w Banku PKO w Tarnobrzegu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Małgorzatą Dywan, która zapoznała dzieci z funkcjonowaniem Banku i sposobami oszczędzania pieniędzy.

          Wycieczka cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Wyjazd zorganizowali opiekunowie SKO w Ślęzakach - p. Beata Guściora i p. Izabela Skowron. Zapraszamy do galerii.  


DZIEŃ MAMY I TATY W SZKOLE

       Dnia 12 czerwca 2024 roku uczniowie klas I–III postanowili zaprosić Mamy i Tatusiów na uroczystą akademię z okazji ich święta. Dzieci wystąpiły z pięknym montażem słowno-muzycznym pod kierunkiem p. Beaty Guściory, p. Beaty Małodzińskiej i p. Krystyny Dryki.

         Tego dnia nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach, wzruszających piosenkach oraz wspaniałych życzeniach. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim Rodzicom przygotowane przez siebie prezenty i laurki wyrażając w ten sposób swą miłość i wdzięczność. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. Zapraszamy do galerii.


SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW 

       Dnia 11 czerwca 2024 roku w Przedszkolu Publicznym w Skopaniu odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny pt. "Matematyczne łamigłówki przedszkolaków”. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały: Aleksandra Cichoń i Lena Marek. Uczennice klasy "0" wykazały się doskonałymi umiejętnościami matematycznymi i zdolnością logicznego myślenia. Opiekunem była p. Anna Piątkowska. 

       
      Również w czerwcu miało miejsce r
ozstrzygnięcie XI Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: "Wiosna, ach to ty! Wiosenne kwiaty", którego organizatorem było Przedszkole Publiczne w Dąbrowicy. Nasze przedszkole reprezentowały: Kornelia Trela, zajmując I MIEJSCE oraz Laura Mendocha, zajmując II MIEJSCE. Opiekunem była p. Anna Piątkowska. 

 

 

WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH ZDOLNYCH PRZEDSZKOLAKÓW!!! 

 


Z WIZYTĄ W "LAWENDOWYM POLU"

      Dnia 10 czerwca 2024 roku nasze przedszkolaki wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Dulczy Wielkiej, gdzie gościli w ośrodku „Lawendowe Pole”.

       Dzieci mogły podziwiać jak wyglądała stara drewniana chata, wiejski skansen, jak dawniej żyli ludzie. Następnie nasi milusińscy udali się do mini zoo, gdzie przywitały ich koza, owieczka, lamy, osły, kaczki, kury, gęsi i inne zwierzęta.

      Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty, podczas których dzieci miały możliwość zrobienia malutkich bukiecików z lawendy. Inną atrakcją było dojenie "sztucznej" krowy, co sprawiło przedszkolakom wiele radości. 

      Atmosfera w "Lawendowym Polu" była niezwykła, a kontakt z przyrodą i zwierzętami dostarczył niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do galerii. 


DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

        Dnia 7 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto - Dzień Mamy i Taty. Dzieci wcieliły się w role małych artystów prezentując dla swoich najukochańszych Mam i Tatusiów piękny program artystyczny. Przedszkolaki z wielkim przejęciem wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki, zaprezentowały taniec i krótki skecz.

      Dla wszystkich rodziców były to niezapomniane, pełne wzruszeń i radości chwile. Z okazji Dnia Mamy i Taty nie zabrakło też życzeń od przedszkolaków dla Kochanych Rodziców oraz własnoręcznie wykonanych upominków. Zapraszamy do galerii.