Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślęzakach

Najnowsze aktualności

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     Na prośbę Podkarpackiego Kuratora Oświaty udostępniamy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, pod numerem jest także możliwość rozmowy z psychologiem biegle posługującym się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim). 

   


FERIE ZIMOWE 2023

Od 16.01.2023r. do 29.01.2023r. trwają ferie zimowe!

Z tej okazji życzymy Wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku!!!


PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI "POLAKOM NA UKRAINIE"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział i zaangażowanie się w akcję "Polakom na Ukrainie" z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody Podkarpackiego.

 


ŚWIETLICA FERYJNA 

       W dniach od 16 do 20 stycznia 2023 roku w naszej szkole zorganizowana została świetlica feryjna dla uczniów klas I-VIII.

    W ramach świetlicy przygotowano ciekawe zajęcia plastyczno-techniczne, sportowe, matematyczne, kulinarne, a także gry planszowe i maraton filmowy. Opiekę nad uczniami w tych dniach sprawowali nauczyciele naszego zespołu. Zapraszamy do galerii.   


"PROJEKT WĄŻ"

         
       Podczas zajęć technicznych, które były realizowane w grudniu i w styczniu w naszej placówce każda z klas zrobiła duże postępy w wykonaniu przydzielonych im zadań.

      Pierwsze, kolorowe efekty widać zwłaszcza w pracach uczniów klasy czwartej, którzy zrobili głowę węża. Oczywiście nie oznacza to, że w pracach pozostałych „techników” nie widać efektów ich pracy. 

        Piątoklasiści w tym czasie przygotowali nóżki i wieszak dla marionetki, zaś szóstoklasiści – podstawę sygnalizatora. (BS) Zapraszamy do galerii.

 

 


SPOTKANIE NOWOROCZNE 

      Dnia 16 stycznia 2023 roku uczniowie naszego zespołu wystąpili z pięknym programem jasełkowym dla członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej w Ślęzakach oraz zaproszonych gości. Nad przebiegiem Jasełek czuwali p. Beata Guścora, p. Izabela Skowron oraz p. Łukasz Jugo. 
 
       W naszej szkole mieliśmy okazję gościć: Posła na Sejm RP – Pana Zbigniewa Chmielowca, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Panią Ewę Draus, Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego – Pana Jerzego Sudoła, Wicestarostę Powiatu Tarnobrzeskiego – Pana Jacka Rożka, Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – Pana Marka Mazura, Przewodniczącego Rady Miejskiej Baranów Sandomierski – Pana Wacława Smyklę wraz z radnymi Rady Miejskiej, Proboszcza Parafii Ślęzaki – Księdza Dominika Buckiego, Komendanta Miejskiego ZOSP w Gminie Baranów Sandomierski – Pana Józefa Bereskiego, prezes Spółdzielni Socjalnej „Wiejska Pyza” – Panią Agnieszkę Figacz, sołtysów sołectw Ślęzaki, Kaczaki, przedstawicieli OSP z Parafii Ślęzaki, przedstawicieli KGW z Parafii Ślęzaki oraz członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej z Parafii Ślęzaki.
 
      Dziękujemy zaproszonym gościom za obecność, życzenia noworoczne oraz miłe słowa skierowane do Dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Zapraszamy do galerii.

JASEŁKA DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

    Dnia 15 stycznia 2023 roku w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach zostały przedstawione Jasełka bożonarodzeniowe dla lokalnej społeczności. Jasełka przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Zapraszamy do galerii. 


 BEZPIECZNE FERIE 

       W drugim tygodniu stycznia 2023 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe omawiali wraz z wychowawcami tematy związane ze zbliżającymi się feriami zimowymi oraz z Dniem Babci i Dziadka. 

      Z okazji tego święta przygotowali laurki i okolicznościowe medale, a także układali życzenia dla swoich dziadków.

       Ponadto rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i wykonali pracę plastyczną na ten temat. Rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy o zimie, a także śpiewali piosenki o tej porze roku. 

      Uczniowie wypowiadali się też na temat atrakcyjnego i bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Dobre rady i przestrogi na ferie zaprezentowali na wspólnym plakacie, który umieszczony został na gazetce ściennej. Zapraszamy do galerii.

  

(aut. G. Koptyra)


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      Dnia 12 stycznia 2023 roku uczniowie klas I-III przedstawili piękny program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas wyjątkowego montażu słowno-muzycznego. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz pokazy taneczne.

   Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze, następnie uczniowie zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na koniec wszystkie dzieci obdarowały swoich Dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Zapraszamy do galerii.