Grudzień

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 grudnia 2017
 •  ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
 •  WIGILIA SZKOLNA
 •  DAR SERCA
 •  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
 •  KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
 •  „CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”
 •  MIKOŁAJ W SZKOLE
 •  MIKOŁAJKI W KLASIE II G
 •  MIKOŁAJ U PIERWSZAKÓW
 •  MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLASY IIISP
 •  WIDOWISKO W FILHARMONII PODKARPACKIEJ
 •  MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
 •  SPOTKANIE Z MISTRZYNIAMI

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

od 23 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku

Życzymy, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dawały radość, szczęście i nadzieję na dobry czas. Niech nowo narodzony Jezus obdarza nas potrzebnymi łaskami i umacnia w codziennym życiu, a Nowy Rok przyniesie wiele pomyślności i spełnienie marzeń. Wesołych Świąt!


WIGILIA SZKOLNA

             Święta to wyjątkowy i magiczny czas oczekiwania na narodzenie maleńkiego Jezusa. Społeczność naszej szkoły zebrała się wspólnie dnia 22 grudnia 2017 roku, by razem kolędować. Przed zaproszonymi gośćmi, w tym przedstawicielami władz samorządowych z p. Markiem Mazurem – Burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, a także emerytowanymi pracownikami szkoły, nauczycielami oraz rodzicami każda klasa prezentowała wybraną przez siebie kolędę.

             Wspaniałe występy oceniało jury składające się z naszych nauczycieli: p. Łukasza Jugo oraz p. Sławomira Kozioła, a także z naszych uczennic – Sylwii Dul i Magdaleny Šudák, które same są znakomitymi wokalistkami w szkolnym zespole Interim. Jurorzy postanowili nagrodzić klasy: ISP, VSP, VISP oraz IIIG.

             Wspólne kolędowanie wprowadziło radosną i świąteczną atmosferę.

(aut. Marzena Ścipień)

             Dnia 21 i 22 grudnia w naszej placówce odbywały się wigilie klasowe. Członkowie naszej społeczności szkolnej wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi cieszyli się z narodzenia Pana Jezusa.


DAR SERCA

             W dniach od 27 listopada do 15 grudnia 2017 roku w naszym zespole trwała zbiórka produktów żywnościowych dla podopiecznych Hospicjum Świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu. Taka zbiórka w naszej placówce została zorganizowana już po raz trzeci. Tym razem jej inicjatorami byli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Ewy Krasoń i p. Beaty Szewc.

             W trakcie jej trwania wśród uczniów zbierano produkty długoterminowe: ryż, kasze, makarony, konserwy rybne i mięsne, dżemy, mąkę, słodycze, przyprawy, galaretki, płatki śniadaniowe, budynie, kisiel. Z kolei, za pieniądze zebrane wśród nauczycieli, pracowników administracji i obsługi zakupiono bony umożliwiające dokonanie zakupów w sklepach sieci Kaufland.

             Dnia 19 grudnia opiekunowie koła wraz z p. Grzegorzem Koptyrą oraz przedstawicielami wolontariuszy zawieźli zebrane produkty do hospicjum. Na miejscu spotkali się z dyrektorem hospicjum, p. Marią oraz osobami tam przebywającymi.

             Nasi wolontariusze nie tylko pojechali zawieść zebrane artykuły, ale również przygotowali krótki koncert kolęd dla podopiecznych p. Marii. W trakcie jego trwania słodkie upominki rozdawał Święty Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami. Mikołaj nie zapomniał o nikim. Po wspólnym kolędowaniu wraz ze swoimi asystentkami udał się do pokoi podopiecznych hospicjum, aby z nimi porozmawiać, wysłuchać ich, wręczyć coś słodkiego…. Oczywiście nie obyło się bez sesji zdjęciowej ze Świętym Mikołajem.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZROZUMIENIE POTRZEB INNYCH!!!


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

             Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką p. Ewy Krasoń i p. Beaty Szewc, nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach, którzy potrzebują naszej pomocy.

             Dnia 17 grudnia 2017 roku wolontariusze zorganizowali przy Kościele Parafialnym w Ślęzakach kiermasz ozdób choinkowych (bombek, łańcuchów, pierników, reniferów, itp.), stroików bożonarodzeniowych, kartek świątecznych. Podobny kiermasz miał miejsce w naszym zespole w dniach 18-19 grudnia.

             Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone dla chorego dziecka z naszej okolicy. Dokładne szczegóły podamy po Nowym Roku.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I ZROZUMIENIE POTRZEB INNYCH!!!

             DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ RODZICOM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZORGANIZOWANIA KIERMASZU!


KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

             Dnia 12 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Think British 2017 "British Royal Family". Konkurs odbył się w Baranowie Sandomierskim.

             Miło nam poinformować, że reprezentujący naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych Karolina Ślusarz z klasy IV oraz Hubert Myszka z klasy VI zajęli I miejsce. W kategorii gimnazjum szkołę reprezentowały natomiast Anna Marek oraz Agnieszka Kołodziej z klasy III.

             Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. Opiekunem uczniów była p. Danuta Boczula.

(aut. Marzena Ścipień)


„CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”

             Dnia 8 grudnia 2017 roku gościliśmy w naszej placówce dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowej Dęby, p. Roberta Głaza.

             Pan Robert spotkał się z uczniami klasy IV. Wśród nich poprowadził pogadankę na temat "Czad i ogień – obudź czujność". Nie tyle przypomniał uczestnikom spotkania numery alarmowe do straży, ile te numery podali mu sami czwartacy. Oczywiście nie obyło się bez dociekliwych pytań zadawanych przez członków naszej społeczności szkolnej.


MIKOŁAJ W SZKOLE

             Dzień po obchodzeniu kalendarzowych Mikołajek, czyli 7 grudnia 2017r., w naszej szkole nadal panowała świąteczna atmosfera. Na długiej przerwie, na szkolnym korytarzu pojawił się miły gość – Mikołaj, który grzecznym dzieciom rozdawał słodkości przy pomocy wspaniałych Śnieżynek. Mikołaj pamiętał nie tylko o uczniach naszej szkoły, ale także o nauczycielach, pracownikach szkoły oraz przedszkolakach.

             W tym dniu uczniowie zakładali mikołajkowe czapki lub ubierali coś czerwonego. Taki element ubioru mógł ich „uchronić” przed pytaniem przez nauczycieli na lekcjach.

             Zwieńczeniem tego miłego spotkania była wspólna pamiątkowa fotografia. Dziękujemy naszym kolegom z Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali wspólną zabawę.

(aut. Marzena Ścipień)

             Święty Mikołaj był obecny w naszej placówce nie tylko 7 grudnia, ale także dzień wcześniej. Dnia 6 grudnia odbywały się „mikołajki klasowe” – uczniowie wręczali sobie wzajemnie prezenty. Był to dzień pełen wzruszeń, podziękowań, ….


MIKOŁAJKI W KLASIE II G

             Dnia 7 grudnia 2017r. swoje klasowe mikołajki świętowali także uczniowie z klasy II PG. Chłopcy i dziewczęta wraz ze swoim wychowawcą, p. Krzysztofem Sałkiem oraz p. Pawłem Wilkiem wyjechali na wycieczkę do Nowej Dęby. Tam wycieczkowicze świetnie bawili podczas gier stołowych, m.in. grali w bilard. Nie zabrakło również akcentu lubianego przez wszystkich, czyli wspólnego jedzenia pizzy.

             Cały wyjazd okazał się bardzo udany i wszyscy z zadowoleniem wrócili do domu.

(aut. Marzena Ścipień)


MIKOŁAJ U PIERWSZAKÓW

             Mikołajkowy dzień minął naszym pierwszoklasistom na wspaniałej i pysznej zabawie. Wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Guściorą oraz p. Marią Tłuścik-Babulą dzieci wykonywały wspaniałe świąteczne ozdoby. Przy pomocy swoich pań oraz rodziców przygotowywały również smaczne gofry. Nie zabrakło także symbolicznych mikołajkowych czapeczek na głowach najmłodszych uczniów.

             Z kolei 7 grudnia pierwszaki wybrały się do teatru w Kielcach, gdzie z zaciekawieniem oglądały spektakl pt. „Kot w butach”. Nasi milusińscy uczestniczyli również w lekcji teatralnej, gdzie poznali historię powstania oraz rodzaje lalek. Na zakończenie spotkania odwiedził ich Święty Mikołaj, który częstował ich słodyczami.

(aut. Marzena Ścipień)


MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLASY IIISP

             Wspaniałą wycieczkę mikołajkową zorganizowała klasie IIISP, jej wychowawczyni, p. Elżbietą Obarą przy współpracy z rodzicami. Dnia 6 grudnia 2017 r. trzecioklasiści udali się do Tarnobrzega.

             Pierwszym punktem wspólnej wycieczki było smaczne śniadanie w McDonald’s. Następnie odbyła się wizyta na poczcie, podczas której dzieci uczestniczyły w ciekawej pogadance i poznały specyfikę tej pracy. Potem długo wyczekiwana wizyta w sali zabaw Figloland, gdzie nasi milusińscy oddawali się pełnym energii szaleństwom.

             Na zakończenie tego miłego dnia uczniowie obejrzeli w kinie film „Pierwsza gwiazdka”, który wprowadził świąteczną atmosferę i dobry nastrój.

(aut. Marzena Ścipień)


WIDOWISKO W FILHARMONII PODKARPACKIEJ

             Na wyjątkowe świętowanie Mikołajek wybrali się uczniowie klas IV, V i VI SP, którzy 6 grudnia 2017r. odwiedzili Filharmonię Podkarpacką w Rzeszowie. Uczniowie pod opieką p. Danuty Boczuli, p. Małgorzaty Artyszuk, p. Anety Wilk oraz p. Marty Foc uczestniczyli w widowisku pt. „O smoku i królu leniuchu”. Spektakl okazał się wspaniałą zabawą oraz nauką szlachetnych zasad. Nasi uczniowie mieli także szansę zaistnieć na scenie, dzięki czemu ten wyjazd na pewno długo zapadnie im w pamięci.

             Wyjazd był także okazją do konsumowania smacznych poczęstunków w McDonald’s.

(aut. Marzena Ścipień)


MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

             Dnia 6 grudnia 2017 roku do najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej, czyli przedszkolaków, zawitał niecodzienny gość. Ubrany był w czerwony kostium, miał długą, siwą brodę oraz worek pełen prezentów. Nasi milusińscy, pod kierunkiem p. Krystyny Dryki, p. Ewy Hankus i p. Anny Piątkowskiej, przygotowali dla swojego gościa króciutki montaż słowno-muzyczny. Po nim każdy mógł się cieszyć z prezentu otrzymanego od świętego Mikołaja.


SPOTKANIE Z MISTRZYNIAMI

             Grupa uczniów naszej szkoły dnia 1 grudnia 2017r. wybrała się wraz z Panem Dyrektorem, Jackiem Rożkiem na wyjątkowe spotkanie sportowe w tenisie stołowym. W rozegranym meczu Ligi Mistrzyń drużyna KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała z Lyssois Lille Metropole 3:0 i tym samym z pierwszej pozycji awansowała do ćwierćfinału.

Uczniowie mieli okazję nie tylko oglądać ten interesujący i ekscytujący pojedynek, ale również spotkać się z zawodniczkami, zrobić wspólne zdjęcie i zdobyć cenne autografy.

(aut. Marzena Ścipień)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-25
Data publikacji:2017-12-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:653