Rok szkolny 2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ ZACZYNA

Dnia 23 czerwca 2016 roku cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Tam odbyło się uroczyste pożegnanie trzecioklasistów i szóstoklasistów przez swoich młodszych kolegów.

Przyszli absolwenci naszego zespołu skierowali kilka ciepłych słów do dyrekcji, nauczycieli, pracowników obsługi oraz swoich młodszych kolegów. Nie obyło się bez łez wzruszenia, kwiatów, upominków….

Po chwili pełnej wzruszeń z rąk p. dyrektor, Anny Hynowskiej, listy gratulacyjne otrzymali rodzice trzecioklasistek:

  • Wiktorii Pasek – Państwo Grażyna i Artur Pasek,
  • Aleksandra Ślusarz – Państwo Anna Zbigniew Ślusarz.

Statuetkę wzorowego absolwenta otrzymała Wiktoria Pasek, zaś najlepszym sportowcem w naszej szkole został Jakub Smykla.

W tym roku szkolnym pożegnaliśmy również członków zespołu PLATINUM: Angelikę Brylską, Michała Chmielowca, Waldemara Jasińskiego i Sandrę Mrówczyńska, którzy reprezentując naszą szkołę odnieśli wiele sukcesów oraz często uatrakcyjniali swoim śpiewem uroczystości szkolne i lokalne. Jego członkowie otrzymali pamiątkowe statuetki.

Tego dnia wychowawcy wręczyli również nagrody książkowe dla najlepszych uczniów:

  • w klasie ISP otrzymali je – Dawid Myszka i Maria Ślusarz,
  • w klasie IIaSP – Wiktor Stawowy,
  • w klasie IIbSP – Julia Burlikowska, Krzysztof Figacz, Jakub Foc, Kornelia Lis, Sylwia Rożnowska, Kacper Stępień, Wiktoria Wilk i Paulina Witoń,
  • w klasie IIISP – Patrycja Cebula, Patryk Kozdęba, Monika Lis, Patrycja Magda i Jakub Paduch,
  • w klasie IVSP – Hubert Myszka, Bartłomiej Ślusarz, Szymon Ślusarz i Oliwia Urbaniak,
  • w klasie IG – Grzegorz Babiuch,
  • w klasie IIG – Aneta Lis, Julia Pietrasik i Magdalena Ślusarz,
  • w klasie IIIaG – Aleksandra Kościelna, Wiktoria Pasek i Natalia Surowiec,
  • klasa IIIbG – Agata Marek, Aleksandra Ślusarz i Karolina Witoń

oraz dyplomy za wzorową frekwencję, które otrzymali: Filip Piela (kl. ISP), Szymon Kochowski (kl. IIaSP), Sylwia Rożnowska (kl. IIbSP), Jason Tomczyk (kl. IIbSP), Dawid Giza (kl. IIISP), Kamil Stawowy (kl. IIISP), Magdalena Pitra (kl. IIISP), Patryk Urbaniak (kl. IIISP), Bartłomiej Ślusarz (kl. IVSP), Michalina Leśniak (kl. VSP), Aleksandra Piela (kl. VISP), Sylwia Dul (kl. IG), Julia Pietrasik (kl. IIG), Dominika Dul (kl. IIIaG), Karolina Pasek (kl. IIIaG) i Wiktoria Pasek (kl. IIIaG).

Ponadto p. Małgorzata Artyszuk wręczyła nagrodę dla najlepszego czytelnika, którymi zostali Zofia Węgrzyńska z klasy IIbSP i Maciej Bojda z klasy IIG oraz za odkrycie pisarskie Klaudii Jedlińskiej z klasy IIIbG. Docenione zostały także osoby „pracujące” w szkolnym sklepiku – statuetkę wzorowego sprzedawcy otrzymała Karolina Pasek z klasy IIIaG.

Z kolei, 24 czerwca, cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach zgromadziła się na porannej Mszy Świętej odprawionej przez ks. Michała Dzióbę. Po niej, dla niektórych, po raz ostatni zabrzmiał dzwonek wzywający ich do sal lekcyjnych. Tam, od swoich wychowawców wszyscy otrzymali świadectwa.

Rozpoczęły się długo oczekiwane WAKACJE!!!


PRZEKAZANIE SZTANDARÓW SZKOŁY

24 czerwca 2016 roku na dziedzińcu szkolnym miało miejsce uroczyste przekazanie sztandarów szkoły nowym pocztom sztandarowym.

W skład odchodzących pocztów wchodzili:

  • chorąży: Bartosz Turbak (SP), Janusz Burlikowski (G),
  • asysta: Martyna Kopeć (SP), Agata Marek (G),
  • asysta: Aleksandra Piela (SP), Wiktoria Pasek (G),
  • prowadzący: Sławomir Kozioł (SP), Ewa Krasoń (G).

Nowe poczty to:

  • chorąży: Michał Ślusarz (SP), Michał Rożnowski (G),
  • asysta: Karolina Figacz (SP), Julia Pietrasik (G),
  • asysta: Michalina Leśniak (SP), Magdalena Ślusarz (G),
  • prowadzący: Sławomir Kozioł (SP), Ewa Krasoń (G).

Pani dyrektor, Anna Hynowska, serdecznie podziękowała odchodzącym pocztom za godne reprezentowanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach.


KOMERS

Dnia 21 czerwca 2016 roku w naszym zespole odbył się komers – bal trzecioklasistów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Został on przygotowany przez rodziców i uczniów klas trzecich.

Bal rozpoczął się o godzinie 1800 od zatańczenia poloneza na dziedzińcu szkolnym, którego układ uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem p. Bożeny Pandury. Po nim głos zabrała p. Anna Hynowska. Skierowała do trzecioklasistów kilka ciepłych słów i życzyła im udanej zabawy. A później rozpoczęła się wspaniała zabawa….


 „RODZINY NIC NIE ZASTĄPI”

 Dnia 16 czerwca 2016 roku w naszym Zespole odbył się Szkolny Piknik Rodzinny zorganizowany przez p. Izabelę Skowron, p. Marzenę Ścipień i p. Marię Tłuścik-Babulę.

Rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ślęzakach. Po niej cała społeczność szkolna zgromadziła się na dziecińcu szkolnym. Pani dyrektor, Anna Hynowska, powitała gości: p. Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marka Mazura, panią skarbnik, radnych i sołtysów z tutejszego rejonu, rodziców oraz społeczność szkolną.

Po części oficjalnej rozpoczęła się lekcja „żywych” szachów. Uczniowie przebrani za figury szachowe demonstrowali ich ruchy na szachownicy znajdującej się na placu szkolnym. Następnie została rozegrana krótka partia szachów.

Po niej przyszedł czas na udział w różnych konkurencjach przez uczniów. Nasi podopieczni mieli możliwość:

  • obejrzeć przedstawienie: „Odlotowe kapcie – baśń o Kapciuszku”,
  • wziąć udział w zabawie: „Kot w worku”, „Świat zapachów”,
  • uczestniczyć w warsztatach „Malowanie solą”,
  • mieć wykonany profesjonalny makijaż przez uczennice Zespołu Szkół nr 2 z Nowej Dęby,
  • popróbować strzelania z broni pod czujnym okiem uczniów z Zespołu Szkół nr 2 z Nowej Dęby.

Międzyczasie odbywały się zabawy sportowe.

Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez p. Krystynę Drykę i p. Annę Piątkowską. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe ordery.

Z kolei uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w rozgrywkach sportowych „kolorowe kręgle” przygotowanych przez p. Elżbietę Dul i p. Elżbietę Obarę.

W kategorii uczniów wynik rywalizacji przedstawiał się następująco:

  • I miejsceSzymon Kasza (kl. IIb),
  • II miejsceDawid Myszka (kl. I),
  • III miejsceKrzysztof Figacz (kl. IIb),

zaś w przypadku rodziców:

  • I miejsce – p. Iwona Chmielowiec,
  • II miejsce – p. Tadeusz Myszka,
  • III miejsce – p. Piotr Rożnowski.

Zwycięzcy otrzymali cukierkowe medale: złoty, srebrny i brązowy.

Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum uczestniczyli w przeciąganiu liny, pokonywaniu toru przeszkód, wrzucaniu woreczków do kosza oraz w zabawie „cztery materace”. Tutaj wynik rywalizacji przedstawiał się następująco:

  • I miejsceklasa VI SP, klasa IIG;
  • II miejsceklasa IV SP, klasa IIIbG;
  • III miejsce – ex aequo klasa VSP i klasa VISP z Dąbrowicy, klasa IG i klasa IIIaG.

Wszyscy otrzymali smaczne upominki.

W trakcie trwania pikniku przygrywały zespoły muzyczne z naszej szkoły: Craze, Euforia i Platinum pod kierunkiem p. Łukasza Jugo oraz działał punkt pierwszej pomocy.

Szkolny Piknik Rodzinny zakończył się wspólnym tańcem belgijskim.


PIOSENKA EKOLOGICZNA

Dnia 15 czerwca 2016 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XXXI Konkurs Piosenki Ekologicznej. Uczestniczyły w nim uczennice klasy IIb – Julia Burlikowska, Kornelia Lis i Wiktoria Wilk pod opieką p. Beaty Guściory.

Za wykonanie utworu „Pytania Biedronki” jury przyznało naszym reprezentantkom wyróżnienie.


 PIOSENKA OBCOJĘZYCZNA

 Dnia 14 czerwca 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbył się XI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez nasz Zespół. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz zespoły muzyczne.

GRAND PRIX XI Konkursu Piosenki Obcojęzycznej przyznano zespołowi wokalno-instrumentalnemu z naszego gimnazjum za wykonanie utworu „Africa”.

Jego skład stanowili: Angelika Brylska (kl. IIIa G), Klaudia Brylska (kl. I G), Krzysztof Chmielowiec (kl. I G), Michał Chmielowiec (kl. IIIa G), Jakub Dąbrowski (kl. I G), Sylwia Dul (kl. I G), Waldemar Jasiński (kl. IIIb G), Sandra Mrówczyńska (kl. IIIa G), Michał Rożnowski (kl. II G), Magdalena Ślusarz (kl. II G), Magdalena Šudák (kl. I G).


  POLIGON WOJSKOWY

Dnia 10 czerwca 2016 roku na poligonie w Nowej Dębie odbyły się ćwiczenia wojskowe Podhalańczyków i żołnierzy z Ukrainy – „Anakonda 2016”. Udział w nich wzięli, jako obserwatorzy, uczniowie z klasy II, IIIa i IIIb gimnazjum pod opieką p. Łukasza Jugo, p. Grzegorza Koptyry, p. Ewy Krasoń i p. Krzysztofa Sałka.

Ponadto trzecioklasiści, dzięki p. Robertowi Mrówczyńskiemu, zwiedzili jednostkę wojskową w Nowej Dębie. Zobaczyli między innymi: muzeum wojskowe, plac defiladowy, obejrzeli z bliska zdezelowany sprzęt wojskowy.


 DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

Dnia 8 czerwca 201 roku w naszym Przedszkolu został zorganizowany „Dzień Otwarty” przez p. Krystynę Drykę, p. Ewę Hankus, p. Annę Piątkowską oraz p. Marię Tłuścik-Babulę. Tego dnia naszych milusińskich odwiedziło piętnastu nowych kolegów i koleżanek wraz ze swoimi rodzicami. Aby ich zachęcić do rozpoczęcia „nauki” od września przedszkolaczki przygotowali dla nich montaż słowno-muzyczny. Nie obyło się bez wierszy, piosenek – wykonywanych nawet w języku angielskim, tańców, wspólnej zabawy, słodkiego poczęstunku.


 DLACZEGO SAMOLOT LATA?

Dnia 7 czerwca 2016 roku w naszym zespole gościliśmy studentów z Politechniki Rzeszowskiej, z wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, z kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka, Jakuba i Mateusza. Chłopcy poprowadzili warsztaty dla uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej i gimnazjalistów na temat: „Dlaczego samolot lata?”.

W trakcie ich trwania nasi goście przypomnieli początki „lotnictwa” w dziejach ludzkości od Dedala i Ikara, poprzez Leonarda da Vinci aż po współczesnych naukowców zajmujących się tą działalnością. Zwrócili uwagę słuchaczy na elementy, które umożliwiają latanie: balonom, szybowcom, helikopterom, samolotom.

Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w doświadczeniach przygotowanych przez naszych gości. Mieli również możliwość obejrzeć i „posterować” szybowcem.


  RYWALIZACJA SPORTOWA

1 czerwca 2016 roku, z okazji Dnia Dziecka, w naszym zespole odbył się mecz w piłkę nożną pomiędzy nauczycielami a gimnazjalistami. Walka była zacięta od pierwszych sekund meczu aż do końca. W pierwszej połowie znacznie prowadzili nauczyciel – 5:1, ale ostatecznie wygrała drużyna gimnazjalistów – 7:6.


MISTRZ ORTOGRAFII

 Dnia 30 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Skopaniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięły w nim udział uczennice z naszego gimnazjum pod opieką p. Anny Cieśli.

Aleksandra Kościelna z klasy IIIa zajęła w nim I miejsce.


  WROCŁAW

W dniach 23-25 maja 2016 roku jedenastu uczniów z klasy trzeciej „a” gimnazjum było na wycieczce we Wrocławiu. Wyjazd został zorganizowany przez p. Łukasza Jugo przy współpracy z p. Markiem Mrzygłódem.

We Wrocławiu na wycieczkowiczów czekała moc atrakcji. W ciągu tych trzech dni zwiedzili między innymi: rynek, ratusz, uniwersytet, Pałac Królewski, ogrody – botaniczny, zoologiczny, japoński. Każdy dzień był dla nich pełen nowych wrażeń i wyzwań. Chociaż we Wrocławiu spędzili aż trzy dni, chcieliby tam jeszcze powrócić….


INWAŁD

Dnia 24 maja 2016 roku pięćdziesięcioczteroosobowa grupa z naszej szkoły wyruszyła na wycieczkę do Inwałdu. Jej skład stanowili uczniowie klasy I, IIa, IIb, III i IV szkoły podstawowej. W Inwałdzie na naszych wycieczkowiczów czekała moc atrakcji:

  • największe zabytki świata i Polski,
  • super ślizgi,
  • autka,
  • kino 5D,
  • zielony labirynt,
  • młyńskie koło,
  • małpi gaj,
  • symulator kolejki górskiej,
  • mini zoo,
  • przejażdżki konne,
  • pyszny obiad.

Mali turyści żałowali, że czas tak szybko biegł…. Wszyscy opaleni i zadowoleni powrócili do swoich domów.

Wyjazd został zorganizowany przez: p. Elżbietę Dul, p. Beatę Guściorę, p. Elżbietę Obarę i p. Anetę Wilk.


 WARSZTATY KOMPUTEROWE

 W dniach 20 i 25 maja 2016 roku w naszym zespole odbyły się warsztaty komputerowe. Zostały one zorganizowane przez p. Jacka Rożka i zarazem były wstępem do planowanego w przyszłym roku szkolnym roku matematyczno-przyrodniczego pod hasłem „Nic dodać nic ująć, czyli spacer ścieżkami wiedzy ścisłej”.

Pierwszego dnia dwugodzinne warsztaty z uczniami klas trzecich gimnazjum poprowadził p. Sławomir Kaptur. Zaprezentował on słuchaczom poszczególne elementy komputera, omówił ich przeznaczenie, pokazał jak złożyć komputer oraz jak go „podkręcić”.

Z kolei, 25 maja, gościliśmy dyrektora Podkarpackiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Tarnobrzega, p. Aleksandra Wrońskiego. Poprowadził on warsztaty w dwóch grupach:

  • pierwszą stanowili uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i pierwszej gimnazjum: ich dwugodzinny warsztat poświęcony był językowi programowania scratch;
  • drugą – chętni uczniowie z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum: ich czterogodzinny warsztat poświęcony był środowisku BIOS-a oraz językowi programowania scratch.

Uczestnicy nietypowych zajęć poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z informatyki. Wszyscy chętnie angażowali się w pracę na warsztatach oraz zadawali dociekliwe pytania prowadzącym.


„PAPIEŻ SŁOWIANIN”

Dnia 18 maja 2016 roku w Łódzkim Kuratorium Oświaty odbył się etap ogólnopolski konkursu tematycznego „Papież Słowianin”. W gronie pięćdziesięciu uczestników znalazła się uczennica z naszego gimnazjum, Wiktoria Pasek, pod opieką p. Anny Cieśli.

Wiktoria została finalistką etapu ogólnopolskiego tego konkursu.

GRATULUJEMY!!!


„NIE ŻYJE SIĘ, NIE KOCHA SIĘ, NIE UMIERA SIĘ – NA PRÓBĘ”

 Dnia 18 maja 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie odbyło się rozstrzygnięcie międzygminnego konkursu literackiego pod hasłem: „Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę”. Został on zorganizowany w dziesiątą rocznicę nadania imienia Papieża Jana Pawła II gimnazjum.

W konkursie literackim (esej, rozprawka) udział wzięła Wiktoria Pasek z klasy IIIa naszego gimnazjum pod opieką p. Anny Cieśli. Nasza reprezentantka zajęła w nim III miejsce.

Oto jej nagrodzona praca.


TESTY KOMPETENCJI

 Uczniowie z naszej szkoły podstawowej wzięli udział w badaniu Kompetencji Trzecioklasistów oraz Piątoklasistów zorganizowane przez Instytut Badań Edukacyjnych. Badanie składało się z trzech części:

  • 10 maja 2016 roku – trzecioklasiści i piątoklasiści sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego,
  • 17 maja 2016 roku – z matematyki i przyrody.

Pisane przez siebie testy uczniowie klasy trzeciej potraktowali jako próbny test. Z kolei w dniach 19 i 20 maja 2016 roku jeszcze raz rozwiązywali test kompetencji przygotowany tym razem przez Wydawnictwo Nowa Era.

Jak napisali? Tego dowiemy się w połowie czerwca….


 RODZINNA WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

DO MAGICZNYCH OGRODÓW

19 maja odbyła się rodzinna wycieczka przedszkolaków do Magicznych Ogrodów. Jest to park rozrywki, gdzie wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielne, strzegące ogrodu Krasnoludy.

W przepięknej scenografii ogrodu dzieci odkrywały krainy, każda z nich z innymi atrakcjami, innymi postaciami, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dzieci.

Dla dzieci, rodziców i opiekunów był to dzień wspaniałej i niezapomnianej zabawy.

(aut. Anna Piątkowska)


 BIEG PAPIESKI

Dnia 18 maja 2016 roku, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, odbył się III Bieg Papieski zorganizowany przez Zespół Szkół w Skopaniu. Uczestniczyli w nim uczniowie zarówno z naszej szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum, pod opieką p. Grzegorza Koptyry oraz p. Marka Mrzygłóda.

Nasi reprezentanci zajęli odpowiednio w kategorii:

  • bieg dziewcząt klas I-III SPI miejsce Patrycja Cebula (kl. III),
  • bieg chłopców klas I-III SPI miejsce Hubert Garboś (kl. IIb),
  • bieg chłopców klas IV-VI na dystansie 800 mII miejsce Bartosz Turbak (kl. VI),
  • bieg dziewcząt klas I-III G na dystansie 1000 mI miejsce Izabela Tomusiak (kl. IIIa) oraz IV miejsce Aleksandra Ślusarz (kl. IIIb),
  • bieg chłopców klas I-III G na dystansie 1000 mI miejsce Jakub Smykla (kl. IIIb) oraz V miejsce Filip Marek (kl. II).

 WADOWICE

Tradycją naszego gimnazjum stały się wyjazdy klasy pierwszej do Wadowic na Zlot Szkół noszących imię Jana Pawła II. W tym roku szkolnym, 18 maja, dwudziestu gimnazjalistów uczestniczyło w pielgrzymce do miejsca urodzin Wielkiego Polaka pod opieką p. Agaty Stawiarskiej i p. Jacka Rożka.

W Wadowicach uczestniczyli między innymi:

  • w polowej Mszy Świętej,
  • w koncertach: „Młodzi Ojcu Świętemu” oraz „Moje miasto Wadowice”,
  • w zwiedzaniu miasta „Śladami Karola Wojtyły”,
  • w degustacji tortu urodzinowego i innych przysmaków.

W drodze powrotnej nasi pielgrzymi zajechali jeszcze do Łagiewnik.


„Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”

Dnia 13 maja 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach odbył się etap dekanalny konkursu biblijnego „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Został on zorganizowany przez księdza Rafała Golonkę i p. Sławomira Kozioła.

W przypadku szkół podstawowych wynik rywalizacji przedstawiał się następująco:

  • I miejscePiotr Tomczyk z Parafii Świętej Jadwigi w Cyganach,
  • II miejsceKarolina Trawińska z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie,

zaś w gimnazjum:

  • I miejsceWiktoria Pasek z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach,
  • II miejsceWeronika Bulanowska z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.

Nagrodzeni uczniowie awansowali do etapu diecezjalnego.


OSTATNI RAZ RAZEM 

Dnia 12 maja 2016 roku w naszym zespole odbyła się dyskoteka. Została ona zorganizowana przez samorząd uczniowski pod opieką p. Anety Wilk. Po raz ostatni razem uczestniczyli w niej wspólnie uczniowie klas gimnazjalnych. 

Podczas dyskoteki odbyło się wiele zabaw tanecznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem imprezowiczów. 

 


KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dnia 24 maja 2016 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XVI konkursu „Piosenki angielskiej”. Udział w nich wzięły zespoły muzyczne z naszej placówki pod opieką p. Łukasza Jugo.

W kategorii zespół – zespół Platinum w składzie: Angelika Brylska (kl. IIIa G), Michał Chmielowiec (kl. IIIa G), Waldemar Jasiński (kl. IIIb G) i Sandra Mrówczyńska (kl. IIIa G) został nominowany do finału. W finale, który odbył się 7 maja nasi reprezentanci nie pokonali swoich konkurentów


MUZEUM REGIONALNE W STALOWEJ WOLI

Dnia 6 maja 2016 roku uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej oraz klasy pierwszej gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Stalowej Woli pod opieką p. Urszuli Rożek, p. Jacka Rożka i p. Agaty Stawiarskiej.

Pierwszym punktem ich wyprawy był udział w lekcji „Świat gadów”. Podczas jej trwania obejrzeli wiele ciekawych eksponatów i poszerzyli swoje wiadomości o tym gatunku. Następnie uczestniczyli w warsztatach, w których za pomocą szablonów, klaki, farb i pędzli prezentowali wcześniej oglądane okazy.

Ostatnim punktem wyprawy była ekspozycja interaktywna „Nauki dawne i niedawne”, która obejmowała cztery grupy zagadnień:

  • „W świecie fal”,
  • „Między bitem a abakiem”,
  • „Zmierzyć czas”,
  • „Kąty na niebie i na Ziemi”.

Wycieczkowicze byli pod wrażeniem prezentowanych doświadczeń oraz chętnie brali w nich udział.

Pełni nowych wiadomości i umiejętności powrócili do swoich domów. 


„WSPÓŁCZESNA MŁODZIEŻ:

LEPIEJ BYĆ CZY MIEĆ?” 

Dnia 5 maja 2016 roku w naszym zespole odbył się finał debat oksfordzkich zorganizowanych przez p. Ewę Krasoń. Rywalizowały w nim dwie drużyny z naszego gimnazjum wyłonione w eliminacjach: 

  • pierwszą stanowili uczniowie klasy II: Maciej Bojda, Aneta Lis, Julia Pietrasik i Magdalena Ślusarz,
  • drugą – uczniowie klasy IIIa: Janusz Burlikowski, Aleksandra Kościelna, Sandra Mrówczyńska i Wiktoria Pasek. 

Dyskutowali oni na temat: „Współczesna młodzież: lepiej być czy mieć?”. 

Jury w składzie: 

  • p. Małgorzata Artyszuk,
  • p. Anna Cieśla,
  • p. Anna Hynowska 

było pod wrażeniem mówców, ich doboru argumentów oraz poprawności językowej. 

Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja klasy II. 

Najlepszym mówcą finału została Julia Pietrasik z klasy II. 


SPRAWIEDLIWOŚĆ – PRAWDA

Dnia 5 maja 2016 roku w naszym zespole odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych i Zbrodni Katyńskiej. Podczas niego uczniowie zaprezentowali własne utwory im poświęcone: wiersze, kartki z pamiętników, listy oraz prace plastyczne.

Nie obyło się również bez pieśni patriotycznych wykonanych przez nasz zespół muzyczny pod kierunkiem p. Łukasza Jugo.

Nad całością przebiegu akademii czuwała p. Ewa Krasoń. 


USTANOWIENIE REKORDU POLSKI

W CZYTANIU SIENKIEWICZA 

Dnia 5 maja 2016 roku, w 170-tą rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza muzeum w Woli Okrzejskiej wspólnie z Biurem Rekordów Guinessa zorganizowało ogólnopolską akcję ustanowienia Rekordu Polski we „Wspólnym czytaniu utworów Henryka Sienkiewicza”.

Do akcji, z inicjatywy p. Anny Cieśli – nauczycielki języka polskiego, przystąpili uczniowie z naszego zespołu. Wspólne czytanie dzieł Polskiego Noblisty: fragmentów „Potopu” („Pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem” i „Obrona Częstochowy”) oraz „Bajka” odbyło się na sali gimnastycznej. 

W akcji łącznie uczestniczyło 161 czytelników dzieł Noblisty z naszej placówki. 


DZIEŃ ZIEMI

Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Ma on za zadanie zwrócić uwagę ludzi na troskę o niebieską planetę, jej problemy globalne i nie tylko.

W naszym zespole nie zapomnieliśmy o tym szczególnym dniu dla naszej Planety. Dnia 21 kwietnia 2016 roku p. Urszula Rożek wraz z klasą piątą przygotowała krótką audycję o niebieskiej Planecie.

Z kolei 29 kwietnia w naszym zespole odbyło się wiosenne sprzątanie terenu wokół szkoły. Pani Elżbieta Dul każdej klasie przydzieliła teren do uporządkowania. Został on oczyszczony z liści, kamieni, nagromadzonego piasku, chwastów.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w wiosenne porządki.


DZIEŃ BARW NARODOWYCH

Dnia 29 kwietnia 2016 roku samorząd uczniowski wraz ze swoją opiekunką, p. Anetą Wilk, zaprosił całą społeczność szkolną do udziału w kolejnym już dniu nietypowym. Tym razem obchodziliśmy „Dzień Barw Narodowych”.

Tego dnia na korytarzu szkolnym dominowały więc barwy biało-czerwone. Najczęściej były to białe bluzki, podkoszulki, czerwone spodnie, getry, spódnice oraz pojawiały się również szaliki, czapki i kapelusze w barwach naszej reprezentacji.

Konkurs „Barw Narodowych” wygrały ex aequo uczniowie z klas ze szkoły podstawowej: I, IIa, IIb i IV, gdzie wszyscy uczniowie mieli strój biało-czerwony.


„WIOSNA Z MATEMATYKĄ”

Dnia 28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Skopaniu odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Wiosna z matematyką”. Skierowany był on do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu szkół z terenu gmina Baranów Sandomierski. Wśród nich znaleźli reprezentanci z naszej szkoły.

Patrycja Cebula zajęła w nim III miejsce.


„WIOSNA, ACH TO TY…”

Trzeci raz, dnia 28 kwietnia 2016 roku, w Publicznym Przedszkolu w Dąbrowicy odbył się gminny konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna, ach to Ty…”. Wzięli w nim udział przedszkolaki z naszej gminy, wśród których znaleźli się również reprezentanci z naszego przedszkola pod opieką p. Anny Piątkowskiej. Jury po burzliwej dyskusji postanowiło przyznać wszystkim wykonawcom ex aequo I miejsce.

Nasze przedszkole reprezentowały: Julia Burzyńska, Aleksandra Marek i Kinga Zawolska w repertuarze: „Idzie wiosna”, „Wiosna idzie” i „O wiośnie”.


„W TROSCE O NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

Dnia 27 kwietnia 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu odbyło się wręczenie nagród w eliminacjach powiatowych XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Wśród prac, które brały udział w eliminacjach znalazły się również prace dziewcząt z naszego gimnazjum wykonane pod czujnym okiem p. Agaty Dobrowolskiej.

Dziewczęta: Natalia Surowiec (kl. IIIa), Aleksandra Gąsior (kl. IIIb), Justyna Turbak (kl. IIIb) i Agata Marek (kl. IIIb) zostały laureatkami etapu powiatowego. Prace dziewcząt zostały przesłane do eliminacji wojewódzkich.


 WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Dnia 25 kwietnia 2016 roku w naszym zespole gościliśmy p. Magdalenę Leśniak z Centrum Działań Profilaktycznych z Krakowa. Poprowadziła ona dwugodzinne warsztaty profilaktyczne na następujące tematy:

  • Bunt to grunt” z uczniami klasy I gimnazjum,
  • Złość da Ci w kość” – z uczniami klasy V i VI szkoły podstawowej,
  • Przemoc odbierze Ci moc” – z uczniami klasy II gimnazjum.

Pani Magdalena ze swoimi spostrzeżeniami z warsztatów podzieliła się z wychowawcami wyżej wspomnianych klas i pedagogami.


„POEZJA I PIOSENKA EKOLOGICZNA”

Dnia 22 kwietnia 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbył się XVI gminny konkurs „Poezji i piosenki ekologicznej”. Wzięli w nim udział uczniowie z naszego przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką p. Anny Cieśli, p. Krystyny Dryki, p. Beaty Guściory oraz p. Łukasza Jugo.

W kategorii przedszkole – piosenka: Julia Burzyńska, Kinga Nowak oraz Kinga Zawolska za wykonanie utworu „Wielkie sprzątanie” zostały wyróżnione.

W kategorii szkoła podstawowa – klasy IV-VI:

  • wiersz: Michalina Leśniak za recytację wiersza „Kaczka sprzątaczka” zajęła II miejsce,
  • piosenka: Karolina Figacz za wykonanie utworu „Świat bez wody” zajęła III miejsce.

W kategorii gimnazjum:

  • wiersz: Wiktoria Pasek za wyrecytowanie wiersza „Ostatni liść” zdobyła I miejsce,
  • piosenka: Sylwia Dul ze swoim zespołem (Grzegorz Babiuch, Klaudia Brylska, Krzysztof Chmielowiec i Michał Chmielowiec) za wykonanie utworu „Wiosna” zajęła II miejsce.

„RAZ, DWA, TRZY – START!”

Dnia 18 kwietnia 2016 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Teatrzyk Zielony Melonik z przedstawieniem „Raz, dwa, trzy – START!”. Na widowni, oprócz przedszkolaków, znaleźli się również uczniowie klasy pierwszej i drugich szkoły podstawowej.

Zaprezentowana przez aktorów bajka prezentuje właściwe nawyki żywieniowe oraz popiera ruch (Żółw Piechotka), zaś pyszałkowatość oraz czcze przechwałki zostały ukazane jako złe postawy (Zając Pospieszalski). Kto wygrał – Zając czy Żółw – tego dowiedzieli się widzowie i sami wyciągnęli właściwe wnioski – dlaczego?


EGZAMIN GIMNAZJALNY

W kwietniu odbył się egzamin gimnazjalny. Przebiegał on w następującym porządku:

  • 18 kwietnia uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z historii i wos-u oraz z języka polskiego,
  • 19 kwietnia z przedmiotów przyrodniczych i z matematyki,
  • 20 kwietnia – z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego (pięć osób) na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 Na uwagę zasługuje fakt, że z języka niemieckiego zwolniona była jedna osoba, która została laureatem Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego.


„CHŁOPCY Z PLACU BRONI”

 Dnia 15 kwietnia 2016 roku uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej pod opieką p. Anny Cieśli, p. Izabeli Skowron i p. Anety Wilk uczestniczyli w wyjeździe do kina w Nowej Dębie. Tam najpierw wzięli udział w lekcji „O mediach”. Podczas jej trwania dowiedzieli się między innymi: jaki wpływ mają one na nasze życie oraz emitowane w nich reklamy, które wpływają na nasze wybory i świadomość konsumencką.

 Następnie wycieczkowicze uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Opowiada on o bohaterskich wyczynach Ernesta Nemeczka w obronie tytułowego placu.


NIETYPOWE LEKCJE WYCHOWAWCZE

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV w ramach godziny wychowawczej przygotowują zdrowe, kolorowe przekąski i napoje. Takie zajęciaodbywają się raz w miesiącu pod czujnym okiem wychowawczyni, p. Anety Wilk. Cieszą się one dużym zaangażowaniem klasy.

Dnia 14 kwietnia 2016 roku czwartoklasiści przygotowali smaczne sałatki owocowe. W trakcie ich robienia dyskutowano o witaminach, które zawierają wykorzystane „produkty” oraz ich wpływie na nasz organizm, zaś podczas konsumpcji zwrócono uwagę na odpowiednie maniery przy stole.


MALI ARTYŚCI

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy, że milusińscy z naszego przedszkola chętnie biorą udział w zajęciach kulinarnych. Tym razem zwrócimy uwagę na inną ich umiejętność.

Co czwartek, pod czujnym okiem p. Ewy Hankus, najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej doskonalą swoje umiejętności plastyczne. Swoje prace wykonują różnymi technikami. Podczas zajęć wykorzystują kredki, farbki, plastelinę, papier kolorowy, bibułę, klej, nożyczki, różne „dary natury”.

Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu małych artystów i ich opiekunki powstają piękne prace, które przykuwają uwagę ich rodziców, gdyż są prezentowane na gazetce.


„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dnia 11 kwietnia 2016 roku w Baranowie Sandomierskim odbyły się gminne eliminacje do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Udział w nich wzięli uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Wiesława Bajdasa oraz p. Sławomira Kozioła.

W kategorii szkoła podstawowa III miejsce zajął Bartłomiej Magda z klasy VI i awansował do rywalizacji  powiatowej.

Eliminacje powiatowe miały miejsce 29 kwietnia. Tam Bartek musiał uznać wyższość rywali.


 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 Dnia 9 kwietnia 2016 roku w Stalowej Woli odbyły się eliminacje do XVIII Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Bronisława Markiewicza w kategorii dziewcząt. Udział w nich wzięły nasze gimnazjalistki pod opieką p. Pawła Wilka. Dziewczęta musiały uznać wyższość swoich rywalek. Zajęły IV miejsce w swojej grupie i nie awansowały do dalszej rywalizacji.

 Skład drużyny: Martyna Pasek (kl. I), Monika Chmielowiec (kl. II), Ewa Korczyńska (kl. II), Emilia Trela (kl. IIIa), Joanna Jata (kl. IIIb), Klaudia Sierant (kl. IIIb), Karolina Witoń (kl. IIIb).


„WIELKANOC 2016”

 Dnia 9 kwietnia 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Wielkanoc 2016”. Przystąpiło do niego 77 osób wśród, których znaleźli się uczniowie z naszej szkoły podstawowej.

Nasi reprezentanci rywalizowali w pierwszej kategorii wiekowej w następujących konkurencjach:

  • stroik: I miejsceMagdalena Pitra z klasy III oraz III miejsceJulia Burlikowska z klasy IIb,
  • pisanka współczesna: I miejsceMateusz Ślusarz z klasy IV.

SĄD

 Dnia 8 kwietnia 2016 roku dwudziestu sześciu uczniów z klas trzecich gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Mieli oni możliwość uczestniczyć w rozprawie prowadzonej przez sędziego, p. Marka Wójcika, która dotyczyła groźby. Wycieczkowicze uczestniczyli w przesłuchaniu poszkodowanego, świadków oraz byli obecni podczas ogłoszenia wyroku z uzasadnieniem (oskarżony był nieobecny i miał do tego prawo).

Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jakimi sprawami zajmuje się sąd (kradzieże, włamania, zabójstwa, pożyczanie pieniędzy i ich nie zwracanie, itp.), kto ustanawia prawo w Polsce, jakie wyroki mogą otrzymać oskarżeni, jak nazywają się osoby znajdujące się na sali, itp.

Wycieczkowicze zwiedzili również areszt znajdujący się w budynku sądu, z którego są doprowadzani aresztanci na rozprawę oraz archiwum sądowe.


SPRAWDZIAN PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Dnia 5 kwietnia 2016 roku szóstoklasiści w całej Polsce pisali sprawdzian przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Po raz drugi i prawdopodobnie ostatni (według wstępnych projektów w przyszłym roku szkolnym nie będzie sprawdzianu po szkole podstawowej), składał się z dwóch części: języka polskiego połączonego z matematyką i języka obcego – w naszej szkole był to język angielski.


 

„POWIATOWA LICEALIADA”

 Dnia 30 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie odbyła się „Powiatowa Licealiada” w zawodach sportowych składających się z czterech dyscyplin. Reprezentanci z naszego gimnazjum, pod opieką p. Marka Mrzygłóda, rywalizowali w piłce nożnej chłopców. Po zaciętej walce ostatecznie zajęli IV miejsce.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji sportowych uczestnicy licealiady wzięli udział w pokazie plenerowym z zakresu piechoty lekkiej.

Skład naszej drużyny: Bogdan Obara (kl. I), Filip Pawełek (kl. I), Tomasz Dul (kl. II), Filip Marek (kl. II), Łukasz Marek (kl. II), Bartłomiej Szlęzak (kl. II), Dawid Nowak (kl. IIIb), Jakub Smykla (kl. IIIb).


WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

 

od 24 marca 2016 roku do 29 marca 2016 roku

Niechaj Wielkanocne życzenia, pełne nadziei i miłości, przyniosą sercu zadowolenie dzisiaj i jutro.


GIMNAZJA – CO DALEJ?

Dnia 22 marca 2016 roku w naszym zespole odbyła się druga debata oksfordzka zorganizowana przez p. Ewę Krasoń. Rywalizowali w niej dwie drużyny z naszego gimnazjum:

  • pierwszą stanowili uczniowie klasy pierwszej: Grzegorz Babiuch, Kacper Barszczewicz, Agnieszka Kołodziej i Anna Marek,
  • drugą – uczniowie klasy drugiej: Maciej Bojda, Aneta Lis, Julia Pietrasik i Magdalena Ślusarz.

Dyskutowali oni na temat likwidacji gimnazjów.

Jury w składzie:

  • p. Małgorzata Artyszuk,
  • p. Izabela Skowron

zadecydowało, że do finału przeszła klasa II. Finał odbędzie się pod koniec kwietnia.

Najlepszym mówcą została Magdalena Ślusarz. 


KONKURS KURATORYJNY

Co roku Kuratorium Oświaty w Rzeszowie organizuje konkursy przedmiotowe na trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Osoby, które na etapie wojewódzkim uzyskają tytuł laureata są zwolnione z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.

Rok rocznie w tych konkursach biorą udział uczniowie z naszego zespołu. W tym roku uczennica klasy trzeciej gimnazjum, Wiktoria Pasek, została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu z języka niemieckiego i tym samym jest zwolniona z części językowej egzaminu gimnazjalnego. Należy również podkreślić fakt, że Aleksandrze Kościelnej, także z klasy trzeciej, zabrakło tylko jednego punktu do laureata i została finalistką tego samego konkursu.

Dziewczętami opiekował się nauczyciel języka niemieckiego, p. Łukasz Jugo.


MALI KUCHARZE

W bieżącym roku szkolnym, w każdy poniedziałek, w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia kulinarne. Udział w nich biorą nasi milusińscy pod kierunkiem p. Anny Piątkowskiej. Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych podopiecznych. Mają oni podczas nich możliwość dołożyć „swoją rękę” do przygotowywania potraw, a nawet własnoręcznie je wykonać.

Dla naszych milusińskich najważniejszym punktem podczas zajęć kulinarnych jest degustacja. Podczas niej mają możliwość zjedzenia przygotowanych przez siebie potraw oraz pochwalenia się przed swoimi towarzyszami i rodzicami, co sami zrobili.


„NAJPIĘKNIEJSZA I NAJWIĘKSZA PALMA WIELKANOCNA”

Dnia 20 marca 2016 roku w Ślęzakach odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu na „Najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną”. W tym konkursie II miejsce zajęły palmy przygotowane przez społeczność naszej szkoły podczas środowych warsztatów.

Książki, które były dołączone do dyplomu, zostały przekazane do naszej szkolnej biblioteki.


COCA – COLA CUP

Dnia 21 marca 2016 roku w Jaślanach odbyła się I runda eliminacji do ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup w kategorii dziewcząt. Udział w nich wzięła drużyna z naszego gimnazjum pod opieką p. Pawła Wilka.

Nasze reprezentantki zajęły IV miejsce mimo zaciętej walki do samego końca i na tym etapie zakończyły swoją przygodę z piłką.

Skład drużynySylwia Dul (kl. I), Monika Sierant (kl. I), Magdalena Šudák</strong

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-03-17
Data publikacji:2016-03-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:15456