Wrzesień

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 października 2018
 •  GODZINA Z „GOFRAMI”
 • ŚNIADANIE KLASY DRUGIEJ
 • SAMORZĄD UCZNIOWSKI
 • „NAJSYMPATYCZNIEJSZY CHŁOPAK W SZKOLE”
 • OGNISKO KLASY SZÓSTEJ
 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
 • INFORMACJA O DNIACH WOLNYCH
 • „MAGIC SHOW”
 • SPARTAKIADA
 • ROWERAMI DO KRĘGIELNI
 • OGNISKO KLASY II
 • „A TO POLSKA WŁAŚNIE”
 • WITAJ SZKOŁO!

GODZINA Z „GOFRAMI”

             Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Dziewczęta z klas piątych wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. Danutą Boczulą oraz p. Ewą Krasoń na ostatniej lekcji wychowawczej we wrześniu, postanowiły przygotować dla swoich PANÓW coś słodkiego. Ich wybór padł na gofry.

             Podczas ich przygotowywania było wiele śmiechu, wspólnej pracy, zaangażowania wszystkich w nią, nie tylko pomysłodawczyń. Również chłopcy włączyli się do pieczenia i ozdabiania gofrów.

             Wszyscy nie mogli doczekać się, kiedy będą mogli spróbować swoich wypieków…. Nie zawiedli się. Był czas na zjedzenie przygotowanych przez siebie smakołyków. Młodzi kucharze byli dumni ze swoich gofrów.


ŚNIADANIE KLASY DRUGIEJ

             Każdy powinien pamiętać, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. O tej zasadzie przypomnieli sobie dziś uczniowie klasy drugiej, którzy przy pomocy swojej wychowawczyni p. Beaty Guściory przygotowali pyszne, zdrowe śniadanie. Miało ono charakter szwedzkiego stołu, a więc pojawiło się na nim mnóstwo smakowitych, ale przede wszystkim zdrowych produktów, z których można wykonać śniadanie.

             Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się we wspólne przygotowania, po czym ochoczo zasiadły do stołu, aby móc wreszcie skonsumować swoje śniadanie. Nie mogło zabraknąć również pogadanki na temat zdrowego odżywiania, które znacząco wpływa na nasze funkcjonowanie.

             Uśmiechnięci i najedzeni drugoklasiści z pewnością będą pamiętać jak ważne jest, aby codziennie rano jeść śniadanie.

(aut. Marzena Ścipień)


SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Opiekunowie: Danuta Boczula, Marzena Ścipień

Przewodnicząca: Amelia Gołąbek

Zastępcy: Michalina Leśniak, Alessia Polek

Skarbnik: Martyna Kopeć

Sekretarz: Martyna Brylska


„NAJSYMPATYCZNIEJSZY CHŁOPAK W SZKOLE”

             Z okazji Dnia Chłopaka samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole plebiscyt pn. „Najsympatyczniejszy chłopak w szkole”. Został on przeprowadzony w dwóch etapach. Najpierw dziewczęta typowały jednego chłopaka ze swojej klasy. I tak, w swoich klasach najwięcej głosów zdobyli:

 • kl. I SP – Bartosz Stawowy,
 • kl. II SP – Adam Figacz,
 • kl. IV SP – Dawid Mruk,
 • kl. Va SP – Wiktor Stawowy,
 • kl. Vb SP – Hubert Garboś,
 • kl. VI SP – Jakub Paduch,
 • kl. VII SP – Bartłomiej Ślusarz,
 • kl. VIII SP – Tomasz Krutysza,
 • kl. III PG – Karol Dudek.

             Każdy wygrany chłopiec został tym samym nominowany do finału konkursu w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-II SP; klasy IV-VI SP oraz klasy VII-VIII SP i III PG. Zdjęcia nominowanych chłopców można było obejrzeć na szkolnej stronie Facebook’a. W finale plebiscytu dziewczęta nie mogły zagłosować na kolegę ze swojej klasy.

             Uczennice naszej szkoły zadecydowały, iż tytuł „najsympatyczniejszego” otrzymują:

 • w kat. 1: Bartosz Stawowy oraz Adam Figacz,
 • w kat. 2: Wiktor Stawowy,
 • w kat. 3: Bartek Ślusarz oraz Karol Dudek.

             Chłopcy, którzy wzięli udział w zabawie otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy wręczone przez przedstawicieli i opiekunów samorządu uczniowskiego.

             Pamiętając o Dniu Chłopaka dziewczęta z kl. VI – Monika Lis oraz Paulina Węgrzyńska złożyły w imieniu żeńskiej części naszej szkolnej społeczności wszystkim PANOM życzenia przez szkolny radiowęzeł.

             W każdej klasie dziewczęta również nie zapomniały o swoich kolegach wręczając im słodkości, drobne upominki i śpiewając „sto lat”.

(aut. Marzena Ścipień)


OGNISKO KLASY SZÓSTEJ

             „Płonie ognisko i szumią knieje…” – tak wyglądało czwartkowe popołudnie, 27 września, spędzone przez uczniów klasy szóstej.

             Zbiórkę ogłoszono o godzinie 16, więc każdy punktualnie pojawił się na terenie domków w Markach, gdzie miało odbyć się ognisko. Szóstoklasiści przy pomocy dorosłych rozpalili ognisko oraz przygotowali patyki potrzebne do upieczenia kiełbasek. Przygotowano także stół, na którym obok produktów niezbędnych na ognisko, pojawiły się także słodkości przyrządzone przez uczniów oraz ich rodziców. Po wspólnym pieczeniu kiełbasek, wszyscy zasiedli do stołu, gdzie odbywały się miłe rozmowy. Nie mogło także zabraknąć beztroskich zabaw takich jak gra w piłkę czy w podchody.

             Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą czuwała wychowawczyni klasy szóstej – p. Beata Małodzińska, przy współpracy z p. Marzeną Ścpień oraz rodzicami uczniów.

             Po pełnym wrażeń miło spędzonym popołudniu uczniowie bezpiecznie powrócili do swoich domów.

(aut. Marzena Ścipień)


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

             W dniu 26 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory, które miały wyłonić przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Kandydatkami były: Martyna Brylska z kl. VIII SP, Amelia Gołąbek z kl. III PG, Martyna Kopeć z kl. III PG, Michalina Leśniak z kl. VIII SP oraz Alessia Polek z kl. III PG.

             W głosowaniu uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII SP oraz III PG, którzy z ciekawością przychodzili, by oddać swój głos. Wybory odbyły się w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność sali. Każdy z wyborców mógł wybrać tylko jedną osobę, po czym swój głos zaznaczony na karcie do głosowania wrzucał do urny wyborczej.

             Nad przebiegiem głosowania czuwała powołana komisja, w skład której wchodzili: Bartek Kasza, Zuzia Malinowska i Hubert Myszka z klasy VII oraz p. Marzena Ścipień.

             Po zakończeniu głosowania przez poszczególne klasy, komisja zliczyła wszystkie głosy. Oddano 89 głosów. Wszystkie głosy były ważne.

             Decyzją wyborców przewodniczącą samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 została Amelia Gołąbek, która zwyciężyła większością głosów. Pozostałe dziewczęta wchodzą w skład samorządu uczniowskiego jako zastępcy – Alessia Polek oraz Michalina Leśniak, skarbnik – Martyna Kopeć oraz sekretarz – Martyna Brylska. Opiekunami samorządu pozostają p. Marzena Ścipień oraz p. Danuta Boczula.

             Dziękujemy uczniom za aktywny udział w wyborach, a nauczycielom za opiekę.

(aut. Marzena Ścipień)


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

             26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji klasy Va i Vb wzięły udział w lekcji języka włoskiego przez Skype'a. Lekcja zorganizowane była przez Włoski Instytut  Kultury we współpracy z Komisją Europejską. Co za tym idzie, była  niezwykle ciekawa i na bardzo wysokim poziomie.

             Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze informację związane z Włochami, a przede wszystkim w niekonwencjonalny sposób nauczyć się podstawowych zwrotów w tym języku. Szczególnie spotkanie z językiem włoskim obfitowało w wiele ciekawostek związanych z systemem nauczenia we Włoszech, ocenami, wakacjami, itp.

             Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników lekcji oraz lektora – Pana Luca Galvani.

(aut. Danuta Boczula)


INFORMACJA O DNIACH WOLNYCH

             Zgodnie z treścią rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego zarządza się w roku szkolnym 2018/2019 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w następujących terminach:

 • 2 listopada 2018 roku,
 • 10-12 kwietnia 2019 roku,
 • 15-17 kwietnia 2019 roku,
 • 2 maja 2019 roku.

„MAGIC SHOW”

             Dnia 25 września 2018 roku w naszym zespole gościliśmy iluzjonistę, p. Ryszarda Goclina. Przeniósł on widzów w świat iluzji prezentując sztuczki karciane, z obręczami, linami, chusteczkami, balonikami, znikające piłeczki, itp.

             Dodatkową atrakcją dla widzów był ich aktywny udział w prezentowanych przez p. Ryszarda sztuczkach. Wszyscy chcieli wziąć w nich udział, ale udało się tylko niektórym.


SPARTAKIADA

             Dnia 22 września 2018 roku piętnastu wolontariuszy z naszej placówki wzięło udział w XX Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Głównym ich zadaniem było opiekowanie się przydzieloną im 7-osobową grupą uczestników rozgrywek sportowych.

             Nasi „wolontariusze” bardzo zżyli się ze swoimi podopiecznymi. Zaprowadzali ich na salę gimnastyczną, miejsca zbiórek, miejsca rozgrywek sportowych, gdzie mocno trzymali kciuki za swoje drużyny oraz ich dopingowali do większego wysiłku.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM, KTÓRZY UCZESTNICZYLI W SPARTAKIADZIE ZA POMOC!!!


ROWERAMI DO KRĘGIELNI

             W czwartek, 20 września 2018 roku, klasa trzecia gimnazjum wraz z opiekunami: p. Krzysztofem Sałkiem, p. Arturem Durtką oraz p. Katarzyną Rychlicką udała się na wycieczkę rowerową do Tarnobrzega.

             Dzień rozpoczął się zbiórką przed szkołą o godzinie 900. Wszyscy przybyli punktualnie, więc szybko wyjechali w drogę.

             O godzinie 1000 dojechali do Pałacu Schindlerów w Mokrzyszowie. Tam też cała grupą zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do McDonald`a na obiad.

             W południe dotarli do kręgielni „Fankula”, gdzie rozegrał się miniturniej między uczniami. Rywalizacja była zacięta. Każdy chciał wygrać….

             Około godziny 1330 cała klasa wraz z opiekunami udała się w drogę powrotną. Zmęczeni, ale szczęśliwi wycieczkowicze dotarli do swoich domów o godzinie 1500.

                                                                                              (aut. Katarzyna Rychlicka)


OGNISKO KLASY II

             Dnia 17 września 2018 roku odbyło się ognisko drugoklasistów. Na terenie remizy w Ślęzakach dzieci oddawały się beztroskiej zabawie oraz brały udział w przeróżnych konkursach. Kulminacyjnym punktem spotkania naszych milusińskich było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Pogoda sprzyjała tak aktywnemu spędzeniu czasu na świeżym powietrzu.

             Spotkanie zostało zorganizowane przez wychowawczynię klasy – p. Beatę Guściorę, przy pomocy p. Marii Tłuścik-Babuli. Nie zabrakło również chętnych do pomocy rodziców, którzy angażują się w takie przedsięwzięcia.

             Chłopcy i dziewczęta z klasy drugiej zapewne z radością będą wspominać ten beztroski czas.

(aut. Marzena Ścipień)


„A TO POLSKA WŁAŚNIE”

             W maju został ogłoszony przez Zespół Szkół w Woli Baranowskiej gminny konkurs fotograficzny pod hasłem „A to Polska właśnie”. Udział w nim wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Ewy Krasoń.

             Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 16 września 2018 roku, podczas uroczystych obchodów „Polskiego Września” na stadionie w Woli Baranowskiej.

             Nasz reprezentant, Grzegorz Babiuch, w kategorii klasy II-III gimnazjum zajął III miejsce.


WITAJ SZKOŁO!

„Uczymy się nie dla szkoły,

Lecz dla życia”.

Seneka Młodszy

Wakacje dobiegły końca…. Nadszedł wrzesień, który dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do naszej placówki oznaczał koniec czasu wolnego…. Nie tylko dla NICH!!!

W naszym zespole rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Tomasza Flisa w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ślęzakach. Po niej cała społeczność szkolna zgromadziła się na dziedzińcu szkolnym. Tam, zgromadzonych przywitał dyrektor, p. Jacek Rożek oraz zastępca burmistrza, p. Marek Barszcz. Panowie skierowali kilka ciepłych słów do zebranych, a zwłaszcza do nowych członków naszej społeczności.

W bieżącym roku szkolnym nowymi wychowawczyniami zostały:

 • p. Krystyna Dryka – klasy I,
 • p. Ewa Krasoń – klasy Va,
 • p. Danuta Boczula – klasy Vb,
 • p. Beata Małodzińska – klasy VI.

Z pracą w naszej placówce pożegnały się p. Małgorzata Artyszuk oraz p. Elżbieta Obara, które od września przeszła na zasłużoną emeryturę. Na rocznym urlopie zdrowotnym w bieżącym roku szkolnym przebywa p. Elżbieta Dul.

Od 1 września pracę w naszym zespole rozpoczęły: p. Agata Jarzębska, p. Marta Marek-Byczek.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-31
Data publikacji:2018-10-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:276