Październik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 listopada 2021

WARZYWNO-OWOCOWE DNI U PRZEDSZKOLAKÓW

DZIEŃ KUNDELKA W PRZEDSZKOLU 

„DZIEŃ KRAJOBRAZU – KRAJOBRAZY OTWARTE”

UCZNIOWIE DLA BIBLIOTEKI

PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNO-RELIGIJNEJ 

„PAMIĘTAMY!” – WIZYTA NA CMENTARZU

„JESIENNA ZADUMA”

„HERLITZ # EKOWYZWANIE”

PASOWANIE NA UCZNIA 2021

„LATO W SŁOIKU ZAMKNIĘTE, CZYLI DARY JESIENI”

KONKURS WIEDZY O SEJMIE 

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ 

XV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ ON LINE  

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„PODKARPACKA KULTURA DLA PRZEDSZKOLAKÓW”

SPOTKANIE Z PANEM STANISŁAWEM PŁATKIEM 

DZIEŃ DRZEWA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI "JESIEŃ"

ROWEROWA WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

JESIENNE SAŁATKI DRUGOKLASISTÓW

KLASOWE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 

DZIEŃ CHŁOPAKA

WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI KOLEJNA EDYCJA

ZWIERZĘTA NASZYMI PRZYJACIÓŁMI

AKCJA „SZAFOWANIE”

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 WARZYWNO-OWOCOWE DNI U PRZEDSZKOLAKÓW 

         Dnia 1 października 2021 roku nasze przedszkolaki aktywnie przyłączyły się do obchodów Dnia Jabłka. Tego dnia dzieci poznały wartości odżywcze jabłek, dowiedziały się do czego służy sokowirówka, a także miały okazję przygotować, pod czujnym okiem swoich pań, pyszny i zdrowy sok jabłkowy. Na koniec przedszkolaki zrobiły pamiątkowe zdjęcia w „jabłkowej” fotobudce. Dzień Jabłka w przedszkolu przygotowały p. Ewa Hankus i p. Elżbieta Dul. 

       Z kolei dnia 29 października 2021 roku nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni. Z tej okazji dzieci oglądały film edukacyjny o wartościach odżywczych dyni, wykonały prace plastyczne, a także degustowały smaczny i zdrowy krem dyniowy. Dzień Dyni w przedszkolu zorganizowały p. Ewa Hankus oraz p. Elżbieta Dul.  Zapraszamy do galerii.

 

 

  


DZIEŃ KUNDELKA W PRZEDSZKOLU 

Dnia 25 października 2021 roku nasze przedszkole obchodziło Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci przyniosły zdjęcia swoich piesków, a niektóre przedszkolaki zaakcentowały ten dzień swoim ubiorem… Dzieci rozmawiały na temat miłości, szacunku, troski i pomocy wobec zwierząt. Poznały także różne rasy psów oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabaw z psem. Dzień Kundelka połączony został ze zbiórką karmy dla psów i kotów dla Schroniska w Machowie. Nad całością czuwały wychowawczynie obu grup przedszkolnych. 

 

 

 


 „DZIEŃ KRAJOBRAZU – KRAJOBRAZY OTWARTE”

             Dnia 20 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krajobrazu. Hasłem tegorocznej, szóstej edycji były „Otwarte krajobrazy”.

             Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu było docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają ważne funkcje środowiskowe takie, jak: ochrona przeciwpowodziowa, regulowanie temperatury powietrza, czy napowietrzenie miast. Są również rezerwuarem różnorodności biologicznej.

             Dla uczczenia tego dnia w naszej szkole została przygotowana wystawa tematyczna dotycząca definicji, funkcji oraz zagrożeń wobec otwartych przestrzeni. Pojawiły się na niej również fotografie otwartych krajobrazów miejscowości Ślęzakach oraz najbliższych okolic. Dziękujemy uczennicy Mai Dutkowskiej za pomoc w przygotowaniu wystawy.

             Tego dnia na korytarzu szkolnym wyświetlane było pasmo informacyjne w formie prezentacji multimedialnej ukazujące piękno i różnorodność krajobrazów Polski od morza aż po góry, przygotowanej przez ucznia klasy siódmej – Mateusza Ślusarza oraz prezentacji krajobrazów otwartych naszej najbliższej okolicy. Prezentację wzbogaciły zdjęcia wykonane podczas wycieczki rowerowej klasy siódmej.

             Każda klasa wzięła udział w spacerze krajobrazowym po najbliższej okolicy, podczas którego mogła doświadczyć w pełni wartości, jakie niosą ze sobą te wolne przestrzenie otwartych krajobrazów.

             Tegoroczny Dzień Krajobrazu przygotowały i nad całością czuwały p. Elżbieta Dul i p. Magdalena Pluta-Ślusarz.

(aut. Elżbieta Dul, Magdalena Pluta-Ślusarz)


UCZNIOWIE DLA BIBLIOTEKI

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki.  Tym razem 12 książeczek podarowała Marysia Ślusarz z kl. VII. Dziękujemy.

 


PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

         29 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności w Ślęzakach przygotowali na korytarzu szkolnym gazetkę oraz prezentację multimedialną na temat różnych sposobów oszczędzania.

Ponadto zaprezentowali prace uczniów wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Październikowe Oszczędzanie z SKO”. W tym dniu nagrody za udział w konkursie otrzymały następujące osoby: Oliwia Bartylak (kl. I), Filip Chmielowiec (kl. I), Jakub Dutkowski (kl. II), Nadia Kraciuk (kl. II), Dominik Skowron (kl. III) i Mateusz Ślusarz (kl. VII).

Opiekunowie SKO przygotowali również stoisko z książkami, ulotkamI i różnymi przedmiotami z logo SKO. Uczniowie wysłuchali też audycji na temat Światowego Dnia Oszczędzania i historii środków płatniczych.

Nad całością przebiegu szkolnego Dnia Oszczędzania czuwała pani Maria Tłuścik – Babula z panią Izabelą Skowron.

Ważnym elementem tego szkolnego święta były lekcje na temat oszczędzania przeprowadzone w klasach I – III.

Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez opiekuna SKO – panią Marię Tłuścik – Babulę. Zapoznali się z wartością pieniądza, monetami i banknotami. Na zakończenie zagrali w grę „Rodzina Pieniążków”.

Uczniowie klasy drugiej zyskali wiedzę na temat oszczędzania podczas lekcji poprowadzonej przez panią Beatę Guściorę. Wychowawczyni przybliżyła dzieciom różne sposoby oszczędzania pieniędzy, wody i prądu. Drugoklasiści oglądali bajkę na temat oszczędzania, odwiedzili też stoisko SKO i zapamiętali, co oznacza ten skrót.

Trzecioklasiści już w połowie października omawiali na zajęciach ze swoją wychowawczynią panią Beatą Małodzińską tematy związane z oszczędzaniem.  Zapoznali się z tekstami literackimi pt. „Znikające pieniądze”, „Rachunek” i „Rozrzutny wróbel”. Dowiedzieli się, co i jak można oszczędzać w domu, wykonywali różne obliczenia pieniężne. Zapraszamy do galerii. 

(aut. Izabela Skowron)


 WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNO-RELIGIJNEJ 

Dnia 28 października 2021 roku nasz szkolny zespół muzyczny w składzie:

Perkusja - Karol Babiuch

Klawisze - Mateusz Ślusarz

Gitara basowa - Martyna Mrówczyńska

Gitara akustyczna - Wiktoria Wilk

Gitara elektryczna - Jakub Foc

Wokal - Julia Burlikowska i Kornelia Lis,

uczestniczył w XX Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotyczno-Religijnej „Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką" w Majdanie Królewskim.

Zdobyliśmy zaszczytne III miejsce spośród uczestników z całego województwa podkarpackiego.

Opiekunem zespołu jest p. Łukasz Jugo. 

 

 

 

 

 

 


 „PAMIĘTAMY!” – WIZYTA NA CMENTARZU

            Pierwszy listopada to dzień „Wszystkich Świętych”. W ten dzień odwiedzamy groby naszych bliskich. W tradycji polskiej cmentarz jest miejscem szczególnym, podobnie jak szczególna jest cześć oddawana przez Polaków własnym przodkom. Jest on symbolem smutku i zadumy, a poprzez nadany mu przez chrześcijaństwo sens – znakiem nadziei i wiary.

             W związku ze zbliżającym się świętem dnia 29 października 2021 roku, członkowie szkolnego koła wolontariatu oraz samorządu uczniowskiego odwiedzili pobliski cmentarz. Tam uporządkowali groby żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej oraz zapalili na nich znicze. Ponadto zapalili znicze na grobie żołnierza, który walczył pod Monte Cassino, przeżył zdobycie wzgórza i powrócił do swoich rodzinnych stron.

Tym samym nasza placówka przyłączyła się do akcji MEN „#SzkołaPamięta”. (BS)

 

 

  


 „JESIENNA ZADUMA”

             W dniach od 25 do 29 października 2021 roku świetliczanie swobodnie wypowiadali się o tradycjach Święta Zmarłych w Polsce i na świecie, czytali fragmenty wierszy, książek im poświęconych. Szczególnie spodobała im się tradycja Halloween, a zwłaszcza związane z nią zabawy oraz przygotowania.

   Ponadto młodzi artyści kleili, wycinali oraz kolorowali „wesołe” dynie, malowali łuny techniką „mokre na mokrym” oraz wykonali znicze. (BS)

 

 


 „HERLITZ # EKOWYZWANIE”

             Dnia 25 października 2021 roku uczniowie klasy siódmej pod opieką p. Elżbiety Dul przyłączyli się do II edycji ogólnopolskiego konkursu, który stawia na edukację ekologiczną, zorganizowanego przez Spółkę Herlitz z siedzibą w Baranowie pod hasłem „CHROŃ ZIEMIĘ, TO NASZ DOM”. Realizacja zadania zawartego w regulaminie konkursu polegała na uporządkowaniu wybranego terenu oraz udokumentowaniu tego.

             Nasi siódmoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią postanowili uporządkować część terenu, południowo-wschodną, przy cmentarzu parafialnym. Do realizacji wyznaczonego celu przystąpili z chęcią – segregując zbierane śmieci do odpowiednich worków: żółtych – tworzywa sztuczne (26 worków) oraz zielonych – szkło (7 worków).

             Następnego dnia firma współpracująca z gminą Baranów Sandomierski odebrała zebrane odpady. (BS)


PASOWANIE NA UCZNIA 2021

Dnia 21 października 2021 roku nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach. Pasowania na ucznia dokonała Pani wicedyrektor – Monika Cichoń. Montaż słowno-muzyczny oraz niezwykle wymowny „taniec z flagą” przygotowała wychowawczyni p. Krystyna Dryka. Nasi pierwszoklasiści zaśpiewali również piosenkę w języku angielskim pod kierunkiem p. Beaty Małodzińskiej. Uroczystość poprowadził uczeń klasy V – Antoni Serwan.  Zapraszamy do galerii.

 


  „LATO W SŁOIKU ZAMKNIĘTE, CZYLI DARY JESIENI”

             W dniach od 18 do 22 października 2021 roku na świetlicy poruszane były zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania zgodnie z hasłem „Jestem tym, co jem”.

             Wykorzystując „dary jesieni” uczniowie swobodnie wypowiadali się o „witaminach”, które możemy znaleźć w sadzie, w ogrodzie czy w lesie. Ponadto wykonywali prace plastyczno-techniczne prezentujące owoce oraz warzywa, które niektórzy własnoręcznie zrywali, wykopywali, zbierali…. Co odważniejsi tworzyli własne menu, zgodnie z zasadą „Wiem, co jem!” (BS)

 

 


  KONKURS WIEDZY O SEJMIE 

19 października 2021 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbył się konkurs wiedzy o Sejmie. Organizatorem konkursu był Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego we współpracy z posłem Zbigniewem Chmielowcem. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Paulina Witoń, która zajęła I miejsce. Konkurs został poprzedzony prezentacją, która była wirtualnym zwiedzaniem Sejmu i Senatu.

 

(aut. Ewa Krasoń)

 

 


 DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ 

       Dnia 18 października 2021 roku nasze przedszkolaki przyłączyły się do obchodów Dnia Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkole odwiedzili specjalni goście: nauczyciel i filatelista p. Wiesław Bajdas oraz pan listonosz: Tomasz Dąbrowski. Pan Wiesław Bajdas przybliżył dzieciom historię powstania znaczków pocztowych oraz zaprezentował piękne albumy. Z kolei pan listonosz opowiedział o swojej pracy, a także zapoznał dzieci ze sposobem wysyłania listów i kartek pocztowych. Na koniec przekazał pocztówkę przesłaną przez przedszkolaków z Dąbrowicy w ramach przedszkolnej wymiany pocztówkowej.

Zapraszamy do galerii. 

 

 


XV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ ON LINE  

Szanowni Nauczyciele muzyki, języków obcych, drodzy Uczniowie! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w „XV Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – on-line”.

Regulamin Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej on-line:

Zespół Szkolno–Przedszkolny w Ślęzakach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XV Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – on-line.

Uczestnicy:
Zapraszamy uczniów do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych:
• I kategoria – klasy IV-VI;
• II kategoria – klasy VII-VIII;
• III kategoria – uczniowie szkoły średniej.

Warunki udziału w konkursie:
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie on-line za pomocą dysku Google na adres poczty piosenkaobcojezyczna@interia.pl do 3 listopada 2021 roku wypełnionej karty uczestnika, klauzuli RODO oraz jednego nagrania w dowolnym języku obcym w formacie wyłącznie audiowizualnym mp4 (filmik można nagrać telefonem komórkowym). Nagranie nie może być obrabiane (przerabiane dźwiękowo i obrazowo, montowane studyjnie). Piosenka nagrana w warunkach domowych, w dowolnym języku, cover lub własny utwór.
Jury konkursowe po wysłuchaniu nagrań wyłoni zwycięzców i nagrodzi cennymi nagrodami rzeczowymi. Wyniki konkursu opublikujemy na naszym szkolnym facebooku, stronie szkoły 8 listopada 2021 r.

Kryteria oceny i nagrody:
Dobór osób do jury zostanie przeprowadzony z uwzględnieniem niezbędnego doświadczenia tych osób w danym temacie. W skład jury wchodzić będą muzycy oraz nauczyciele języków obcych.

Jury oceniać będzie: walory głosowe, interpretację, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika, dykcję, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. 

Karta zgłoszenia Regulamin konkursu


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia - wspomnienie o Janie Pawle II, połączona z Dniem Komisji Edukacji Narodowej.
Uczniowie klasy IV wcielili się w role prezenterów telewizyjnych i przeprowadzali wywiad z zaproszonymi gośćmi. Pani Dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz emerytowani pracownicy przedstawili rożne historie związane z Ojcem Świętym, a także osobiste wspomnienia z pielgrzymek Papieża do Polski. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy ulubione pieśni papieża "Barka" oraz "Abba Ojcze". Montaż słowno - muzyczny przygotowała p. Anna Cieśla i p. Izabela Skowron, we współpracy z p. Łukaszem Jugo oraz wychowawcami klas I-III.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej były życzenia, kwiaty i własnoręcznie robione prezenty. Również Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Agnieszka Figacz, w imieniu rodziców złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Pani Dyrektor, Agata Stawiarska, uroczyście wręczyła nagrody Dyrektora. W tym roku szkolnym nagrody otrzymali: p. Wiesław Bajdas, p. Anna Cieśla, p. Krystyna Dryka, p. Elżbieta Dul, p. Artur Durtka, p. Łukasz Jugo, p. Izabela Skowron oraz p. Beata Szewc. Nagrodę Burmistrza za pracę na rzecz uczniów i szkoły otrzymała p. Beata Guściora.

Nasze przedszkolaki także świętowały Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały krótki skecz, piosenki, a także laurki dla każdego pracownika przedszkola. Zapraszamy do galerii.  


„PODKARPACKA KULTURA DLA PRZEDSZKOLAKÓW”

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki wzięły udział w programie edukacyjnym pod nazwą „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków”. Celem projektu było wzbudzenie wśród najmłodszych zainteresowania dziedzictwem kulturowym, budowanie ich tożsamości z regionem, kształtowanie potrzeby uczestniczenia w kulturze, poznanie różnorodności dziedzictwa kulturowego na Podkarpaciu oraz nauka podstawowych terminów z dziedziny kultury. Dnia 8 października 2021 roku dzieci wzięły udział w przeglądzie artystycznym w Baranowie Sandomierskim, podczas którego zaprezentowały wiersze z Mini-przewodników pt. „Podkarpackie wędrówki”. W grupie starszej był to wiersz pt. „Muzeum-Zamek w Łańcucie” i „Jezioro Solińskie”, grupa młodsza zaś zaprezentowała wiersz pt. „Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej” i „Rymanów Zdrój”. Zapraszamy do galerii 


 SPOTKANIE Z PANEM STANISŁAWEM PŁATKIEM 

Dnia 12 października 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII naszego zespołu uczestniczyli w spotkaniu z Panem Stanisławem Płatkiem, zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Kultury w Skopaniu. Ponadto uczniowie wzięli udział w otwarciu wystawy poświęconej zbrojnej pacyfikacji kopalni „Wujek”, która miała miejsce 16 grudnia 1981 roku. To była niezwykła, żywa lekcja historii, która z pewnością zostanie na długo w pamięci. 

 

 

 

 


 DZIEŃ DRZEWA

W  dniu 12 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się  do obchodów Dnia Drzewa. Każda klasa wylosowała gatunek drzewa i przygotowała własny kącik miłośników tego gatunku.


Klasa I zaprezentowała świerka, klasa II przygotowała kącik topoli, klasa III zaprezentowała brzozę, klasa IV  wylosowała lipę,.W klasie V w kąciku miłośników zagościł dąb, klasa VII przygotowała kącik klonu, a klasa VIII zaprezentowała kasztanowca i sosnę. 

Nad całością czuwała p. Magdalena Pluta-Ślusarz i p. Elżbieta Dul, a także wychowawcy klas.

 Również nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach Dnia Drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, dowiedziały się jaką rolę drzewo pełni w życiu człowieka, utrwaliły nazwy drzew, podział drzew na liściaste i iglaste. W poznaniu zagadnień pomogły dzieciom kolorowe ilustracje, plansze i film edukacyjny.  Dzieci poznały piosenkę pt. ”Drzewa to zdrowie” i „Kolorowe Listki”. 

Dzień Drzewa w przedszkolu zorganizowały p. Anna Piątkowska, p. Ewa Hankus, p. Elzbieta Dul, we współpracy z p.Anną Figacz i p.Katarzyną Bartylak. Zapraszamy do galerii.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym wyjątkowym dniu z serca:     

dziękujemy za naukę i porady;

dziękujemy za to, że nigdy nie mówicie, że nie damy rady;

dziękujemy za cierpliwość i nienaganną uczciwość;

dziękujemy za wsparcie.

Świetliczanie


 KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI "JESIEŃ"

          Dnia 11 października uczniowie klasy II wzięli udział w  klasowym konkursie recytatorskim pod hasłem "Jesień„. Młodzi artysci recytowali wiersze o jesieni. I miejsce zdobyła Nadia Kraciuk za piękną recytację wiersza "Dwa wiatry", II nagroda powędrowała do Jakuba Dutkowskiego, a III miejsce zajął Jan Gnat. Nad przebiegiem konkursu czuwała wychowawczyni p. Beata Guściora, we współpracy z p. Moniką Cichoń. Zapraszamy do galerii.  

 


 ROWEROWA WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

             Dnia 11 października 2021 roku siódmoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, p. Elżbietą Dul oraz p. Beatą Szewc, udali się na wycieczkę rowerową do Nowej Dęby.

             Rowerowa trasa wycieczki prowadziła:

  • ścieżką edukacyjną „Rozalin” – zatrzymując się przy tablicach informacyjnych zapoznali się z drzewostanem, zwierzętami zamieszkującymi tutejsze lasy oraz poznali ich funkcje. Jadąc rowerami podawali nazwy mijanych drzew – tym samym wycieczkowicze nawiązali do Światowego Dnia Drzewa obchodzonego w minioną niedzielę;
  • „Otwartymi Krajobrazami” – hasłem, które Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ustanowiła Dzień Krajobrazu, obchodzony 20 października. Siódmoklasiści robili zdjęcia oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi otoczenia;
  • placem majora Gryczmana – uczniowie poznali historię życia majora.

             Aby uzupełnić spalone kalorie wycieczkowicze zatrzymali się w pizzerii, a następnie udali się nad zalew, aby pospacerować. Nie mogli podarować sobie zabawy na pobliskim placu zabaw…. Czas minął bardzo szybko i trzeba było wrócić do domów rodzinnych…. (BS)


JESIENNE SAŁATKI DRUGOKLASISTÓW

        Dnia 8 października 2021 roku uczniowie klasy II, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni p. Beaty Guściory oraz p. Izabeli Skowron, przygotowali smaczne i zdrowe sałatki jarzynowe. Zajęcia kulinarne były podsumowaniem tematów dotyczących jesiennych owoców i warzyw, bogatych w witaminy, które wzmacniają naszą odporność, szczególnie zimą. Zapraszamy do galerii. 

 

 


KLASOWE ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 

Dnia 6 października 2021 roku nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w klasowym Święcie Pieczonego Ziemniaka. Dzieci miło i aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu, a także wspólnym pieczeniu ziemniaków i kiełbasek przy ognisku. Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowała p. Krystyna Dryka, we współpracy z rodzicami uczniów klasy I.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

             Dnia 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Jest to wspaniała okazja do tego, aby obdarować osoby płci męskiej z naszego otoczenia większym lub mniejszym prezentem.

             Miłą niespodziankę swoim kolegom z klasy sprawiły uczennice klasy czwartej. We współpracy z wychowawcą, p. Krzysztofem Sałkiem oraz rodzicami, przygotowały dla swoich PANÓW pyszną przekąskę – pizzę za którą chłopcy przepadają, i nie tylko.

        Oczywiście, dziewczęta również przyłączyły się do wspaniałej uczty. (BS)


WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI KOLEJNA EDYCJA

Szanowni Rodzice, drodzy mieszkańcy naszej gminy, nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci. Elektrośmieci można dostarczać od 18 października do 8 listopada 2021 roku na specjalnie przygotowane do tego miejsce na podwórku szkolnym w godzinach dopołudniowych 10:00-13:00 i popołudniowych 15:00-17:30.

Szczegółowy wykaz sprzętów jakie będą przyjmowane są dostępne tutaj

 

 

 

 

   

 


ZWIERZĘTA NASZYMI PRZYJACIÓŁMI

             W dniach od 4 do 8 października 2021 roku hasło przewodnie tygodnia brzmiało „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”. W trakcie jego trwania świetliczanie odkrywali wiele ciekawostek na temat życia zwierząt, dlaczego tworzy się rezerwaty dla nich i gdzie, jak dbać o swojego czworonożnego pupila.

             W nawiązaniu do Światowego Dnia Zwierząt wychowankowie świetlicy wykonali prace plastyczno-techniczne dotyczące życia dzikich i domowych zwierząt. (BS)

 

 

 


AKCJA „SZAFOWANIE”

             W dniach od 20 września do 4 października 2021 roku w naszej placówce trwała zbiórka maskotek dla chorego na SMA Bartusia z Sandomierza nad przebiegiem której czuwali członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

             Dnia 6 października zebrane „przytulaki” zostały zawiezione na plac przed Starostwo w Sandomierzu. Stamtąd odebrała je firma współpracująca z Fundacją „Po Pierwsze”.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI CHOREMU BARTKOWI!!! SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO P. MARKA MRZYGŁÓDA, KTÓRY DOŁOŻYŁ DO ZBIÓRKI DUŻĄ „CEGIEŁKĘ”!!! (BS)

 

 

 


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

             Dnia 1 października 2021 roku nasza placówka wzięła udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym przez KARTY GRABOWSKIEGO. Tego dnia uczniowie klas III-VIII pisali egzamin z tabliczki mnożenia, zaś uczniowie klas I-II egzamin z dodawanie i odejmowania.

             Pomyślnie zdali egzamin i uzyskali tytuł „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA” następujące osoby: Karol Babiuch (kl. III), Marta Baracz (kl. I), Oliwia Bartylak (kl. I), Emilia Dryka (kl. III), Jakub Dutkowski (kl. II), Adam Figacz (kl. V), Karol Giza (kl. II), Mikołaj Kaczak (kl. II), Antoni Kadecki (kl. IV), Jan Kadecki (kl. V), Aleksandra Marek (kl. IV), Daniel Marek (kl. III), Weronika Marek (kl. IV), Wiktoria Merklinger (kl. I), Wojciech Merklinger (kl. IV), Kinga Nowak (kl. V), Mateusz Rozmus (kl. II), Weronika Rzeszut (kl. II), Amelia Serwan (kl. V), Martyna Serwan (kl. II), Maria Smykla (kl. IV), Zuzanna Smykla (kl. VII), Julian Stawowy (kl. II), Patryk Stawowy (kl. II), Wiktor Stawowy (kl. VIII), Lena Sudoł (kl. II), Maria Ślusarz (kl. VII), Mateusz Ślusarz (kl. VII), Wiktoria Wasylkiewicz (kl. I), Wiktoria Wilk (kl. VIII), Paulina Witoń (kl. VIII), Patryk Żarów (kl. VII), Radosław Żmuda (kl. III).

             Zwycięzcy, oprócz certyfikatów dostali drobne upominki rzeczowe, pozostali zostali poczęstowani słodyczami. (BS)  

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-11-03
Data publikacji:2021-11-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Artur Durtka
Liczba odwiedzin:1028