Maj
- „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”
- WYCIECZKA DO NOWEJ DĘBY
- KONKURS ORTOGRAFICZNY
- ŚWIĘTO SZKOŁY
- BUKOWINA TATRZAŃSKA
- BIBLIOTEKA W DĄBROWICY
- OGNISKO KLASOWE
- ZDROWEGO ODŻYWIANIA CIĄG DALSZY
- „ŚWIAT W KOLORACH TĘCZY”
- WADOWICE
- BIEG PAPIESKI
- DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU
- LEKCJA PRZYRODY „NA ŻYWO”
- U STRAŻAKÓW
- KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
- „MAJOWA KROPLA ŻYCIA”
- POKAZY Z FIZYKI
- SUDOKU
„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”
Dnia 31 maja 2017 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas II-III szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu. Mieli tam możliwość obejrzeć „adaptację” taneczną opowieści o „Królewnie Śnieżce” w wykonaniu uczestników projektu „Wszystko kręci się wokół tańca”.
Młodzi widzowie świetnie bawili się w trakcie przedstawienia. Żywo reagowali na to, co dzieje się na scenie.
WYCIECZKA DO NOWEJ DĘBY
Dnia 31 maja 2017 roku dwudziestu trzech uczniów z klasy drugiej gimnazjum, pod opieką p. Ewy Krasoń i p. Agaty Stawiarskiej, udało się do Nowej Dęby. Tam, najpierw udali się do kina na film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”, a następnie do pobliskiej pizzerii.
Wyjazd został zorganizowany w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu.
KONKURS ORTOGRAFICZNY
Dnia 30 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Skopaniu odbył się gminny „Konkurs Ortograficzny”. Udział w nim wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Anny Cieśli i p. Izabeli Skowron.
W kategorii gimnazjum nasze reprezentantki zajęły odpowiednio:
- II miejsce – Anna Marek z klasy II;
- IV miejsce – Magdalena Šudák z klasy II.
ŚWIĘTO SZKOŁY
Dnia 29 maja 2017 roku w naszym zespole obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej. Uroczystość rozpoczęła Mszą Świętą odprawioną przez księdza Michała Dziubę. Następnie cała społeczność szkolna zgromadziła się na dziedzińcu szkolnym, gdzie została przypomniana biografia Patrona naszej szkoły.
Po części uroczystej uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie pisali test z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Było to związane z podsumowaniem Roku Przedmiotów Ścisłych w naszej placówce. Na podstawie wyników z testów w każdej klasie został wybrany najlepszy „umysł” ścisły:
- klasa II SP – Dawid Myszka,
- klasa IIIa SP – Szymon Kochowski, który zdobył również tytuł „Mistrza Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych” w kategorii: klasy II-III SP,
- klasa IIIb SP – Paulina Witoń,
- klasa IV SP – Jakub Paduch,
- klasa V SP – Szymon Ślusarz,
- klasa VI SP – Michał Ślusarz, który zdobył również tytuł „Mistrza Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych” w kategorii: klasy IV-VI SP,
- klasa I G – Amelia Gołąbek,
- klasa II G – Agnieszka Tęcza,
- klasa III G – Magdalena Ślusarz, która zdobyła również tytuł „Mistrza Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych” w kategorii: klasy I-III G.
Tego dnia gościliśmy w naszej placówce p. Marcina Kryszpina, szefa zespołu wirtualnej rzeczywistości w G2A. Pan Marcin poprowadził wykład o „Wirtualnej rzeczywistości”, podczas którego zwrócił uwagę słuchaczy, jak ważną rolę w życiu konstruktora gier komputerowych odgrywa matematyka, fizyka, język angielski, czytanie książek, oglądanie filmów. Ponadto każdy uczestnik spotkania za pomocą zestawów oculus przeniósł się do wirtualnego wesołego miasteczka.
W trakcie trwania spotkań z p. Marcinem odbywały się zabawy sportowe na świeżym powietrzu. W trakcie ich trwania odbywały się mecze w: piłkę nożną, siatkówkę, dwa ognie. Każdy mógł więc znaleźć coś dla siebie.
Jeśli ktoś zgłodniał mógł liczyć na posiłek … kiełbaskę z grilla. Ponadto każdy uczeń otrzymał lizaka z okazji Dnia Dziecka.
BUKOWINA TATRZAŃSKA
W dniach od 23 do 25 maja 2017 roku trzydziestu uczniów z naszej placówki przebywało w Bukowinie Tatrzańskiej na „zielonej szkole”. Czekała tam na nich moc atrakcji przygotowanych przez ich opiekunki: p. Beatę Małodzińską i p. Beatę Guściorę.
Już w trakcie podróży do wyznaczonego celu zwiedzili krakowskie ZOO. Na miejscu, w trakcie swojego trzydniowego pobytu:
- wjechali kolejką liniową na Kasprowy Wierch,
- zwiedzili Kalatówki i Kuźnice,
- spacerowali ulicami Bukowiny Tatrzańskiej,
- zażywali kąpieli w termach bukowińskich.
Ponadto każdego dnia mieli przygotowane różne zabawy sportowe, dyskoteki, ogniska.
Wycieczkowicze żałowali, że ich pobyt poza murami szkoły tak szybko się skończył i trzeba było wracać do swoich domów….
BIBLIOTEKA W DĄBROWICY
Dnia 23 maja 2017 roku uczniowie klasy szóstej wraz ze swoją wychowawczynią, p. Anną Cieślą, wzięli udział w rowerowej wycieczce do Publicznej Biblioteki w Dąbrowicy. Na miejscu czekało na nich wiele zadań przygotowanych przez Panią bibliotekarkę. Musieli między innymi:
- w encyklopedii poszukać informacji o Adamie Mickiewiczu, Henryku Sienkiewiczu,
- na półce znaleźć książkę o wskazanym numerze,
- rozwiązywać zagadki czytelnicze.
Ponadto wycieczkowicze zwiedzili bibliotekę; czytelnię; zobaczyli, jak wygląda księga inwentaryzacyjna; katalogi.
Mając głowy pełne nowych wiadomości udali się na pobliski stadion, gdzie rozegrali mecz. Po nim głodni – posili się pizzą.
OGNISKO KLASOWE
Dzień 22 maja 2017 roku uczniowie klasy drugiej gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią, p. Agatą Stawiarską oraz p. Danutą Boczulą, spędzili poza murami szkoły na świeżym powietrzu. Pieszo udali się do Kaczaków, gdzie mieli przygotowane miejsce pod ognisko. Tam – piekli kiełbaski, chleb, grali w różne gry zespołowe.
Czas we wspólnym gronie minął im bardzo szybko…. Sami nie wiedzieli, kiedy musieli się pożegnać i wracać do swoich domów….
ZDROWEGO ODŻYWIANIA CIĄG DALSZY
19 maja klasa druga gimnazjum robiła „zdrowe” kanapki. Były to kolejne zajęcia kulinarne prowadzone w ramach godzin wychowawczych, podczas których młodzież aktywnie przygotowuje się do zdrowego trybu życia. Młodzież w grupach mogła zasmakować „wiosennych nowalijek”, które były częścią smakowitych kanapek.
Wspólne planowanie, robienie potraw dostarcza młodzieży dużo frajdy, ale też zaangażowania w pracę. Poprzez wspólną pracę młodzi ludzie uczą się współdziałania i samodzielności w podejmowaniu decyzji.
(aut. Agata Stawiarska)
„ŚWIAT W KOLORACH TĘCZY”
Dnia 18 maja 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Świat w kolorach tęczy” zorganizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie pod patronatem Starostwa Powiatu Tarnobrzeskiego.
Udział w nim wzięli uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Anny Piątkowskiej. Nagrodę w nim otrzymał Grzegorz Babiuch, uczeń klasy drugiej gimnazjum.
WADOWICE
Dnia 18 maja 2017 roku dwudziestu dwóch gimnazjalistów udało się do Wadowic na zlot szkół noszących imię Jana Pawła II. Jak co roku, zgodnie z tradycją naszego gimnazjum, uczestniczyli oni we Mszy Świętej godnie reprezentując naszą placówkę.
Wyjazd został zorganizowany przez p. Beatę Małodzińską, przy współpracy z p. Beatą Guściorą.
„Po drodze” nasi wycieczkowicze zawitali do punktu rozrywki w Inwałdzie.
BIEG PAPIESKI
Dnia 18 maja 2017 roku, w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, odbył się IV Bieg Papieski zorganizowany przez Zespół Szkół w Skopaniu. Uczestniczyli w nim uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Grzegorza Koptyry i p. Pawła Wilka.
Nasi reprezentanci zajęli odpowiednio w kategorii:
- bieg dziewcząt klas I-III SP – II miejsce Wiktoria Wilk (kl. IIIb),
- bieg chłopców klas I-III SP – I miejsce Hubert Garboś (kl. IIIb),
- bieg dziewcząt klas IV-VI – II miejsce Patrycja Cebula (kl. IV),
- bieg dziewcząt klas I-III G – I miejsce Sylwia Dul (kl. II),
- bieg chłopców klas I-III G – I miejsce Bartłomiej Szlęzak (kl. III), IV miejsce Filip Marek (kl. III) oraz V miejsce Tomasz Dul (kl. III).
DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU
Dnia 17 maja 2017 roku nasi najmłodsi członkowie społeczności szkolnej gościli przyszłych przedszkolaków. Przed nimi zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i językowe. Później odbywały się wspólne gry, tańce, zabawy, poczęstunek….
Spotkanie zostało przygotowane przez p. Krystynę Drykę, p. Annę Piątkowską i p. Marię Tłuścik-Babulę.
LEKCJA PRZYRODY „NA ŻYWO”
Dnia 16 maja 2017 roku uczniowie z naszej placówki wzięli udział w „Lekcji przyrody NA ŻYWO”. W trakcie jej trwania poznali węże:
- Jurka,
- Klementynę i Klemensa – boa dusiciele,
- Zygmunta – pytona tygrysiego,
- Kazika – pytona tygrysiego albinosa.
Dowiedzieli się również: Czym się one żywią? Jak często jedzą? Gdzie występują poszczególne gatunki w przyrodzie? Co to jest wylinka? i wiele innych, ciekawych informacji.
Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Urszulę Rożek.
U STRAŻAKÓW
15 maja 2017 roku uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Remizy OSP w Ślęzakach. Tam pod opieką wychowawczyni – p. Izabeli Skowron i pedagoga szkolnego – p. Agaty Stawiarskiej spotkali się z zawodowym strażakiem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie, p. Józefem Bereskim. Pan Bereski jest również Komendantem Gminnym OSP w Baranowie Sandomierskim.
Spotkanie miało charakter zapoznawczo-informacyjny, podczas którego pan komendant zapoznał uczniów z zawodem strażaka. Pan Bereski przedstawił „drogę zawodową”, jaką trzeba przejść, aby znaleźć się w szeregach straży. Osobom aktywnym proponował wstąpienie do Ochotniczej Straży Pożarnej, która prężnie działa w Ślęzakach.
W spotkaniu uczestniczyła też nasza absolwentka – Małgosia Kołodziej, która jest aktywnym członkiem OSP Ślęzaki, a która zapoznała naszych uczniów z osprzętem strażackim. Osoby chętne mogły zobaczyć wyposażenie samochodu strażackiego oraz przymierzyć „ubiór” strażaka-ochotnika.
Panu Józefowi Bereskiemu i Małgosi Kołodziej dziękujemy za przybliżenie „ścieżki zawodowej”, jaką trzeba przebyć, aby zostać strażakiem. Informacje zdobyte są tym bardziej cenne, gdyż uczniowie klasy trzeciej gimnazjum stają przed wyborem szkoły średniej.
(aut. Agata Stawiarska)
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
Dnia 11 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Skopaniu odbył się finał gminnego konkursu „Wiedzy o Unii Europejskiej” zorganizowanego pod patronatem Europosła p. Tomasza Poręby i Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierki p. Marka Mazura. Był on skierowany do uczniów klas gimnazjalnych z terenu gminy Baranów Sandomierski, a główną nagrodę stanowił wyjazd do Brukseli.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej pod opieką p. Ewy Krasoń. Nasza reprezentantka – Anna Marek – znalazła się w gronie zwycięzców i pojedzie do Brukseli.
„MAJOWA KROPLA ŻYCIA”
Dnia 9 maja 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pod hasłem „Majowa kropla życia” zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim. Udział w nim wzięli uczniowie z naszej placówki, którzy swoje prace wykonywali pod czujnym okiem p. Anny Piątkowskiej.
W II kategorii wiekowej – klasy IV-VI SP – uczennica klasy piątej z naszej szkoły, Oliwia Urbaniak, zajęła I miejsce.
POKAZY Z FIZYKI
Dnia 9 maja 2017 roku dwudziestu jeden gimnazjalistów z naszej placówki udało się na XIX „Pokazy z fizyki” zorganizowane przez Politechnikę Rzeszowską. W trakcie ich trwania ich uczestnicy nie tylko byli biernymi obserwatorami, ale także brali w nich aktywny udział.
Tegoroczne pokazy dotyczyły:
- badania gęstości cieczy i gazów;
- siły bezwładności;
- elektromagnetyzmu;
- optyki.
Wyjazd został zorganizowany przez p. Pawła Wilka.
SUDOKU
Dnia 8 maja 2017 roku w naszej placówce odbyła się II edycja szkolnego konkursu SUDOKU. Został on zorganizowany przez p. Jacka Rożka i p. Krzysztofa Sałka. Udział w nim wzięło osiemnastu uczniów z klas III-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać dwa sudoku w ciągu 30 minut, rywalizując w trzech kategoriach:
- klasy III-IV SP:
I miejsce: Paulina Witoń z klasy III,
II miejsce: Patrycja Cebula z klasy IV,
- klasy V-VI SP:
I miejsce – ex aequo – Michalina Leśniak oraz Tomasz Krutysza, oboje z klasy VI,
- gimnazjum:
I miejsce – ex aequo – Marcin Marek z klasy II oraz Arkadiusz Kłos z klas III,
II miejsce – ex aequo – Martyna Kopeć z klasy I oraz Piotr Słowik z klasy III.
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2017-07-06 |
Data publikacji: | 2017-07-06 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | Szewc Beata |
Liczba odwiedzin: | 6405 |