Styczeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 lutego 2019
  •  „GÓRA GROSZA”
  • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
  • „KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI”
  • KOCHANEJ BABCI, KOCHANEMU DZIADKOWI
  • „TRADYCYJNA CHOINKA 2018”
  • DZIEŃ DRESÓW
  • WYJAZD NA LODOWISKO
  • „KOLĘDY I PASTORAŁKI”
  • „BEZPIECZNE FERIE”
  • SZKOLENIE Z ROBOTYKI

„GÓRA GROSZA”

             Od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku w naszej szkole trwała zbiórka pieniędzy zorganizowana przez członków szkolnego koła wolontariatu pod opieką p. Ewy Krasoń i p. Beata Szewc. Akcja ta organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Została przeprowadzona już po raz XIX przez Towarzystwo „NASZ DOM – DZIECIAK”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki GROSZY!!!

             Ostateczny wynik zbiórki „groszy” przedstawiał się następująco – zabraliśmy:

  • 4733 monety jednogroszowe,
  • 3251 monet dwugroszowych,
  • 1263 monety pięciogroszowe,
  • 521 monet dziesięciogroszowych,
  • 360 monet dwudziestogroszowych,
  • 85 monet pięćdziesięciogroszowych,
  • 41 monet jednozłotowych,
  • 11 monet dwuzłotowych,
  • 6 monet pięciozłotowych

o łącznej wartości 435 złotych i 10 groszy.

             Zebrane pieniądze 31 stycznia 2019 roku zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom”.


WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

             Dnia 27 stycznia 2019 roku w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ślęzakach zostały wystawione jasełka w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klasy pierwszej z naszej szkoły. Starsi uczniowie zaprezentowali z kolei montaż słowno-muzyczny poświęcony tradycjom związanym z Bożym Narodzeniem oraz piękne, polskie kolędy i pastorałki.

             Tego dnia wolontariusze z naszej placówki wspólnie z przedstawicielami Parafialnej Akcji Katolickiej włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla p. Mariusza Bajdy, który musi zmierzyć się z ciężką chorobą. Łącznie zebraliśmy blisko 15 000 złotych, które zostały przekazane rodzinie p. Mariusza.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZROZUMIENIE POTRZEB INNYCH!!!


„KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI”

             Dnia 24 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim odbyła się XII edycja gminnego konkursu poświęcona ks. Janowi Twardowskiemu pod nazwą „Ksiądz Jan od biedronki”. Nasi reprezentanci rywalizowali w trzech kategoriach.

W konkursie wiedzy uczestniczyli uczniowie z klasy VII – Hubert Myszka oraz Bartłomiej Ślusarz. Chłopcy zajęli II miejsce.

             W kategorii recytacji, wierszem księdza Twardowskiego pt. „Śpieszmy się” III miejsce zajęła uczennica klasy VI, Patrycja Cebula.

             Uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Cieśla.

             Z kolei utworem muzycznym pt. „Małe śpiewanie o księdzu Janie”, Wiktoria Wilk z klasy Vb zajęła II miejsce. Piosenka została przygotowana pod okiem pana Łukasza Jugo.

             Gratulujemy serdecznie naszym reprezentantom zajęcia zaszczytnych miejsc, a nauczycielom za ich przygotowanie.

(aut. Marzena Ścipień)


KOCHANEJ BABCI, KOCHANEMU DZIADKOWI

             21 i 22 stycznia to czas, kiedy w kalendarzu pojawia się niezwykłe święto. To święto Babci i Dziadka! Z tej okazji co roku nasi najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki przygotowują piękną uroczystość, na którą zapraszają swoich kochanych dziadków.

             W poniedziałek odbyło się przepiękne przedstawienie klasy I i II, na którym uczniowie prezentowali piosenki, wiersze oraz tańce. Nie zabrakło również własnoręcznie przygotowanych przez dzieci upominków. Spotkanie przygotowały panie: Krystyna Dryka, Beata Guściora oraz Maria Tłuścik-Babula.

             Z kolei we wtorek, swoich ukochanych dziadków gościły przedszkolaki prezentując piosenki oraz taniec, do którego zostali zaproszeni również dziadkowie. Każdy przedszkolak wręczył im także na pamiątkę kalendarz. Uroczystość została przygotowana przez panią Annę Piątkowską.

             Wszystko to odbywało się z ogromnym, zapałem i radością, bowiem na widowni byli bardzo ważni dla dzieci goście – ich dziadkowie. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze, dziadkowie zostali poczęstowani herbatką, ciastkiem, a oglądając występy swoich wnuków, łzy wzruszenia zakręciły się w niejednym oku.

(aut. M. Ścipień)


„TRADYCYJNA CHOINKA 2018”

             Dnia 20 stycznia 2019 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie Plastyki Bożonarodzeniowej „Tradycyjna choinka 2018”.

             Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej placówki. W kategorii:

  • tradycyjne ozdoby świąteczne, klasy IV-VI – I miejsce zajął Kacper Rzeszut z klasy IV;
  • współczesne ozdoby świąteczne, klasy VII, VIII i IIIG – II miejsce zajął Bartłomiej Kasza z klasy VII.

             Nagrodzone prace zostały wykonane pod czujnym okiem p. Agnieszki Szymczyk.


DZIEŃ DRESÓW

             Za nami kolejny dzień z serii nietypowych zorganizowany przez samorząd uczniowski dla szkolnej braci. 17 stycznia 2019 roku odbył się bowiem „dzień dresów”. Każdy uczeń miał za zadanie założyć spodnie dresowe oraz bluzę. Taki strój mógł pozwolić na otrzymanie tzw. niepytajki.

             Uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w zabawie. Trzy klasy, tj. kl. IV, kl. Vb oraz kl. VI miały w 100% obowiązujący strój.

             Nad sprawdzaniem akcji czuwały Kornelia Lis z klasy Vb oraz Patrycja Cebula z klasy VI.

             Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zabawie, jednocześnie zachęcając do udziału w kolejnych dniach nietypowych.

(aut. Marzena Ścipień)


WYJAZD NA LODOWISKO

             Dnia 16 stycznia 2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły z klasy VII i VIII pod opieką pani Anety Wilk, pani Anny Cieśli oraz pana Grzegorza Koptyry wybrała się na lodowisko do Majdanu Królewskiego. Na miejscu uczniowie wypożyczyli łyżwy, aby beztrosko oddać się przyjemności z jazdy.

             Uczniowie zwykle co roku odwiedzają ze swoimi wychowawcami lodowiska, kultywując tym samym sporty zimowe. Wiemy bowiem, że aktywność fizyczna jest każdemu z nas bardzo potrzebna, a gdy odbywa się w dobrym towarzystwie, to daje dużo satysfakcji.

             Po atrakcjach na lodowisku wszyscy wybrali się do pizzerii, gdzie ze smakiem konsumowali przekąski.

(aut. Marzena Ścipień)


„KOLĘDY I PASTORAŁKI”

             Dnia 11 stycznia 2019 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy odbyła się XV edycja „Konkursu Kolęd i Pastorałek Koprzywnica 2019”. Udział w nim wziął zespół wokalno-instrumentalny z naszej placówki pod opieką p. Łukasza Jugo.

             Za wykonanie kolędy „Mario czy już wiesz” jury przyznało naszym reprezentantom I miejsce.

Skład zespołu wokalno-instrumentalnego: Julia Burlikowska (kl. Vb), Konrad Burzyński (kl. VII), Jakub Foc (kl. Vb), Kornelia Lis (kl. Vb), Tomek Krutysza (kl. VIII), Zuzanna Malinowska (kl. VII), Kacper Mruk (kl. VII), Martyna Mrówczyńska (kl. Va), Hubert Myszka (kl. VII), Bartłomiej Obara (kl. VII), Bartłomiej Ślusarz (kl. VII), Mateusz Ślusarz (kl. IV), Szymon Ślusarz (kl. VII), Wiktoria Wilk (kl. Vb).


„BEZPIECZNE FERIE”

             7 stycznia 2019 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie PSP, którzy przygotowali dzieci i młodzież do bezpiecznego spędzenia ferii zimowych.

             Strażacy wyczulali uczniów na zagrożenia, na jakie możemy być narażeni  w swoich domach rodzinnych szczególnie w okresie zimowym. Zwrócili uwagę na ulatniający się czad i czujniki, które powinny być w każdym domu. Kotłownie w naszych domach powinny być pozbawione wszelkich niepotrzebnych przedmiotów łatwopalnych.

             Omówili zasady korzystania z lodowisk, zamarzniętych zbiorników wodnych, które nigdy nie są bezpieczne. Tylko lodowisko sztuczne pod nadzorem jest odpowiednie do wykorzystania. Podjęli również problem organizowania zimowych kuligów, poruszania się rowerem po oblodzonej nawierzchni oraz podkreślili konieczność noszenia odblasków po zmroku.

             Dziękujemy za uwagi i wskazówki dla naszych uczniów, dotyczące bezpieczeństwa w okresie zimowym.

(aut. Agata Stawiarska)


SZKOLENIE Z ROBOTYKI

             W dniach 3 - 4 stycznia 2019 roku dwie 10-osobowe grupy nauczycieli naszego zespołu wzięły udział w warsztatach szkoleniowych pt. „Wprowadzenie elementów robotyki do procesu dydaktyczno-wychowawczego”. Szkolenie przeprowadził pan Janusz Kulasa w PCEN w Tarnobrzegu.

             Podczas ciekawych warsztatów nauczyciele mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi w zakresie konstruowania robotów z klocków Lego, po czym krok po kroku samodzielnie je tworzyli. Następnie mieli za zadanie przygotować program, dzięki któremu robot mógł wykonywać określone czynności, np. jazdę obok przeszkód czy po wyznaczonym torze.

             Dzięki takim ciekawym szkoleniom nauczyciele będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności, aby uatrakcyjnić proces nauczania.

(aut. Marzena Ścipień)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-02-19
Data publikacji:2019-02-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:1509