Marzec
- „BO ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS…”
- WIOSENNE KANAPKI
- „SOCIAL MEDIA – PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE”
- „GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA”
- „CYGANIANKI”
- WITAJ WIOSNO!!!
- „ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DŻUNGLI”
- „Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”
- „BARANOWSKIE STRASZONY”
- „DBAMY O CZYSTE POWIETRZE”
- „ZIMOWE OBRAZKI”
- NALEŚNIKI
- DZIEŃ KOBIET
- „BO ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS …”
- „FABRYKA ZABAWEK”
- WROTKI
- „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZŁOMNI”
- „NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”
- „DOZWOLONE OD LAT 16-STU”
„BO ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS…”
Dnia 31 marca 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbył się drugi koncert charytatywny pod hasłem „Bo ANIOŁY są wśród nas…” dla p. Mariusza Bajdy.
W akcję charytatywną zaangażowali się nie tylko uczniowie i absolwenci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach. Włączyło się nią Koło Gospodyń Wiejskich, które dla wszystkich gości przygotowało słodki poczęstunek oraz grupa PINOKIO. Podczas koncertu odbywał się również kiermasz.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZEKAZANĄ POMOC FINANSOWĄ, która trafiła do p. Mariusza.
WIOSENNE KANAPKI
Uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoją wychowawczynią, p. Krystyną Dryką, na lekcji przyrody zasadzili szczypiorek. Za nim puścił odpowiednie pędy musieli trochę poczekać …, ale doczekali się.
Wyhodowany na parapecie szczypiorek pierwszoklasiści wykorzystali, podczas przygotowywania wiosennych kanapek, które wszystkich smakowały.
„SOCIAL MEDIA – PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE”
Dnia 26 marca 2019 roku w naszej szkole gościliśmy p. Martę Król, pracownicę Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu.
Pani Marta spotkała się z uczniami klas V-VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum w czasie, którego:
- zachęcała do mądrego i bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych – zaprezentowała wady i zalety korzystania z takich portali;
- „zareklamowała” zawód bibliotekarza;
- przedstawiła zaplecze nowoczesnej biblioteki.
Na zakończenie spotkania nasz gość cierpliwie odpowiadała na dociekliwe pytania stawiane przez słuchaczy.
„GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA”
Dnia 26 marca 2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się IV edycja gminnego konkursu logopedyczno-recytatorskiego pod hasłem „Gimnastyka buzi i języka”. Udział w nim wzięli uczniowie uczęszczający do przedszkoli oraz klas I-III szkoły podstawowej znajdujących się na terenie gminy Baranów Sandomierski.
Nasi reprezentanci odnieśli sukcesy w swoich kategoriach wiekowych:
- III miejsce ex aequo zajęły: Zuzanna Bereska (kl. I) recytując wiersz „Pierniczki Smoka Mirosława” oraz Aleksandra Marek (kl. I) wierszem „Przeprowadzka”,
- II miejsce – Adrianna Malinowska (kl. II) za prezentację wiersza „Jeż”.
Konkurs przygotowały p. Maria Tłuścik-Babula oraz p. Anna Piątkowska przy współpracy z p. Krystyną Dryką, p. Ewą Hankus i p. Małgorzatą Ślęzak.
„CYGANIANKI”
Dnia 25 marca 2019 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Zespół Ludowy „Cyganianki”. Panie przybliżyły naszym milusińskim tradycje i zwyczaje wielkanocne oraz zaprezentowały rękodzieła wykonane przez członkinie zespołu, a związane ze zbliżającymi się świętami. Na zakończenie spotkania wspólnie ze swoimi młodymi widzami zrobiły piękne pisanki.
„Cyganianki” przybyły do naszej placówki na zaproszenie p. Ewy Hankus.
WITAJ WIOSNO!!!
Dnia 22 marca 2019 roku do naszego zespołu zawitała WIOSNA. Tego dnia przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Amelia Gołąbek, Martyna Kopeć, Aneta Serwon, Alessia Polek, Michalina Leśniak i Martyna Brylska zaprosiły całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy. Przygotowały dla niej szereg zabaw, w których udział mógł wziąć każdy.
Uczniowie z naszej placówki rywalizowali w następujących konkurencjach:
- rozgrywki sportowe: wśród których znalazły się: rzut woreczkiem do celu, tor przeszkód, zbijak, podawanie przedmiotu. W tej konkurencji zwyciężyły klasy: II, Va, Vb, VI, VII i IIIG.
- konkurs taneczny: rywalizację par tanecznych oceniali jurorzy: Amelia Gołąbek, p. Iwona Kasza, p. Marta Marek-Byczek. Zwyciężyli:
- I miejsce: Patrycja Cebula (kl. VI) i Alessia Polek (kl. IIIG),
- II miejsce: Julia Burzyńska (kl. II) i Kinga Nowak (kl. II),
- III miejsce: Paulina Witoń (kl. Vb) i Sylwia Rożnowska (kl. Vb).
- najładniejszy bukiet wiosenny w wersji ekologicznej: zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Martyna Kopeć, p. Sławomir Kozioł, p. Iza Skowron, które przyznało:
-I miejsce: klasie II,
- II miejsce ex aequo: klasie Va i VII,
- III miejsce: klasa IV.
- rewia mody, czyli pokaz strojów dominujących w latach 20-tych, 30-tych, 40-tych, 50-tych, 60-tych, 80-tych, 90-tych i roku 2000 w wykonaniu przedstawicieli poszczególnych klas była najbardziej wyczekiwanym momentem szkolnej zabawy.
Na kończenie zakończenie zabawy układ taneczny zaprezentowali Patrycja Cebula i Przemysław Kłos. Wzbudził on wielki entuzjazm wśród publiczności.
„ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DŻUNGLI”
Dnia 21 marca 2019 roku drugoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, p. Beatą Guściorą oraz ze swoimi rodzicami, udali się do kina, do Mielca na „poszukiwanie” WIOSNY. Tam obejrzeli film „Robaczki z Zaginionej Dżungli”, który opowiadał o perypetiach małej biedronki wysłanej przez pomyłkę na Karaiby i poszukiwaniach jej przez ojca.
Nasi milusińscy po obejrzeniu filmu stwierdzili, że wiosna już przyszła…
„Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE”
Dnia 20 marca 2019 roku w naszym zespole odbył się etap diecezjalny konkursu „Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie”. Udział w nim wzięło dwudziestu uczniów, wśród których znaleźli się reprezentanci z naszej placówki.
Do finału, czyli do etapu dekanalnego, awansowali z naszej szkoły Paulina Witoń (kl. Vb) oraz Michał Ślusarz (kl. VIII).
Nad przebiegiem konkursu czuwali ks. Tomasz Flis i p. Sławomir Kozioł.
Dnia 25 kwietnia odbył się finał konkursu. Niestety nasi reprezentanci musieli uznać wyższość rywali….
„BARANOWSKIE STRASZONY”
Na początku marca w Baranowie Sandomierskim miała miejsce premiera książki „Baranowskie Straszony 2018”, w której znajdują się opowiadania napisane przez uczniów z naszego zespołu.
Panie polonistki z naszej szkoły, p. Danuta Boczula i p. Anna Cieśla, postanowiły przybliżyć członkom naszej społeczności szkolnej twórczość ich kolegów. Dlatego też od 11 do 14 marca na szkolnym facebooku można było usłyszeć dwa opowiadania „Nieustraszony Aleks i Smoczyca” oraz „Nocny Nauczyciel”, czytane przez samych autorów – Bartosza Turbaka i Michała Ślusarza. Ponadto osoby, które uważnie słuchały czytanych opowiadań miały szansę na nagrodę – za poprawną odpowiedź na pytanie stawiane przez autora każdego dnia.
Do osób nagrodzonych należą: Bartłomiej Kasza (kl. VII), Kornelia Lis (kl. Vb), Martyna Marek (kl. IIIG) oraz Julia Burlikowska (kl. Vb).
„DBAMY O CZYSTE POWIETRZE”
W lutym w naszej szkole został ogłoszony konkurs ekologiczny na pracę plastyczną pt. „Dbamy o czyste powietrze”. Praca konkursowa miała przedstawiać sposoby dbania przez rodziny o jakość powietrza. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej uczniów, promowanie postaw sprzyjających ochronie powietrza i piętnowanie zachowań prowadzących do degradacji środowiska przyrodniczego.
Plakaty o ochronie powietrza należało złożyć w terminie do 8 marca. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na gazetce ściennej w pracowni przyrodniczej. Najlepsze z nich zostały wyróżnione:
- I miejsce zajął: Bartłomiej Kasza (kl. VII),
- II miejsce – Mateusz Ślusarz (kl. IV),
- III miejsce – Paulina Witoń (kl. Vb).
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(aut. Katarzyna Guła, Agnieszka Szymczyk)
Uroczyste wręczenie nagród w powyższym konkursie miało miejsce 13 marca 2019 roku.
„ZIMOWE OBRAZKI”
Wraz z nastaniem zimy w naszej szkole został ogłoszony konkurs fotograficzny pt. „Zimowe obrazki”. Był on przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. Celem konkursu była popularyzacja fotografowania jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu, uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej nas przyrody, rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów, którzy do 25 stycznia nadesłali ponad 100 zdjęć. Najlepsze z nich zostały wywołane i wyeksponowane na gazetce ściennej, gdzie mogą je podziwiać wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wyniki przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajęły: Patrycja Cebula (kl. VI), Karolina Figacz (kl. VIII), Martyna Brylska (kl. VIII),
- II miejsce: Julia Burlikowska (kl. Vb), Oliwia Urbaniak (kl. VII), Emilia Kaczak (kl. VIII),
- III miejsce: Kornelia Lis (kl. Vb), Ewa Wilk (kl. VI), Bartosz Turbak (kl. III G).
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(aut. Katarzyna Guła, Agnieszka Szymczyk)
Uroczyste wręczenie nagród w powyższym konkursie miało miejsce 13 marca 2019 roku.
NALEŚNIKI
Czwartoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, p. Elżbietą Obarą, inaczej niż pozostałe klasy świętowali Dzień Kobiet. Męska część tej klasy zaprosiła swoje koleżanki na degustację przygotowanych przez siebie naleśników.
Czy były pyszne? – Oto należy zapytać degustatorki….
DZIEŃ KOBIET
„Świat się zmienia, zmienia się człowiek,
moda modę goni rok w rok,
lecz nie zmienia się czar kobiet.”
Dnia 8 marca 2019 roku w naszym zespole obchodzony był Dzień Kobiet. Tego dnia wszystkie Panie otrzymały skromne upominki od płci przeciwnej.
„BO ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS …”
Dnia 7 marca 2019 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się pierwszy, z dwóch koncertów charytatywnych pod hasłem „Bo ANIOŁY są wśród nas…” dla p. Mariusza Bajdy. Udział w nim wzięli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach.
Zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Anny Cieśli i p. Łukasza Jugo.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZEKAZANĄ POMOC FINANSOWĄ, która trafiła do p. Mariusza.
„FABRYKA ZABAWEK”
Dnia 7 marca 2019 roku przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. Ewą Hankus i p. Anną Piątkowską, udali się do Tarnobrzega, do „Fabryki Zabawek”. Tam czekała na nich moc atrakcji: trampoliny, zjeżdżalnie, samochodziki, symulatory gier, itp. Jednym słowem – każdy znalazł coś dla siebie.
Tym wyjazdem nasi milusińscy rozpoczęli świętowanie Dnia Kobiet, który zakończyli 8 marca wspólnym poczęstunkiem przy ciastku i herbatce.
WROTKI
Dnia 6 marca 2019 roku uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią, p. Krystyną Dryką, udali się do tarnobrzeskiej wrotkarni. Tam spędzili miło czas pozbywając się nadmiaru energii podczas jazdy na wrotkach. Na zakończenie pobytu wycieczkowicze zjedli pyszny posiłek, aby uzupełnić spalone kalorie.
Wyjazd został zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZŁOMNI”
Dnia 4 marca 2019 roku w naszym zespole został zorganizowany przez p. Ewę Krasoń krótki apel poświęcony pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W trakcie jego trwania przypomniano losy żołnierzy, którzy nie złożyli broni wraz z podpisaniem kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy i nadal walczyli o wolną Polskę. Byli prześladowani, torturowani i mordowani przez ówczesne władze.
„NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”
Dnia 1 marca 2019 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VIII edycji gminnego konkursu „Niepokorni, niezłomni, wyklęci…” zorganizowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przez Zespół Szkół w Skopaniu.
W konkursie udział wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Anny Cieśli i p. Ewy Krasoń. Nasi reprezentanci rywalizowali w dwóch kategoriach, w których odnieśli sukces. W kategorii – napisanie wiersza – III miejsce zajął Michał Ślusarz z klasy VIII, zaś w kategorii – prezentacja multimedialna – II miejsce wywalczył Hubert Myszka z klasy VII.
„DOZWOLONE OD LAT 16-STU”
Dnia 1 marca 2019 roku w naszym zespole gościliśmy p. Urszulę Rolek, pracownicę KRUS-u w Tarnobrzegu. Pani Urszula poprowadziła pogadankę dla uczniów szkoły podstawowej, jak i ostatniej klasy gimnazjum.
W trakcie spotkania zwróciła ich uwagę na zagrożenia czekające na nich podczas pracy w gospodarstwie rolnym rodziców. Uczuliła ich na niebezpieczeństwo tych prac oraz zwróciła im uwagę, że większość z nich nie wolno im wykonywać … „dozwolone od lat 16-stu”.
Oczywiście nie obyło się bez pytań stawianych głównie przez najmłodszych słuchaczy.
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2019-04-09 |
Data publikacji: | 2019-04-09 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | Szewc Beata |
Liczba odwiedzin: | 3611 |