Luty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 marca 2020
  • „NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”
  • „SOPELKOWE MELODIE”
  • TARNOBRZESKA DOLINA WISŁY
  • SPOTKANIE Z POLICJANTEM
  • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
  • „CO W TRAWIE PISZCZY”
  • LEKCJA HISTORII
  • BAL KARNAWAŁOWY
  • WALENTYNKI
  • „MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA”
  • HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA
  • PARKI NARODOWE
  • LODOWISKO
  • „KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI”
  • „DZIEŃ KAPCIA I SZLAFROKA”
  • „CZAS NA ZAWODOWCÓW”
  • LODOWISKO

„NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI…”

             Dnia 28 lutego 2020 roku w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IX edycji gminnego konkursu „Niepokorni, niezłomni, wyklęci…”zorganizowanego dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przez Zespół Szkół w Skopaniu.

             W konkursie udział wzięli uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Ewy Krasoń.

             Nasi reprezentanci odnieśli sukces w kategorii prezentacja multimedialna lub film – klasy VII-VIII:

  • I miejsce za przygotowanie filmu przypominającego Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” zajęli uczniowie klasy VII: Patrycja Cebula, Marta Dul, Dawid Giza, Patryk Kozdęba, Monika Lis, Patrycja Magda, Jakub Paduch, Kamil Stawowy, Patryk Urbaniak, Paulina Węgrzyńska oraz Ewa Wilk;
  • wyróżnienie za wykonanie prezentacji wywalczył Szymon Ślusarz (kl. VIII).

„SOPELKOWE MELODIE”

             Dnia 28 lutego 2020 roku w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim odbył się I międzyprzedszkolny konkurs piosenki o zimie pod hasłem „Sopelkowe melodie”.

             Nasze przedszkole reprezentowały: Oliwia Bartylak, Nadia Kraciuk, Nikola Obara, Weronika Rzeszut oraz Lena Sudoł. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Tupu tup po śniegu”, którą ćwiczyły pod czujnym okiem p. Ewy Hankus.

             Gratulujemy dziewczętom udanego występu!!!


TARNOBRZESKA DOLINA WISŁY

             Dnia 27 lutego 2020 roku uczniowie klasy piątej i szóstych udali się na wycieczkę do Tarnobrzega. Tam, udali się do Tarnobrzeskiego Centrum „Natura 2000”.

             Na miejscu czekały na nich sale z: dioramami przyrodniczymi, akwariami, terrariami, paludariami, prehistoryczna oraz pracownie mikroskopowa i plastyczna. Nasi młodzi wycieczkowicze nie tylko wysłuchali wykładu p. Janusza Wepsięcia o Puszczy Sandomierskiej, ale sami, poprzez zajęcia praktyczne „odkrywali” tajemnice przyrody.

             Wyjazd został zorganizowany przez p. Marię Pietrzyk przy współpracy z p. Danutą Boczulą, p. Elżbietą Dul, p. Ewą Krasoń oraz p. Arturem Durtką.


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

             Dnia 24 lutego 2020 roku w naszej placówce gościliśmy p. aspiranta Stanisława Cibę, specjalistę do spraw nieletnich z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Do naszej szkoły przybył na zaproszenie pedagogów p. Agaty Stawiarskiej oraz p. Anety Wilk.

             Pan policjant spotkał się z uczniami klasy piątej. Wśród nich poprowadził pogadankę o konsekwencjach niewłaściwych zachowań w stosunku do nauczycieli, rodziców oraz rówieśników. Uświadomił swoim słuchaczom, że za każdy zły czyn czeka kara, a za niektóre z nich mogą odpowiadać jak dorośli.

             Piątoklasiści uważnie słuchali słów p. Ciby. Mieli również możliwość wypowiadania się na poruszane przez gościa zagadnienia.


DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

             Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W Polsce ten dzień obchodzony jest od 2012 roku.

             W naszej placówce Dzień Języka Ojczystego obchodzony był pod hasłem „Zakochaj się w ortografii”.

             Dnia 21 lutego 2020 roku, p. Danuta Boczula oraz p. Anna Cieśla, przygotowały dla naszych uczniów zagadki na korytarzach w formie rebusów, kodów. Na odważniejszych czekały łamańce językowe.

             Członkowie naszej społeczności szkolnej chętnie przyłączyli się do zabawy. Na najlepszych czekał słodki upominek.


„CO W TRAWIE PISZCZY”

             Dnia 21 lutego 2020 roku naszą placówkę odwiedził Teatrzyk Zielony Melonik ze sztuką „Co w trawie piszczy?”, którą obejrzeli przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III.

             W spektaklu zwrócono uwagę na właściwe nawyki żywieniowe i ruch. Jego bohaterka – biedronka Basia zwraca uwagę na zdrowy tryb życia. Udziela, razem z widownią, dobrych rad Marcelowi Gąsienicy dla którego brak ruchu i higieny to nic niepokojącego….

             Spotkanie z teatrem zostało zorganizowane przez p. Ewę Hankus przy współpracy z p. Elżbietą Dul, p. Krystyną Dryką, p. Beatą Guściorą, p. Beatą Małodzińską oraz p. Anną Obarą-Fornal.


LEKCJA HISTORII

             Dnia 19 lutego 2020 roku w naszej placówce gościliśmy p. Helenę Sudoł, mieszkankę Ślęzaków. Do naszej szkoły przybyła na zaproszenie p. Ewy Krasoń i p. Beaty Szewc.

             Pani Helenka spotkała się z uczniami klas szóstych, którym opowiedziała o czasach II wojny światowej i okresie bezpośrednio po niej. Wspomniała, jak wojska niemieckie uciekały przed radzieckimi oraz o potyczce pomiędzy nimi w okolicach Baranowa, czasach komunistycznych.

             Nasz gość opowiedział swoim młodym słuchaczom o nauce w czasie wojny, „starej” szkole w Ślęzakach, budowie nowej, Domu Ludowego, o Żydach mieszkających w obecnym Domu Nauczyciela.

             Ponadto szóstoklasiści obejrzeli album, gazety, świadectwa szkolne, listy oraz pocztówki z „dawnych” czasów.

             Była to ciekawa lekcja historii dla młodych członków naszej społeczności szkolnej.

             Spotkanie z p. Helenką z szóstoklasistami zostało sfilmowane przez p. Danutę Boczulę.


BAL KARNAWAŁOWY

             Dnia 18 lutego 2020 roku w naszej placówce odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez samorząd uczniowski pod opieką p. Marty Marek-Byczek. Podczas niego obowiązywał strój karnawałowy, którego przewodnim hasłem był „Mój ulubiony bohater”.

             Bal podzielony był na dwie części. Najpierw bawili się przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Wszyscy poprzebierani byli zgodnie z hasłem balu. Można więc było spotkać księżniczki, rycerzy, myszki, kotki, strażaków, policjantów i inne postacie. Zabawę wśród najmłodszych członków społeczności szkolnej prowadziła animatorka, p. Justyna Panek.

             Po naszych milusińskich przyszedł czas na uczniów klas V-VIII. Tutaj również dominowały piękne stroje ulubionych bohaterów. Na balowiczów czekały również rywalizacje grupowe i indywidualne, w których chętnie brali udział.

             Nie należy zapomnieć, że na wszystkich balowiczów w salach lekcyjnych czekały „syto” zastawione stoły, aby mogli na bieżąco uzupełniać zużyte kalorie.


WALENTYNKI

             W dniach od 12 do 14 lutego 2020 roku w naszej szkole odbywał się kiermasz kartek walentynkowych oraz słodkości – „walentynkowych babeczek” przygotowany przez członków wolontariatu oraz opiekunów SKO, p. Iwonę Kaszę i p. Izabelę Skowron.

             Zebrane pieniądze podczas kiermaszu zostaną przekazane podopiecznym hospicjum w Tarnobrzegu.

             W tych dniach również w naszej placówce działała Poczta Walentynowa. Każdy „zakochany” mógł do niej wrzucić kartkę i być pewnym, że trafi ona do właściwej osoby.

             Dnia 14 lutego AMOR ze swoją asystentką doręczał zebrane kartki walentynkowe „właściwym” połówkom….

             Zabawa w „listonosza” została zorganizowana przez samorząd uczniowski pod opieką p. Marty Marek-Byczek.


„MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA”

             Opiekunowie SKO, p. Iwona Kasza oraz p. Izabela Skowron, podsumowały 12 lutego 2020 roku działalność Szkolnej Kasy Oszczędności w pierwszym półroczu. Tego dnia zostały nagrodzone osoby, które na swoich „kontach” zgromadziły najwyższe kwoty. Należeli do nich:

  • I miejsce: Mateusz Ślusarz (kl. V),
  • II miejsce:Maria Ślusarz (kl. V),
  • III miejsce: Kamil Chmielowiec (kl. VIa).

             Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do dalszego oszczędzania!


HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA

             Dnia 11 lutego 2020 roku najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej, przedszkolaki, zaprosili do szkoły swoich DZIADKÓW. Przygotowali dla nich, pod czujnym okiem p. Ewy Hankus, montaż słowno-muzyczny. O dekorację zadbała p. Anna Obara-Fornal.

             Przy ciastku, herbatce i kawie zaproszeni goście wysłuchali wierszy, piosenek, obejrzeli tańce w wykonaniu swoich ukochanych wnucząt. Na zakończenie spotkania otrzymali od nich pamiątkowe laurki…


PARKI NARODOWE

            Dla każdego mieszkańca naszej planety bardzo ważna jest ochrona środowiska. Aby uświadomić młodym mieszkańcom Ziemi, dlaczego należy dbać o przyrodę, trzecioklasiści wykonali plakaty prezentujące Parki Narodowe Polski. Nie tylko je zrobili, ale pięknie zaprezentowali przed swoją wychowawczynią, p. Beatą Guściorą.


LODOWISKO

             W piękny, słoneczny, ale mroźny piątek 7 lutego 2020 roku siódmoklasiści wraz ze swoim wychowawcą, p. Krzysztofem Sałkiem oraz p. Martą Marek-Byczek udali się na lodowisko do Majdanu Królewskiego.

             Tam miło spędzili czas na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu….


„KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI”

             Kolejny Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Księdza Jana Twardowskiego jest już za nami. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły świetnie się zaprezentowali.

             Hubert Myszka i Bartłomiej Ślusarz w zmaganiach wiedzowych i prezentacji multimedialnej zajęli II miejsce. Wykonali pełną refleksji prezentację, która zachwyciła swoją głębią jurorów i przybliżyła zebranym wielkość poezji księdza Twardowskiego.

             Z kolei Martyna Mrówczyńska pięknie wyrecytowała wiersz pt. ,,Wielkanocny pacierz”, a Kornelia Lis wykonała muzyczną interpretację utworu ,,Chleb”. Dziewczęta zajęły III miejsce.

             Drużyna naszej szkoły została przygotowana przez panią Annę Cieślę, a muzyczną oprawę zrealizował pan Łukasz Jugo.

(aut. Anna Cieśla)

             Gminny konkurs o księdzu Janie Twardowskim odbył się 6 lutego 2020 roku w Zespole Szkół w Baranowie Sandomierskim.


„DZIEŃ KAPCIA I SZLAFROKA”

              Samorząd Uczniowski natchniony smętną pogodą za oknem zorganizował dnia 5 lutego 2020 roku zabawę międzyklasową pod hasłem „Dzień kapcia i szlafroka”. Każdy, kto ubrał się odpowiednio do hasła dnia został zwolniony z pytania oraz zadania domowego.

             Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na korytarzach roiło się od barwnych szlafroków i kapci.

             Wynik zabawy międzyklasowej przedstawiał się następująco:

  • I miejsce klasa VII – 87%,
  • II miejsceklasa VIb – 84%,
  • III miejsceklasa II – 73%,
  • IV miejsce – klasa VIa – 67%,
  • V miejsce – klasa V – 60%,
  • VI miejsce – klasa III – 56%,
  • VII miejsce – klasa I – 20%

(aut. Hubert Myszka)


„CZAS NA ZAWODOWCÓW”

             Dnia 5 lutego 2020 roku uczniowie klasy VIII wraz ze swoją wychowawczynią, p. Anetą Wilk, udali się do Zespołu Szkół nr 2 Nowej Dębie. Tym samym odpowiedzieli na zaproszenie p. dyrektor placówki, Iwony Strojek.

             Nasi przyszli absolwenci zostali zapoznani z ofertą Zespołu Szkół. Ponadto wzięli udział w zajęciach praktycznych w następujących pracowniach: ekonomicznej, informatycznej, fryzjerskiej, mechanicznej, obrabiarek numerycznych CNC.

             Było to ciekawe i inspirujące spotkanie dla naszych uczniów.

             Po warsztatach ósmoklasiści udali się na lodowisko do Majdanu Królewskiego. Tam miło spędzili czas, po czym wrócili do swoich domów….


LODOWISKO

              Ferie upłynęły w naszym regionie bez śniegu i mrozu. Aby powetować sobie brak śniegu uczniowie klasy III, V, VIa i VIb udali się 4 lutego 2020 roku na lodowisko do Majdanu Królewskiego.

             Tam, mimo deszczowej pogody, świetnie bawili się na lodowisku. Było wiele upadków, śmiechu, wspólnej rywalizacji…, ale wszyscy cali i zdrowi powrócili do swoich domów.

             Wyjazd został zorganizowany przez p. Beatę Guściorę przy współpracy z p. Danutą Boczulą, p. Moniką Cichoń, p. Elżbietą Dul, p. Ewą Krasoń oraz p. Grzegorzem Koptyrą.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-15
Data publikacji:2020-03-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:2717