Luty

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 marca 2021
 •  SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA
 • „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
 • DZIEŃ DINOZAURA
 • „DZIEŃ DRESÓW I LEGGINSÓW”
 • SOKI OWOCOWO-WARZYWNE
 • „BRZYDKIE KACZĄTKO”
 • DZIEŃ KOTA
 • DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ
 • „BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI”
 • WALENTYNKI
 • NAGRODA SKO
 • HOSPICJUM W TARNOBRZEGU
 • BAL KARNAWAŁOWY
 • BEZPIECZNY INTERNET
 • DZIEŃ PIZZY
 • „FERIE Z SKO”
 • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA

             W dniach od 22 do 26 lutego 2021 roku w naszym zespole obchodzony był „Tydzień Języka Ojczystego”. Z tej okazji nauczyciel bibliotekarz we współpracy z wychowawcami klas I-III oraz nauczycielami języka polskiego w klasach IV-VIII zorganizował szkolny konkurs czytelniczy. Polegał on na przeczytaniu wskazanej lektury przez uczniów poszczególnych klas, a następnie rozwiązaniu testu z jej znajomości.

             „Klasowymi Mistrzami Czytelnictwa” zostali: Kamil Chmielowiec (kl. VIIa), Emilia Dryka (kl. II), Jakub Paduch (kl. VIII), Bartosz Stawowy (kl. III), Lena Sudoł (kl. I), Maria Ślusarz (kl. VI) oraz Paulina Witoń (kl. VIIb).

             Tytuł „Szkolnego Mistrza Czytelnictwa” wywalczyli Bartosz Stawowy (kl. III) oraz Maria Ślusarz (kl. VI).


„WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

             Nasz szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

             Zużyty sprzęt można przywozić do naszej szkoły w dniach od 24 lutego do 14 marca 2021 roku w godzinach 10:00 – 13:00 lub 15:00 – 17:30.

             Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe, itp.

             Odbiór zebranego sprzętu nastąpi 15 marca 2021 roku z placu szkolnego.


DZIEŃ DINOZAURA

             W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy „Dzień Dinozaura”, który obchodzony jest 26 lutego. Kto z nas nie chciałby przenieść się w czasy prehistoryczne i zobaczyć na własne oczy dinozaury….

             W obchody „Dnia Dinozaura” włączyły się przedszkolaki z naszej placówki. Tego dnia dominował u nich kolor zielony. Nasi milusińscy własnoręcznie wycinali, kolorowali zielone stworki, a na koniec zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia jako „dinozaury”.

             Oczywiście podczas zajęć było dużo śmiechu, śpiewu, prób naśladowania ruchu tych olbrzymich zwierząt.

             Spotkanie z dinozaurami przygotowały p. Ewa Hankus, p. Anna Piątkowska, p. Elżbieta Dul oraz p. Monika Cichoń.


„DZIEŃ DRESÓW I LEGGINSÓW”

             Dnia 25 lutego 2021 roku samorząd uczniowski pod opieką p. Marzeny Ścipień zorganizował kolejny dzień z serii nietypowych. Tym razem był to „Dzień dresów i legginsów”.

             Tego dnia na korytarzach szkolnych, wśród uczniów obecnych na terenie naszej placówki, dominował ten wygodny, lekki strój. Do zabawy włączyli się również uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach on-line.


SOKI OWOCOWO-WARZYWNE

             Dnia 25 lutego 2021 roku pierwszoklasiści pod opieką p. Beaty Guściory poznali wartości odżywcze warzyw i owoców, ich znaczenie w prawidłowym odżywianiu się człowieka. Następnie wspólnie zrobili pyszny sok jabłkowo-marchwiowy, który wszyscy z uśmiechem na ustach wypili.


„BRZYDKIE KACZĄTKO”

             Wśród literatury dziecięcej i młodzieżowej znajdziemy wiele książek, które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie odróżniania dobra od zła, integracji grupy oraz właściwych zachowań w różnych, często nieoczekiwanych sytuacjach.

             Takie przykłady możemy znaleźć w baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Baśń ta była wstępem do zajęć przeprowadzonych 17 i 19 lutego 2021 roku w ramach projektu „Szkoły wspierającej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. W te dni p. Izabela Skowron czytała fragmenty utworu, a następnie uczestnicy zajęć mieli do wykonania różne zadania oraz quizy sprawdzające zrozumienie treści baśni.

             Na zakończenie zajęć uczniowie pod czujnym okiem p. Moniki Cichoń, p. Izabeli Skowron oraz p. Marzeny Ścipień wykonali wspólnie plakat o tolerancji.


DZIEŃ KOTA

             Dnia 17 lutego obchodzimy co roku Międzynarodowy Dzień Kota. Dzień ten ustanowiono we Włoszech, a od kilkunastu lat również w Polsce zapisuje się on w kalendarzu świąt nietypowych. Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie roli kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie człowieka na często trudny koci los.

             Nasze świetliczaki stworzyły galerię prac plastycznych z kotem w roli głównej, zaś na zajęciach dzieci mogły pracować w oparciu o tematycznie związane z kotem karty pracy.

(aut. Marzena Ścipień)


DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ

             Dnia 15 lutego 2021 roku na zajęciach matematyczno-przyrodniczych prowadzonych przez p. Elżbietę Dul przedszkolaki wykonały „szyszkokarmniki”. Pani Ela podczas zajęć zwróciła uwagę swoim podopiecznym, że w zimie zwłaszcza, gdy ziemię pokrywa gruba pokrywa śniegu zwierzętom trudno o pożywienie. Dlatego powinniśmy je dokarmiać, a szczególnie ptaki.

             Przygotowane „kolby” z pożywieniem zostały rozwieszone na drzewach wokół szkoły częściowo w poniedziałek, a resztę pomógł naszym milusińskim rozwiesić w piątek p. Wiesław Urbaniak.


„BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI”

             Pod koniec stycznia biblioteka z naszej placówki przystąpiła do XXX edycji projektu „Biblioteka przyjazna uczniowie”.

             W połowie lutego nauczyciel biblioteki, p. Anna Cieśla, otwarła wystawę ciekawych książek dla młodszych i starszych uczniów pod hasłem „Nie bój się czytać”. Ma to zachęcić członków naszej społeczności szkolnej do zainteresowania się czytaniem książek, dzieleniem się opinią o przeczytanym tekście, podjęciem prób pisania krótkich tekstów literackich.

             Wystawa cieszy się zainteresowaniem młodszych czytelników.


WALENTYNKI

             Dnia 14 lutego obchodzimy Walentynki, które zwyczajowo nazywamy Dniem Zakochanych. Nie mogło więc w naszej szkole zabraknąć walentynkowych akcentów.

             Na świetlicy dzieci wykonywały serduszkowe kartki, a niektórzy zamiast typowych laurek zrobili serduszka z klocków. Samorząd szkolny przy pomocy chłopców z klasy IV i swojego opiekuna, rozdał wszystkim uczniom i pracownikom szkoły naklejki w kształcie serca. Z kolei starsi uczniowie, którzy uczą się zdalnie nakręcili krótki filmik. Marysia Ślusarz z klasy VI oraz Ewa Wilk, Monika Lis i Paulina Węgrzyńska z klasy VIII recytują walentynkowe wiersze, zaś Kornelia Lis z klasy VII śpiewa piękną piosenkę. Montaż filmu przygotowała Patrycja Cebula z klasy VIII.

             Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w obchodzenie walentynek w naszej szkole.

(aut. Marzena Ścipień)

             Z kolei 15 lutego w przedszkolu dominował kolor czerwony. Nasi milusińscy wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. Ewą Hankus oraz p. Anną Piątkowską, ubrani byli głównie na czerwono. Ponadto wspólnie wycinali serca, z których wykonali piękną dekorację lub niektóre podarowali bliskiej osobie….


NAGRODA SKO

             Rok rocznie Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy naszej szkole podstawowej bierze udział w konkursie organizowanym dla Szkolnych Kas.

             Dnia 12 lutego 2021 roku, dzięki zaangażowaniu opiekunów oraz członków naszego szkolnego SKO otrzymaliśmy NAGRODĘ III stopnia na etapie regionalnym w edycji 2019/2020.

             Ponadto, opiekunowie SKO – p. Izabela Skowron oraz p. Iwona Kasza, otrzymały brązowe odznaki za upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów podpisane przez prezesa zarządu PKO BP, p. Zbigniewa Jagiełło.

             GRATULUJEMY!!!


HOSPICJUM W TARNOBRZEGU

             Dnia 11 lutego 2021 roku Hospicjum Świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu obchodziło 20-lecie działalności. Tego dnia wręczano również podziękowania instytucjom, osobom, które przez wiele lat wspierały działalność zakładu.

             Takie podziękowanie otrzymała również nasza placówka, która od kilku lat wspiera działalność Hospicjum. Nie byłoby to możliwe bez pomocy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy aktywnie brali udział w wielu akcjach charytatywnych organizowanych przez naszą placówkę.

             SKŁADAMY WAM WSZYSTKIM PODZIĘKOWANIE I LICZYMY NA DALSZĄ WSPÓŁPRACĘ!!!


BAL KARNAWAŁOWY

             Dnia 10 lutego 2021 roku w przedszkolu odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez p. Ewę Hankus oraz p. Annę Piątkowską. Panie przygotowały dla swoich podopiecznych moc zabaw taneczno-sportowych oraz smaczny poczęstunek.

             Tego dnia przedszkole zmieniło się w miejsce pełne wróżek, księżniczek, pszczółek, biedronek, policjantów, kowbojów, spidermenów, czy innych ulubionych bajkowych postaci naszych milusińskich.


BEZPIECZNY INTERNET

             Dnia 9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Najpierw swoim zasięgiem obejmował tylko kraje europejskie, z czasem rozszerzył się na cały świat.

             Tego dnia wychowawcy klas I-III poprowadzili pogadanki o bezpieczeństwie w sieci oraz przygotowali wraz ze swoimi wychowankami gazetki tematyczne. Z kolei uczniowie klas IV-VIII na lekcji informatyki, pod czujnym okiem p. Wiesława Bajdasa, przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące Internetu, które zostały ocenione.

             Swoje wiadomości o bezpieczeństwie w sieci zdobyte podczas wykonywania prezentacji, uczniowie z naszej placówki sprawdzili podczas testu przygotowane przez p. Marka Mrzygłóda. Tutaj najlepsze okazały się dziewczęta:

 • I miejsce zajęła Wiktoria Wilk (kl. VII);
 • II miejsce wywalczyła Kornelia Lis (kl. VII);
 • III miejsce przypadło Patrycji Magdzie (kl. VIII).

             Dla rodziców została opracowana przez p. Marzenę Ścipień broszurka informacyjna, w której podkreślono jak ważna jest kontrola rodziców nad tym, co robi dziecko w „sieci”.


DZIEŃ PIZZY

             Jedno z najpopularniejszych oraz z najbardziej uniwersalnych dań na świecie doczekało się swojego święta – 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

             Tego dnia uczniowie z naszej placówki „wykonywali” działania arytmetyczne na pizzach, poznawali ich wartości kaloryczne, a następnie sami przygotowali pyszne pizze.

             Inicjatorką obchodów dnia pizzy była p. Aneta Wilk, która współpracowała z p. Moniką Cichoń, p. Beatą Guściorą, p. Ewą Krasoń oraz p. Izabelą Krasoń.


„FERIE Z SKO”

             Dnia 2 lutego 2021 roku rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ferie z SKO” zorganizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. Udział w nim mogli wziąć uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, którzy swoje pieniądze oszczędzają w SKO.

             Spośród wszystkich prac, które wpłynęły jury konkursowe nagrodziło tylko trzy najpiękniejsze: I miejsce przyznano uczniowie klasy II z naszej placówki, Dominikowi Skowronowi.

             Gratulacje należą się również: Zuzannie Bereskiej (kl. III), Jakubowi Dutkowskiemu (kl. I), Mai Dutkowskiej (kl. IV) oraz Weronice Marek (kl. III), których prace plastyczne przeszły eliminacje szkolne.

             Prace konkursowe zostały wykonane pod czujnym okiem p. Iwony Kaszy oraz p. Izabeli Skowron.


PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

             W dniach od 3 do 5 lutego 2021 roku, z zachowaniem reżimu sanitarnego, ósmoklasiści z naszego zespołu pisali próbny egzamin przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Nasi przyszli absolwenci sprawdzali swoją wiedzę:

 • 3 lutego – z języka polskiego,
 • 4 lutego – z matematyki,
 • 5 lutego – z języka angielskiego.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-03-30
Data publikacji:2021-03-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:2213