Marzec
- WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
- WIOSENNY DAR SERCA
- NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
- NAKRĘTKI/BATERIE
- „WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY”
- NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
- ELEKTROŚMIECI
- DZIEŃ MATEMATYKI
- W ŚWIECIE TEATRU
- „WARZYWNE STWORKI”
- „JESTEŚMY RÓŻNI – JESTEŚMY RÓWNI”
- „DZIEŃ SPÓDNICY I KRAWATA”
- DZIEŃ KOBIET
- „GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA”
- „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”
WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
od 1 kwietnia do 6 kwietnia 2021 roku
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr; zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
WIOSENNY DAR SERCA
W dniach od 16 do 19 marca 2021 roku w naszej placówce został zorganizowany kiermasz wielkanocny z którego dochód przeznaczony został dla podopiecznych Ojca Pio w Tarnobrzegu. Podczas niego można było kupić pisanki, koszyczki, „studnie”, kartki świąteczne, palmy i inne ozdoby, które zostały wykonane przez uczniów z naszego zespołu.
Dnia 29 marca 2021 roku opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu spotkały się z p. Marią, kierownikiem hospicjum. Na jej ręce przekazali kosz słodyczy zakupiony dzięki wsparciu SKO, ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z naszej szkoły oraz zebrane pieniądze podczas kiermaszu w kwocie 700 zł.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZROZUMIENIE POTRZEB INNYCH!!!
NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach informuje, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii oraz apel Ministra Zdrowia od 29 marca do 11 kwietnia 2021 roku organizacja pracy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach będzie wyglądała następująco:
- przedszkole pracuje w systemie zdalnym z wykorzystaniem dziennika elektronicznego lub messengera. Zajęcia stacjonarne będą prowadzone dla dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców realizujących zadania publiczne w związku z koniecznością zahamowania pandemii w Polsce. Warunkiem jest złożenie przez rodziców dziecka wniosku do dyrektora szkoły;
- klasy I-III uczą się w systemie zdalnym z wykorzystaniem platformy Office 365 lub dziennika elektronicznego, według dotychczasowego planu lekcji;
- klasy IV-VIII uczą się nadal w systemie zdalnym z wykorzystaniem platformy Office 365 lub dziennika elektronicznego, według dotychczasowego planu lekcji;
- zajęcia rewalidacyjne prowadzone będą z wykorzystaniem platformy Office 365 Teams zgodnie z planem zajęć;
- konsultacje dla uczniów klasy VIII przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty są prowadzone z wykorzystaniem platformy Office 365;
- rodzice są zobowiązani być w stałym kontakcie z wychowawcą oraz z pedagogiem;
O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz strony internetowej.
NAKRĘTKI/BATERIE
Od wielu lat w naszej placówce prowadzimy zbiórkę nakrętek oraz baterii. Pomimo panującej pandemii nie zaprzestaliśmy zbiórki dzięki zaangażowaniu p. Elżbiety Dul.
Od września do połowy marca zebraliśmy około 180 kg nakrętek, które przekazaliśmy osobom, które wspieramy od lat – część rodzicom chłopca z Rozalina, a część rodzicom dziewczynki z Padwi Narodowej.
Zebraliśmy również trzy pudełka baterii, około 90 kilogramów, które przekazaliśmy Firmie REBA wspierającej działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPIERAJĄ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ!!!
„WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY”
Dnia 22 marca 2021 roku w naszej placówce mieliśmy świętować z uczniami klas I-III pierwszy dzień WIOSNY. Niestety pandemia znów pokrzyżowała plany, ale nie poddaliśmy się.
Chętni uczniowie szkoły podstawowej w swoich domach rodzinnych przygotowali pyszne wiosenne sałatki – głównie byli to pierwszoklasiści, zaś obecni w szkole zrobili zielone napoje. Z kolei drugoklasiści na ostatnich zajęciach w szkole wykonali piękne sylwetki wiosny.
Przedszkolaki pod opieką p. Ewy Hankus oraz p. Elżbiety Dul wykonali plakat PANI WIOSNY. Tego dnia w ich stroju dominowały kolory wiosenne. Ponadto nasi milusińscy śpiewali piosenki, tańczyli, grali w różne gry sportowe aby zachęć WIOSNĘ, aby do nas już przyszła, ponieważ zimna, ponura aura za oknem nam wszystkim już się znudziła….
NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach informuje, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 22 marca do 11 kwietnia 2021 roku organizacja pracy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach będzie wyglądała następująco:
- przedszkole pracuje normalnie od 6:30 do 16:00;
- klasy I-III uczą się w systemie zdalnym z wykorzystaniem platformy Office 365 lub dziennika elektronicznego, według dotychczasowego planu lekcji;
- klasy IV-VIII uczą się nadal w systemie zdalnym z wykorzystaniem platformy Office 365 lub dziennika elektronicznego, według dotychczasowego planu lekcji;
- uczniowie objęci wspomaganiem, którzy nie będą mogli uczestniczyć nauczaniu zdalnym w domu, mogą uczestniczyć w nauczaniu stacjonarnym lub zdalnym na terenie szkoły zgodnie ze swoim planem lekcji;
- zajęcia rewalidacyjne prowadzone będą z wykorzystaniem platformy Office 365 Teams zgodnie z planem zajęć. Jeżeli nie ma takiej możliwości zajęcia mogą odbywać się na terenie szkoły za zgodą rodzica;
- konsultacje dla uczniów klasy VIII przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty są prowadzone na terenie szkoły:
- język polski – we wtorek o godzinie 13:20,
- matematyka – w poniedziałek o godzinie 13:00,
- język angielski – w czwartek o godzinie 14:45,
- autobus szkolny kursuje następująco:
- 1 kurs poranny: odjazd z przystanku obok szkoły o godz. 7:45;
- 2 kursy południowe: odjazd z przystanku obok szkoły: 13:50 oraz 14:40;
- stołówka szkolna będzie dostępna wyłącznie dla przedszkola oraz dla uczniów, którzy mają zajęcia na terenie szkoły;
- świetlica szkolna pracuje normalnie od 6:45 do 8:45 oraz od 12:30 do 16:30 – mogą z niej korzystać uczniowie, których rodzice walczą z pandemią;
- pedagog pracuje zgodnie z dotychczasowym planem na terenie szkoły:
- środa od 8:00 do 10:00;
- czwartek od 8:00 do 13:30;
- biblioteka szkolna jest czynna w godzinach pracy nauczyciela, który w niej pracuje:
- wtorek: 11:40 – 13:40;
- środa: 12:40 – 14:40;
- czwartek: 13:00 – 15:00;
- piątek: 12:00 – 15:00;
- rodzice są zobowiązani być w stałym kontakcie z wychowawcą oraz z pedagogiem;
O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz strony internetowej.
ELEKTROŚMIECI
W ramach projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” w dniach od 24 lutego do 14 marca 2021 roku w naszej placówce trwała zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego.
Dnia 16 marca organizator zbiórki – Firma „Green Office Ecologic” odebrała od nas zebrany sprzęt. Łącznie przekazaliśmy 7212 kilogramów elektrośmieci i tym samym nasz zespół otrzymał bon finansowy na zakup sprzętu sportowego lub biurowego o wartości 1082 złotych.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI.
DZIEŃ MATEMATYKI
Dnia 12 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki. Został on stworzony po to, aby pokazać uczniom, że matematyka może być przyjemna i łatwa.
Nasza placówka włączyła się w obchody „Dnia Matematyki”. Uczniowie klas I-III rozwiązywali rebusy i quizy dotyczące wiadomości oraz umiejętności matematycznych, układali tangramy, mozaiki. Ponadto wszyscy uczniowie z naszego zespołu wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym – test z zagadkami logicznymi.
Nagrodzeni zostali: Zuzanna Bereska (kl. III), Jakub Dutkowski (kl. I), Mikołaj Kaczak (kl. I), Weronika Marek (kl. III), Karolina Krząstek (kl. III), Mateusz Rozmus (kl. I), Weronika Rzeszut (kl. I), Hanna Serwan (kl. II), Maria Smykla (kl. III), Lena Stachnik (kl. III), Bartosz Stawowy (kl. III), Patryk Stawowy (kl. I), Wiktor Stawowy (kl. VII), Filip Stępień (kl. III), Lena Sudoł (kl. I), Mateusz Ślusarz (kl. VI), Bartosz Tomczyk (kl. VI), Paulina Witoń (kl. VII).
Zabawy matematyczne przygotowali nauczyciele matematyki z naszej szkoły.
W ŚWIECIE TEATRU
Od 8 do 12 marca 2021 roku najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej, przedszkolaki, zostali przeniesieni do świata teatru. Przez cały tydzień ich wychowawczynie, p. Ewa Hankus oraz p. Anna Piątkowska, prezentowały im pojęcia związane z teatrem, opowiadały o osobach tam pracujących, grze aktorskiej, rekwizytach, itp.
Młodsza grupa przedszkolna zainteresowała się teatrem kukiełkowym. Po obejrzeniu spektaklu „Księżniczka na ziarnku grochu” zrobili sami kukiełki głównych bohaterów. Następnie, przy pomocy p. Ani wykonali odpowiednią dekorację i wtedy nadszedł czas na występ. Wszyscy chętnie wzięli udział w krótkich dialogach z wykorzystaniem kukiełek.
Z kolei starsza grupa wyreżyserowała spektakl „Bocian i żaba” pod czujnym okiem p. Ewy oraz p. Eweliny. Tutaj w rolę bociana i żaby wcielili się młodzi aktorzy, którzy mieli odpowiednie stroje. Sztuka teatralna została zaprezentowana społeczności szkolnej oraz nagrodzona gromkimi brawami.
„WARZYWNE STWORKI”
Dnia 9 marca 2021 roku pierwszoklasiści do szkoły przynieśli warzywa. Na zajęciach wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Guściorą omówili wartości odżywcze przyniesionych warzyw oraz odpowiedzieli na pytanie: „Dlaczego warto jeść warzywa?”
Następnie nasi milusińscy przystąpili do pracy. W ruch poszły deski, noże, wykałaczki oraz warzywa – marchewki, selery, ogórki, pomidory, rzodkiewki, pory, itp. Według własnych pomysłów lub przy sugestii p. Beaty wykonali warzywne stworki.
„JESTEŚMY RÓŻNI – JESTEŚMY RÓWNI”
Na przełomie lutego i marca w naszej placówce odbył się szereg lekcji mających na celu kształtowanie postaw tolerancyjnych wobec odmienności kulturowej, społecznej oraz wywołanej chorobą.
Przygodę z „tolerancją” rozpoczęli uczniowie klasy czwartej wraz ze swoją wychowawczynią, p. Ewą Krasoń. Czwartoklasiści swobodnie wypowiadali się na temat szacunku do drugiego człowieka, obejrzeli film „Jesteśmy różni – jesteśmy równi” oraz wykonali plakaty podsumowujące zajęcia.
Z kolei pierwszoklasiści, 9 marca 2021 roku, na edukacji społecznej wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Guściorą obejrzeli prezentację dotyczącą zmysłów człowieka oraz filmiki o różnych niepełnosprawnościach. Dzięki temu dowiedzieli się, jak pomagać osobom z dysfunkcjami. Na zakończenie zajęć wykonali niezwykłe drzewko – „Drzewo Tolerancji”.
Trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, p. Krystyną Dryką, na swoich zajęciach skupili się na dysfunkcji wzroku. Dzięki opowiadaniom „Mój brak Felek” oraz „Dotknąć, aby zobaczyć” uświadomili sobie trudności osób niedowidzących lub niewidomych w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Dzięki zabawie dotykowej sami przekonali się, z jakimi trudnościami się oni borykają. Na podsumowanie zajęć wszyscy wspólnie wykonali plakat „Wszyscy jesteśmy równi”.
Nad przebiegiem wszystkich zajęć o tolerancji czuwała p. Monika Cichoń.
„DZIEŃ SPÓDNICY I KRAWATA”
Dnia 8 marca 2021 roku w naszej placówce odbył się kolejny dzień z serii nietypowych zorganizowany przez samorząd uczniowski. Tym razem był to „Dzień spódnicy i krawata”.
Tym nietypowym dniem społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Dnia Kobiet. Tego dnia chłopcy, mężczyźni nie zapomnieli o swoich PANIACH. Były piękne życzenia, laurki, kwiaty oraz oczywiście coś słodkiego na ząb….
DZIEŃ KOBIET
Z okazji tego szczególnego dnia
chcielibyśmy Wam życzyć
wszystkiego najlepszego,
spełnienia wszystkich marzeń
zarówno tych malutkich,
jak i troszkę większych.
Pamiętaj, że świat bez kobiet
nie miałby sensu…
„GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA”
Dnia 4 marca 2021 roku w naszej placówce odbyło się rozstrzygnięcie V edycji gminnego konkursu logopedyczno-recytatorskiego pod hasłem „Gimnastyka buzi i języka”. Udział w nim wzięli uczniowie uczęszczający do przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Baranów Sandomierski. W tym roku wyjątkowo konkursowicze rywalizowali on-line ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne.
Nasi reprezentanci zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych ex aequo ze swoimi rywalami z innych szkół:
- Julia Abram (5 lat) recytując wiersz „Entliczek – Pentliczek”,
- Marta Baracz (6 lat) z wierszem „Kaczka – Dziwaczka”,
- Nadia Kraciuk (kl. I) prezentując wiersz „Żuraw Andrzej”,
- Emilia Dryka (kl. II) za recytację wiersza „Pstryk”,
- Zuzanna Urbaniak (kl. III) z wierszem „Śnieżysko”.
Konkurs przygotowały p. Monika Cichoń, p. Ewa Hankus oraz p. Anna Piątkowska.
„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”
Po zakończeniu II wojny światowej naszemu krajowi został narzucony reżim komunistyczny, który nie szanował praw społeczeństwa. Nie wszyscy potrafili się z tym pogodzić. Żołnierze polskiego podziemia z bronią w ręku walczyli o wolną Polskę wyzwoloną spod władzy komunistycznej.
Aby oddać cześć poległym od 2011 roku 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno-informatyczny poświęcony Żołnierzom Niezłomnym.
Uczniowie wykonywali prace w dwóch kategoriach, w których zostali nagrodzeni:
- klasy IV-VI – prace plastyczne: Maja Dutkowska (kl. IV), Jan Kadecki (kl. IV), Kacper Rzeszut (kl. VI), Maria Ślusarz (kl. VI) oraz Mateusz Ślusarz (kl. VI);
- klasy VII-VIII – prezentacje multimedialne: Julia Burlikowska (kl. VII), Kamil Chmielowiec (kl. VII), Julia Lis (kl. VII), Paulina Witoń (kl. VII), Patrycja Cebula (kl. VIII) oraz Ewa Wilk (kl. VIII).
Rozwiń Metryka
Podmiot udostępniający informację: | |
---|---|
Data utworzenia: | 2021-03-30 |
Data publikacji: | 2021-03-30 |
Osoba sporządzająca dokument: | |
Osoba wprowadzająca dokument: | Szewc Beata |
Liczba odwiedzin: | 2394 |