Maj

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 czerwca 2021
 • DZIEŃ MAMY I TATY
 • WYCIECZKA ROWEROWA
 • DZIEŃ DZIECKA PIERWSZOKLASISTÓW
 • „MAMO, NASZA MAMO”
 • „MAMO, MAMO COŚ CI DAM…”
 • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
 • ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE
 • „MISTRZ RECYKLINGU I PRZYJACIELE”
 • GOFRY I NALEŚNIKI
 • SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE: PROFIKALTYKA UZALEŻNIEŃ
 • NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 • WIOSNA W PRZEDSZKOLU
 • „I – JAK INTERNET”
 • W KOŃCU RAZEM!!!
 • NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 • MAJOWE ŚWIĘTA

DZIEŃ MAMY I TATY

„Moje małe serce

kocha Was

Mamo, Tato bardzo kocham WAS!”

             Dnia 31 maja 2021 roku przedszkolaki zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny przed zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazły się p. Dyrektor oraz pracownicy szkoły. Niestety zabrakło najważniejszych osób – RODZICÓW, do których skierowali życzenia również w języku angielskim.

             Dla swoich RODZICÓW nasi milusińscy przygotowali „Konfiturę uczuć – konfiturę słów”, laurki oraz życzenia, które zabrali do swoich domów aby przekazać MAMIE i TACIE.

             Montaż słowno-muzyczny oraz scenografię przygotowały p. Anna Piątkowska oraz p. Monika Cichoń przy współpracy z p. Elżbietą Dul, p. Ewą Hankus, Anną Figacz oraz p. Anną Ślusarz.


WYCIECZKA ROWEROWA

 

             Dnia 31 maja 2021 roku ósmoklasiści wraz ze swoim wychowawcą, p. Krzysztofem Sałkiem oraz p. Łukaszem Jugo wybrali się na rowerową wycieczkę integracyjno-krajoznawczą do Tarnobrzega.

             Na ich drodze znalazły się atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie Tarnobrzega, a szczególnie upodobali sobie park dzikowski. Aby nabrać sił na drogę powrotną udali się jeszcze na zakończenie wycieczki do McDonalda, gdzie podczas posiłku miło spędzili czas.

             Wszyscy uczestnicy wycieczki żałowali, że czas upłynął tak szybko i trzeba było wracać do domu…


DZIEŃ DZIECKA PIERWSZOKLASISTÓW

             Pierwszoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Guściorą oraz p. Izabelą Skowron Dzień Dziecka zaczęli świętować już 31 maja 2021 roku.

             Tego dnia nasi milusińscy nie mieli lekcji, lecz urządzili sobie piknik na świeżym powietrzu. Podczas niego grali w gry planszowe, zręcznościowe, w gumę, w karty, bawili się piłką oraz hula-hop, puszczali bańki mydlane, itp. Gdy zgłodnieli, czekały na nich pyszne przekąski oraz słodkości przygotowane przez rodziców.

             Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen zabawy, miłej atmosfery, który na długo pozostanie w ich pamięci…


„MAMO, NASZA MAMO”

„Niech ten radosny, wspaniały dzień

na zawsze Twe troski odsunie w cień.

Niech się śmieje do Ciebie świat

blaskiem szczęśliwych i długich lat!

Wszystkiego najlepszego MAMO!”

             O Dniu Mamy, który obchodzimy 26 maja, pamiętali uczniowie klas I-III. Niestety tak, jak i w ubiegłym roku nie mogli zaprosić do szkoły swoich MAM na przygotowany specjalnie dla NICH montaż słowno-muzyczny. Jednak pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: p. Beaty Guściory, p. Beaty Małodzińskiej oraz p. Krystyna Dryki nakręcili dla nich piosenki i życzenia płynące prosto z serca. Oczywiście, dla swoich MAM nasi milusińscy wykonali również piękne laurki.

             Miłą niespodziankę dla MAM sprawili członkowie samorządu uczniowskiego. Wśród uczniów naszej placówki przeprowadzili krótkie wywiady, podczas których należało odpowiedzieć na pytanie „Za co kocham moją MAMĘ?”. Niech ich słowa będą dopełnieniem Święta Mam.

             Filmik przygotowała Patrycja Cebula uczennica klasy ósmej pod czujnym okiem p. Marzeny Ścipień.


„MAMO, MAMO COŚ CI DAM…”

             Dnia 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. O tak ważnym dniu nie zapomniały najmłodsi członkowie społeczności szkolnej – przedszkolaki. Pod czujnym okiem swoich wychowawczyń – p. Ewy Hankus oraz p. Anny Piątkowskiej przygotowały dla swoich MAM „prezenty” oraz z ich ust popłynęły piękne życzenia.

             Grupa młodsza wykonała piękne kwiatuszki oraz przesłała swoim rodzicielkom serduszka, całuski. Z kolei grupa starsza namalowała portrety swoich MAM obok których nasi milusińscy napisali najistotniejsze dla nich cechy MAM oraz wręczyli im Certyfikaty „Najlepszej Mamy”.


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

             W dniach od 25 do 27 maja 2021 roku w naszej placówce odbywał się egzamin ósmoklasisty. Nasi ósmoklasiści sprawdzali swoją wiedzę:

 • 25 maja – z języka polskiego,
 • 26 maja – z matematyki,
 • 27 maja – z języka angielskiego.

             Odczucia po egzaminie były różne. Jedni uważali, że nie był zbyt trudny, inni – wręcz przeciwnie, że bardzo trudny. Jaki był naprawdę i jak wypadli nasi ósmoklasiście, tego dowiemy się na początku lipca. Trzymamy kciuki za naszych przyszłych absolwentów!!!


ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

             Od 4 do 21 maja 2021 roku na zajęcia świetlicowe uczęszczali głównie uczniowie klas I-III. Nasi milusińscy chętnie wypowiadali się na tematy poruszane podczas zajęć, wykonywali prace plastyczno-techniczne oraz brali udział w zabawach sportowo-stolikowych.

             W tym czasie młodzi członkowie naszej społeczności szkolnej podejmowali wyzwania dotyczące:

 • od 4 do 7 maja zgodnie z hasłem tygodnia „Książka naszym przyjacielem” – prezentowali książki, które ich zdaniem warto przeczytać, polecali swoich ulubionych bohaterów literackich, i nie tylko;
 • od 10 do 14 maja, gdzie hasło brzmiało: „Kim chcę zostać? Poznajemy różne zawody” nasi milusińscy swobodnie wypowiadali się o swojej przyszłości, zawodach swoich rodziców oraz wykonali prace plastyczno-techniczne przedstawiające ich wymarzone zawody;
 • od 17 do 21 maja, gdzie mottem tygodnia była „Rodzina – kompas, który mnie prowadzi” świetliczanie opowiadali o swoich domach rodzinnych, rodzinie bliższej i dalszej oraz wykonywali upominki dla Mamy i Taty.

„MISTRZ RECYKLINGU I PRZYJACIELE”

             W styczniu uczniowie z naszej szkoły podstawowej przystąpili do VII edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz recyklingu i przyjaciele”. Mieli do wykonania dwa zadania:

 • zrobić projekt puzzli lub gry planszowej uczącej, jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne;
 • zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych.

             Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie klasy III oraz VI, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

             Trzecioklasiści pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, p. Krystyny Dryki, wykonali makietę robotów do sprzątania ziemi, wody i powietrza oraz projekt puzzli odnoszący się do sprzątania i segregacji odpadów, który zatytułowali „Dzieci – śmieci segregują, ziemię ratują”.

             Z kolei szóstoklasiści swoje zadania wykonali pod czujnym okiem p. Elżbiety Dul. Jako klasa podzielili się na dwa zespoły:

 • zespół I w skład którego wchodzili: Patryk Bałata, Emilia Rożnowska, Kornelia Rożnowska, Zuzanna Smykla, Maria Ślusarz oraz Mateusz Ślusarz wykonali grę planszową „CZYSTOPOLY” podczas, które gracze musieli wykazać się swoją wiedzą na temat segregacji odpadów, ochrony środowiska;
 • zespół II w skład którego wchodzili: Dawid Mruk, Kacper Obara, Kacper Rzeszut, Batosz Tomczyk oraz Patryk Żarów zrobił makietę sprzętu komputerowego, na którym umieścił informacje o wpływie jego elementów na zdrowie człowieka oraz na stan środowiska naturalnego.

             Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce na przełomie kwietnia i maja. Chociaż nasi reprezentanci nie zajęli I miejsca, a tylko to miejsce było premiowane, należy im się uznanie za włożoną pracę.


GOFRY I NALEŚNIKI

             Dnia 21 maja 2021 roku uczniowie klasy czwartej mieli zajęcia na terenie szkoły. Wspólnie ze swoją wychowawczynią p. Ewą Krasoń oraz p. Moniką Cichoń postanowili na godzinie wychowawczej przygotować pyszne gofry i naleśniki. Podczas ich przyrządzania oraz dekorowania bitą śmietaną i owocami było dużo śmiechu; wzajemnej pomocy; sugestii, co zmienić aby przygotowany produkt był bardziej atrakcyjny do konsumpcji.

             Po pysznym posiłku nadszedł czas na zabawy integrujące zespół klasowy. Czwartoklasiści układali budowle z „krzesełek”, grali w gry planszowe, bawili się w kalambury, itp. Oczywiście, podczas zabawy opowiadali sobie o tym, co się u nich zmieniło w trakcie tak długiej nieobecności w szkole.


SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE: PROFIKALTYKA UZALEŻNIEŃ

             W ramach lekcji biologii uczniowie klasy VII wzięli udział w zajęciach poświęconych uzależnieniom. Dzięki nim dowiedzieli się, czym jest uzależnienie i jaki jest jego destrukcyjny wpływa na życie człowieka. Poznali różne substancje i zachowania, które mogą uzależniać zarówno fizycznie, jak i psychicznie oraz przyczyny sięgania po środki uzależniające. Dowiedzieli się, jakie są symptomy poszczególnych uzależnień oraz w jaki sposób można zapobiegać i leczyć uzależnienia.

             Szczególną uwagę poświęcono uzależnieniu od palenia tytoniu i jego szkodliwemu działaniu na organizm człowieka. Następnie uczniowie wykonali plakaty dotyczące profilaktyki palenia tytoniu i chorób wywoływanych paleniem tytoniu, a także gazetkę tematyczną poświęconą uzależnieniom.

(aut. Magdalena Pluta-Ślusarz)


NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

             Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach informuje, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 17 do 30 maja 2021 roku organizacja pracy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach będzie wyglądała następująco:

 • przedszkole pracuje normalnie od 6:30 do 16:00;
 • klasy I-III przychodzą do szkoły zgodnie z dotychczasowym planem lekcji;
 • klasy IV-VIII uczą się w systemie hybrydowym według dotychczasowego planu lekcji:

          - 17, 19, 21 i 28 maja 2021r. – uczniowie klasy IV oraz VIII uczą się na terenie szkoły, w pozostałe dni nauka odbywa się on-line z wykorzystaniem platformy Office 365;

          - 18, 20 i 24 maja 2021r. – uczniowie klasy VI oraz VII uczą się na terenie szkoły, w pozostałe dni nauka odbywa się on-line z wykorzystaniem platformy Office 365.

             Przypominamy – od 25 do 27 maja 2021 roku odbywa się egzamin ósmoklasiści. W te dni do szkoły przychodzą tylko uczniowie klasy VIII, pozostali mają wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.


WIOSNA W PRZEDSZKOLU

            Od 6 do 14 maja 2021 roku w naszym przedszkolu królowała WIOSNA. Nasi milusińscy pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, p. Ewy Hankus oraz p. Anny Piątkowskiej, wykonywali piękne prace plastyczno-techniczne informujące nas, że wiosna wreszcie do nas zawitała.

             Młodsza grupa przedszkolna z papieru powycinała oraz posklejała żabki i biedronki. Z kolei grupa starsza wykorzystując papierowe talerzyki zrobiła pszczółki oraz pokolorowała flakon do którego „włożyła” mlecze.

             Również na zajęciach plastycznych królował temat wiosenny. Nasi milusińscy wyklejali biedronki, kolorowali motele, bociany, żabki oraz „bawili” się wiosennymi kolorami.


„I – JAK INTERNET”

             W nawiązaniu do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu opiekunowie SKO, p. Iwona Kasza oraz p. Izabela Skowron, w marcu ogłosili konkurs plastyczny na wykonanie zakładki do książki. Zakładka miała spełniać jeden bardzo ważny warunek – musiała na niej pojawić się litera „I” – jak Internet.

             Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 6 maja 2021 roku. Opiekunowie SKO postanowili wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie przyznać równorzędne nagrody. Otrzymali je: Wojciech Bańka (kl. I), Zuzanna Bereska (kl. III), Nikola Byczek (kl. III), Bartosz Cichoń (przedszkole), Jakub Dutkowski (kl. I), Maja Dutkowska (kl. IV), Szymon Kasza (kl. VII), Franciszek Kopeć (kl. IV), Karolina Krząstek (kl. III), Dominik Skowron (kl. II), Lena Sudoł (kl. I), Maria Ślusarz (kl. VI), Mateusz Ślusarz (kl. VI), Hubert Wojnas (kl. II).


W KOŃCU RAZEM!!!

             Dnia 4 maja 2021 roku uczniowie klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bardzo ucieszyli się z tego faktu.

             Aby nie popaść w rutynę, mieć czas na rozmowy, odnowienie przyjaźni wychowawczynie klas I-III zorganizowały zajęcia integrujące naszych milusińskich. Podczas nich piekli i dekorowali gofry, robili sałatki owocowe, grali w gry integrujące zespół klasowy po tak długiej nieobecności w szkole, a nawet udali się na pobliski plac zabaw aby spalić nagromadzone kalorie.

Spotkania integracyjne przebiegały następująco:

 • klasa I – 5 maja z p. Beatą Guściorą oraz z p. Izabelą Skowron dekorowała gofry;
 • klasa III – 6 maja ze swoją wychowawczynią, p. Krystyną Dryką piekła i dekorowała gofry;
 • klasa II – 7 maja z p. Beatą Małodzińską oraz z p. Iwoną Kaszą przygotowała pyszne sałatki owocowe.

NAUCZANIE ZDALNE – PRACA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

             Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach informuje, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 4 do 16 maja 2021 roku organizacja pracy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach będzie wyglądała następująco:

 • przedszkole pracuje normalnie od 6:30 do 16:00;
 • klasy I-III przychodzą do szkoły zgodnie z dotychczasowym planem lekcji;
 • klasy IV-VIII uczą się nadal w systemie zdalnym z wykorzystaniem Office 365 lub dziennika elektronicznego, według dotychczasowego planu lekcji;
 • uczniowie objęci wspomaganiem, którzy nie będą mogli uczestniczyć nauczaniu zdalnym w domu, mogą uczestniczyć w nauczaniu stacjonarnym lub zdalnym na terenie szkoły zgodnie ze swoim planem lekcji, podobnie z zajęciami rewalidacyjnymi;
 • konsultacje dla uczniów klasy VIII przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty są prowadzone zdalnie:

          - język polski – we wtorek o godzinie 13:40,

          - matematyka – w poniedziałek o godzinie 13:00,

          - język angielski – w czwartek o godzinie 14:45,

 • autobus szkolny kursuje normalnie – 2 kursy poranne oraz 2 kursy południowe;
 • stołówka szkolna będzie dostępna wyłącznie dla przedszkola oraz klas I-III;
 • świetlica szkolna będzie dostępna dla uczniów klas I-III w dotychczasowych godzinach;
 • pedagog pracuje zgodnie z dotychczasowym planem na terenie szkoły;
 • biblioteka szkolna jest czynna w godzinach pracy nauczyciela, który w niej pracuje (wtorek: 11:40 – 13:40; środa: 12:40 – 14:40; czwartek: 13:00 – 15:00; piątek: 12:00 – 15:00).

             O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz strony internetowej.


MAJOWE ŚWIĘTA

             Konstytucja Trzeciego Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości.

             Dnia 3 maja 2021 roku będziemy obchodzili 230-tą rocznicę uchwalenia Konstytucji – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 ROKIEM KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA.

             Rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja po raz pierwszy uroczyście obchodzono w 1792 roku. W wyniku rozbiorów Polski zniesiono zmiany ustrojowe. Święto państwowe w dniu 3 maja przywrócono na krótko w 1919 roku, po odzyskaniu przez nasz kraj NIEPODLEGŁOŚCI. W czasach okupacji i PRL-u wspomnienie Konstytucji było zakazane. Ostatecznie w 1990 roku przywrócono obchody święta Konstytucji Trzeciego Maja.

             Z kolei, dnia 2 maja 2021 roku będziemy obchodzić Dzień Flagi – święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. Zachęcamy wszystkich do wywieszenia flag, gdyż w ten sposób oddajemy szacunek naszej Ojczyźnie.

(aut. Ewa Krasoń)

             Aby podkreślić, jak ważne dla każdego Polaka są majowe święta, uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym skierowanym do szkół podstawowych pod hasłem „#NaszaFlagaPL”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-27
Data publikacji:2021-06-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:2162