Luty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 marca 2022

NAGRODA SKO 

I Gminny Konkurs Froeblowski pt. "Kreatywny karmnik"

POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

FERIE ZIMOWE

„PINGWIN 2021”

ZIMA W PRACACH PLASTYCZNO-TECHNICZNYCH

MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA

NA ŚWIETLICY W NOWYM ROKU

Co dziś na obiad? – „dyfuzja odpowiadam”

Kwaśny, zasadowy a może … obojętny?

Metan, etan, propan, butan … chemiczny zawrót głowy

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

NAGRODY W KONKURSIE "TRADYCYJNA CHOINKA 2021"

NAGRODY ZA UDZIAŁ W AKCJI "SZKOLNY KALENDARZ ADWENTOWY"

 NAGRODA SKO 

           Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy naszej szkole podstawowej po raz kolejny została wyróżniona w konkursie organizowanym przez PKO Bank Polski. 
       Pod koniec lutego otrzymaliśmy NAGRODĘ III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli w edycji 2020/2021. 
       Ponadto, opiekunowie SKO w roku szkolnym 2020/2021 - p. Izabela Skowron i p. Iwona Kasza otrzymały Brązowe Odznaki za szerokie działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów.

DZIĘKUJEMY ZA DUŻE ZAANGAŻOWANIE OPIEKUNÓW ORAZ CZŁONKÓW SKO. 
ZACHĘCAMY DO DALSZEJ AKTYWNOŚCI!!! 

 


 I Gminny Konkurs Froeblowski pt. "Kreatywny karmnik" 

        W ostatnim czasie nasze przedszkole wzięło udział w I Gminnym Konkursie Froeblowskim pt. ,,Kreatywny karmnik", zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Dąbrowicy. Celem konkursu było rozwijanie u dzieci kreatywności i wyobraźni, a także umiejętności tworzenia konstrukcji z ,,darów Froebla" oraz umiejętności pracy zespołowej. Nasze przedszkolaki zajęły II miejsce w Konkursie. Opiekunem była p. Ewa Hankus. 


 POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

      Informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem MEiN, od poniedziałku, 28 lutego 2022 roku wracamy do trybu nauki stacjonarnej. Nauka odbywa się zgodnie z dotychczasowym planem zajęć. Dowozy uczniów odbywają się zgodnie z dotychczasowym rozkładem. 


FERIE ZIMOWE 

14.02.2022r. - 27.02.2022r. 

      Przed nami dwa tygodnie ferii zimowych. Każdy ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Niezależnie od tego, gdzie będziemy spędzać ferie, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją Ministerstwa Edukacji i Nauki. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.
    Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy również do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych: 


„PINGWIN 2021”

      Dnia 23 listopada 2021 roku w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „PINGWIN 2021”. Wzięło w nim udział jedenastu uczniów z naszej szkoły podstawowej, którzy sprawdzali swoje wiadomości z matematyki.
       Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce w naszej placówce 9 lutego 2022 roku.
       
Wszyscy reprezentanci naszej szkoły otrzymali dyplomy uznania. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradzili sobie Bartosz Stawowy (kl. IV), Mateusz Ślusarz (kl. VII) oraz Paulina Witoń (kl. VIII). (BS) 

 

 

 


ZIMA W PRACACH PLASTYCZNO-TECHNICZNYCH

      Na przełomie stycznia i lutego uczniowie klas I-III wykonywali liczne prace plastyczno-techniczne o tematyce zimowej. Klasa I wykonała bałwanki z wacików kosmetycznych i kolorowego papieru oraz bałwanki z rolek po papierze toaletowym, a także zimowe drzewa. Z kolei klasa II przygotowała bałwanki ze styropianowych kuleczek oraz prace plastyczne o zimowych sportach, w których postać sportowca składała się z figur geometrycznych. Klasa III zaś wykonała bałwanki z rolek po papierze toaletowym i kolorowego papieru, pingwiny ze styropianowych kubeczków, a także piękne zimowe mozaiki - drzewa. Zapraszamy do galerii. 


MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA 

       

       SKO podsumowało I semestr oszczędzania w naszej szkole. Uczniowie, którzy wpłacali swoje oszczędności otrzymali dyplomy Mistrza Oszczędzania i słodkie upominki. Znaleźli się wśród nich: Lena Sudoł (kl.2), Nadia Kraciuk (kl.2), Dominik Skowron (kl.3), Hubert Wojnas (kl.3), Oliwia Wojnas (kl.5), Franciszek Kopeć (kl.5) oraz Bartosz Cichoń (6 lat). Dyplomy i upominki przygotowały p. Izabela Skowron i p. Maria Tłuścik-Babula - opiekunowie SKO.

 

 

 

(aut. M. Tłuścik-Babula)  


NA ŚWIETLICY W NOWYM ROKU

      Przez ostatnie półtora miesiąca świetliczanie nie próżnowali. Wykonali szereg prac plastyczno-technicznych poświęconych ważnym zagadnieniom poruszanym przez wychowawców świetlicy. Ich prace poświęcone były między innymi: dokarmianiu ptaków zimą; zimowemu krajobrazowi; Dniu Babci i Dziadka; pokazowi sztucznych ogni; przyjaźni; cechom dobrego przyjaciela; sportom zimowym oraz bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych; walentynkom….
       Uczniowie przebywający na świetlicy nie tylko wykonywali prace manualne, odrabiali zadania domowe, ale również grali w szachy, gry logiczne, planszowe, układali puzzle, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, budowali różne budowle z klocków, i nie tylko. (BS) Zapraszamy do galerii.

 


Co dziś na obiad? – „dyfuzja odpowiadam”

         

       Na lekcji chemii uczniowie klasy VII poznali ziarnistą budowę materii. Dowiedzieli się, że cząstki z jakich ta materia jest zbudowana są w nieustannym ruchu. Sprawdzili jak szybko rozprzestrzeniają się drobiny rozpylonego odświeżacza w powietrzu. Obserwowali zjawisko dyfuzji rozpuszczając kryształki manganianu (VII) potasu i atramentu w wodzie. To dzięki dyfuzji możliwe jest odczuwanie zapachów, na przykład pieczonego przez mamę ciasta czy zapachów roślin wydzielających eteryczne związki zapachowe służące wabieniu owadów czy ochronie przed zjedzeniem przez roślinożerców. Zapraszamy do galerii.

                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                   (aut. M. Pluta-Ślusarz)   


Kwaśny, zasadowy a może … obojętny?

        

         Ósmoklasiści na lekcji chemii badali odczyny roztworów. Zbadali odczyn octu, rozpuszczonej w wodzie aspiryny, kawy, mleka, wybielacza, mieszaniny proszku do pieczenia w wodzie czy roztworu mydła. Dowiedzieli się czym jest pH roztworu i w jaki sposób można je określić używając papierków wskaźnikowych lub wywaru z czerwonej kapusty. Teraz już wiedzą, dlaczego hortensje czy chabry bławatki czasem zakwitają na niebiesko, a czasem na różowo. Zapraszamy do galerii.

                                                                                                                            

(aut. M. Pluta-Ślusarz)  


 Metan, etan, propan, butan … chemiczny zawrót głowy

     

     Uczniowie klasy VIII na lekcjach chemii zgłębiali wiedzę na temat węglowodorów nasyconych. Dzięki wykonanym modelom cząsteczek szereg homologiczny alkanów nie stanowi już dla nich problemu. Wykonane modele pręcikowo - kulkowe i modele czaszowe ułatwiły zapamiętanie budowy cząsteczek podstawowych alkanów. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

(aut. M. Pluta-Ślusarz)  


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     Dnia 8 lutego 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji przeprowadzone zostały lekcje na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie klas I-III rozwiązywali krzyżówki, rebusy, a także kolorowali kolorowanki związane z tym tematem. Uczniowie klasy VII i VIII wykonali ulotki dotyczące bezpiecznego Internetu. Nie zabrakło również audycji na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przygotowanej przez klasę IV oraz zadania konkursowego. Dzień Bezpiecznego Internetu przygotowały p. Izabela Skowron i p. Maria Tłuścik-Babula, we współpracy z p. Danutą Boczulą, p. Beatą Guściorą oraz p. Wiesławem Bajdasem. 
   Dnia 9 lutego również i nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Dzieci poznały najważniejsze zasady bezpiecznego Internetu, a więc: Chroń swoją prywatność! Mów, jeśli coś jest nie tak! Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Szanuj innych w sieci! Korzystaj z umiarem z Internetu! Nad całością czuwały p. Anna Piątkowska i p. Ewa Hankus. Zapraszamy do galerii.


NAGRODY W KONKURSIE "TRADYCYJNA CHOINKA 2021"

        Dnia 2 lutego 2022 roku odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za udział w Gminnym Konkursie Plastyki Bożonarodzeniowej pt. "Tradycyjna Choinka 2021" organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim. 
 
Zwycięzcami z naszej szkoły zostali: 
- Daniel Marek (kl.3) - I miejsce 
- Zuzanna Smykla (kl.7) - II miejsce 
- Franciszek Kolano (kl.1) - III miejsce 
- Jan Gnat (kl.2) -III miejsce 
 
Nagrody za udział w konkursie odebrali: Wiktoria Merklinger (kl.1), Oliwia Bartylak (kl.1), Wiktoria Wasylkiewicz (kl.1), Tymek Szlęzak (kl.1), Filip Chmielowiec (kl.1), Julian Stawowy (kl.2), Nela Tworz (kl.3) oraz Emilia Marek (6 lat). 

 NAGRODY ZA UDZIAŁ W AKCJI "SZKOLNY KALENDARZ ADWENTOWY"

          Dnia 1 lutego 2022 roku miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla uczniów naszej szkoły za udział w adwentowej zabawie pt. "Szkolny kalendarz adwentowy".  

    Nagrody i dyplomy otrzymali: Daniel Marek (kl.3), Mateusz Ślusarz (kl.7), Maria Ślusarz (kl.7), Hanna Serwan (kl.3), Maja Dutkowska (kl.5), Jakub Dutkowski (kl.2), Marcelinka Dutkowska (przedszkole) oraz Zuzanna Smykla (kl.7). Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy przyłączyli się do zabawy. Byli to: Wojciech Bańka (kl.2), Karol Ślusarz (kl.5), Lilianna Mendocha (kl.1), Franciszek Kopeć (kl.5), Paulina Witoń (kl.8), Julia Bałata (kl.5), Aleksandra Marek (kl.4), Nikola Obara (kl.1), Milena Wojnas (przedszkole) oraz Milena Wójtowicz (przedszkole).  Nad całością czuwały p. Aneta Wilk i p. Marzena Ścipień.  

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-03-02
Data publikacji:2022-03-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Monika Cichoń
Liczba odwiedzin:1102