Procedury bezpieczeństwa dowozu uczniów i wychowanków COVID-19

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA DOWOZU UCZNIÓW I WYCHOWANKÓW

Zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID-19

  1. Uczniowie i wychowankowie wsiadają i wysiadają z autobusu tylko w ustalonym przez organizatora, czyli Gminę Baranów Sandomierski, miejscu. Podczas oczekiwania na autobus należy zachować dystans społeczny wynoszący 1,5 m oraz przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy.
  2. Autobusem można przewozić w tym samym czasie nie więcej osób niż wynosi połowa liczby miejsc siedzących.
  3. Uczniowie i wychowankowie zajmują w autobusie miejsca wyznaczone przez opiekuna autobusu, co drugie miejsce siedzące.
  4. W autobusie należy stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki lub przyłbicy.
  5. W autobusie, na każdym przystanku gdzie wysiadają bądź wsiadają uczniowie, otwierane są przednie drzwi. Jednocześnie wyłączone są przyciski dedykowane pasażerom, którzy korzystali z nich, chcąc otworzyć drzwi pojazdu.
  6. Firma przewozowa zapewnia codzienne mycie i dezynfekcję autobusu. Dezynfekcja wykonywana przez podmiot wyznaczony przez firmę przewozową, obejmuje wszystkie powierzchnie, z którymi mają kontakt pasażerowie pojazdu (dzieci i opiekun), szczególnie wszystkie poręcze, uchwyty i przyciski, z których korzystają podczas przejazdów pasażerowie. Sprzątane są również krzesełka, szyby i obudowa pojazdów.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-08-26
Data publikacji:2021-08-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Artur Durtka
Liczba odwiedzin:3351